5-9 noyabr tarixlərində İspaniyanın Pamplona şəhərində keçirilən batut gimnastikası və tamblinq üzrə Dünya çempionatında milli komandamızın üzvləri - Mixail Malkin, Tofiq Əliyev, Adil Hacızadə və Bilal Qurbanov 172.100 xalla komanda hesabında Dünya çempionu olmuşlar.
9-11 noyabr tarixlərində Gəncə şəhəri aerobika gimnastikası üzrə gənclər və 15 yaşadək idmançılar arasında 1-ci Avropa çempionatına ev sahibliyi etmişdir.
5-9 noyabr tarixlərində İspaniyanın Pamplona şəhərində keçirilən batut gimnastikası və tamblinq üzrə Dünya çempionatında Selcan Mahsudova və Maqsud Mahsudov 50.070 xalla bürünc medal qazanmışlar. Fərdi proqramda Selcan Mahsudova Dünya beşincisi olaraq batut gimnastikası tarixində bir ilkə imza atmışdır.
14-16 noyabr tarixlərində Gəncə şəhəri aerobika gimnastikası üzrə böyüklər arasında 14-cü Avropa çempionatına ev sahibliyi etmişdir.
14–16 noyabr tarixlərində Gəncədə keçirilən aerobika gimnastikası üzrə böyüklər arasında 14-cü Avropa çempionatında milli komandamızın üzvləri, qarışıq cütlük Mədinə Mustafayeva və Vladimir Dolmatov 19.600 xalla Avropa çempionu adını qazanaraq 1-ci yerin sahibi olmuşlar.
29 noyabr tarixində Çexiyada keçirilən Avropa Gimnastikasının Konqresində Fərid Qayıbov növbəti dəfə təşkilatın prezidenti seçilmişdir.

At the Trampoline Gymnastics and Tumbling World Championships held in Pamplona, Spain, on November 5-9, our National Team members - Mixail Malkin, Tofig Aliyev, Adil Hajizade, and Bilal Gurbanov - became World Champions in the team ranking with a total of 172.100 points.
From November 9-11, the city of Ganja hosted the 1st European Championships in Aerobic Gymnastics juniors and U15.
At the Trampoline Gymnastics and Tumbling World Championships held in Pamplona, Spain, on November 5-9, Seljan Mahsudova and Magsud Mahsudov won the bronze medal with 50.070 points. In the individual program, Seljan Mahsudova made history by becoming fifth in the world - a first in the history of Trampoline Gymnastics.
From November 14-16, the city of Ganja hosted the 14th European Championships in Aerobic Gymnastics.
At the 14th European Championships in Aerobic Gymnastics held on November 14-16 in Ganja, our National Team members, the mixed pair of Madina Mustafayeva and Vladimir Dolmatov, won the title of European Champion with 19.600 points, claiming 1st place.
At the European Gymnastics Congress held on 29 November in the Czech Republic, Farid Gayibov was once again elected as the President of the organization.