Patrasda (Yunanıstan) təşkil olunan bədii gimnastika üzrə 28-ci Dünya Çempionatında komanda hesabında (Aliyə Qarayeva, Dinara Gimatova, Anna Qurbanova, Zeynəb Cavadlı) bürünc medal qazanılmışdır.
Patrasda təşkil olunan bədii gimnastika üzrə Dünya Çempionatında Pekin-2008 Olimpiya Oyunlarına maksimal sayda lisenziyanın qazanılması. Fərdi proqram – Aliyə Qarayeva və Dinara Gimatova, qrup hərəkətləri komandası (Vəfa Hüseynova, Anna Bitiyeva, Valeriya Yeqay, Alina Tryopina, Anastasiya Prasolova və Anastasiya Makarova).

Завоевание бронзовой медали в командном зачете (Алия Гараева, Динара Гиматова, Анна Гурбанова, Зейнаб Джавадлы) на 28-ом Чемпионате Мира по художественной гимнастике в Патрасе (Греция).
Завоевание на Чемпионате Мира по художественной гимнастике в Патрасе максимального количества лицензий на Олимпийские Игры Пекин-2008. Индивидуальная программа - Алия Гараева и Динара Гиматова, команда в групповых упражнениях (Вафа Гусейнова, Анна Битиева, Валерия Егай, Алина Трепина, Анастасия Прасолова и Анастасия Макарова).