Azərbaycanda ilk dəfə olaraq, kişi idman gimnastikası üzrə “AGF Junior Trophy” adlı beynəlxalq turnir təşkil edilmişdir.
Bakıda Kişi İdman Gimnastikası üzrə Tokio 2020 Olimpiya Oyunlarına təsnifat xarakteri daşıyan FIG Dünya Kuboku, AGF Trophy yarışlarının təsnifat mərhələləri keçirilmişdir. Kubokun final mərhələləri Azərbaycan Respublikasının COVID-19 xəstəliyinin yayılmasına qarşı gördüyü qabaqlayıcı tədbirlər nəticəsində ləğv olunmuşdur. Beynəlxalq Gimnastika Federasiyası (FIG) İcra Komitəsinin qərarı ilə təsnifat mərhələsində göstərilmiş nəticələr yekun final xalı kimi qəbul olunmuş və Olimpiya Oyunlarına lisenziya xalları bu nəticələr əsasında əldə olunmuşdur.

The AGF Men’s Artistic Gymnastics Junior Trophy International Tournament was held in Baku for the first time.
The Qualification round of the FIG World Cup, AGF Trophy, qualifying for the Tokyo 2020 Olympic Games, was held in Baku. The Finals were cancelled due to the preventive measures taken by the Republic of Azerbaijan against the spread of COVID-19 disease. According to the decision of the FIG Executive Committee, the results of the Qualification Round were considered as the final rankings, and the Olympic Qualification points were awarded as per these rankings.