İdman

gimnastikadan

başlayır

...HƏMÇİNİN SUMQAYIT, GƏNCƏ, XIRDALAN VƏ QUSARIN GİMNASTLARI

...HƏMÇİNİN SUMQAYIT, GƏNCƏ, XIRDALAN VƏ QUSARIN GİMNASTLARI

Yarış haqqında

Noyabrın 16-17-də bədii gimnastika üzrə cari ilin yekun yarışı 19-cu Azərbaycan birinciliyi keçiriləcək.

Yarışlarda 5 yaş qrupuna (1997-99, 2000-2001, 2002, 2003 və 2004-cü il təvəllüdlü) bölünəcək 93 gimnast iştirak edəcək..

Gimnastlar ancaq çoxnövçülükdə medallar uğrunda mübarizə aparacaqlar.

"Neftçi" və Bakı Gimnastika Məktəbi, Respublika Kompleks İdman Məktəbi və "Spartak", DİN-in İdman Cəmiyyəti və "Sərhədçi", “Bakı” PİK və Nizami rayonunun UGYM-nin gimnastları ilə yanaşı, Xırdalan, Gəncə, Qusar və Sumqayıtının idmançıları da iştirak edəcəklər.


 

Yarışlar saat 11.00-da başlanır

Məkan: Bakı Olimpiya İdman Kompleksi

Ünvan: Olimpiya küçəsi, 7

Gediş: “Gənclik” metro stansiyası

 

Faydalı məlumatlar

Şirkət Telefon Min. məbləğ
Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Nominal Adı Dəyəri
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 2.0014
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.5463
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3463
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.0234
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.1992

Proqram

 

10.30–10.55 Hakimlərin püşkatması
10.55–11.00 Hakimlərin təqdimatı
11.00–12.30 2004-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları (A qrupu)
12.30–14.00 2004-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları (B qrupu)
14.00–14.30 Açılış və 2004-cü il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimləri
14.30–14.45 Fasilə
14.45–16.15 2003-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları (A qrupu)
16.15–17.45 2003-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları (B qrupu)
17.45–18.00 2003-cü il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimi
18.00–18.15 Fasilə
18.15–19.15 2002-ci il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları (A qrupu)
19.15–20.15 2002-ci il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları (B qrupu)
20.15-20.30 2002-ci il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimi

 

10.30–10.55 Hakimlərin püşkatması
10.55–11.00 Hakimlərin təqdimatı
11.00–12.45

2001-2000-ci il təvəllüdlü gimnastların halqa, top, gürzlər və lent ilə çıxışları (A qrupu)

12.45–13.00 Fasilə
13.00–14.40

2001-2000-ci il təvəllüdlü gimnastların halqa, top, gürzlər və lent ilə çıxışları (B qrupu)

14.40–15.00 2001-2000-ci il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimi
15.00–15.30 Fasilə
15.30–17.00 1997-99-cu və 1996-cı il təvəllüdlü gimnastların halqa, top, gürzlər və lentlə çıxışları
17.00–17.30 Qala-konsert
17.30-18.00 1997-99-cu və 1996-cı il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma və bağlanış mərasimi
 

İştirakçılar

İştirakçılar

2004-ci il təvəllüdlü gimnastlar (А qrupu)

Ağakişiyeva Lalə Fikrət qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Ağayeva Fəridə Kamran qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Çobanova Ülkər Roman qızı Gəncə
Fazilova Alina Fərrux qızı Qusar Olimpiya İdman Kompleksi
Kramarenko Lalə Dmitriy “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Qurbanova Əsra Səbuhi qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Qurbanova Fatimə Əli Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Səlimova Emiliya Emin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Səmədova Nərminə Fariz qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Silvester Syuzana Cerard Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Sultaliyeva Lətifə Novruzəli qızı Qusar Olimpiya İdman Kompleksi

2004-ci il təvəllüdlü gimnastlar (B qrupu)

Ağadadaşova Jalə Əbulfət qızı Qusar Olimpiya İdman Kompleksi
Cəfər-zadə Nəzrin İlqar qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəlilova Arzu Natiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Əliyeva Zərniyar Həsən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hüseynli Aysu Hafiz qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mahmudova Emiliya Mahmud qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Məlikova Günel  Gəncə
Rəcəbli Nəzrin Rövşən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Vişnevetskaya Alyona Oleq İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Yusupova Elvina Rəşid qızı Nizami rayonu Uşaq-Gənclər yaradıcılıq mərkəzi

2003-cü il təvəllüdlü gimnastlar (А qrupu)

Ağayeva Aydan Aydın “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Dünyamaliyeva Ayan İlham Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti
Əli Nigar İlqar “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Əliyeva Sara Ramal qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Farşbafşəhriyari Darya Məhəmməd İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynova Ləman Seyran “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Kaçmazova Diana Konstantin “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Rüstəmova Nigar  Gəncə

2003-cü il təvəllüdlü gimnastlar (B qrupu)

Ağamirova Türkan Atil qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Babayeva Lətifə Əli qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Bəşirova Dinarə Fərhad qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Həsənzadə Fidan Elçin qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynova Aytən Ayaz qızı Gəncə
Musayeva Zarina Məhəmməd qızı Gəncə
Nurəliyeva Emiliya Fuad “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Qurbanova Zarina Samir qızı Gəncə
Şaxbazova Maytab Elman qızı Qusar Olimpiya İdman Kompleksi

2002-ci il təvəllüdlü gimnastlar (В qrupu)

Cəfərova Günel Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Əliyeva Nurcaxan Fərman qızı Gəncə
Əliyeva Xumay Namiq qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qocayeva Leyla Zaur Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Rəhmanova Sona Vaqif “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Səmədova Pakizə Fazil “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Seyuşeva Ayana Mahmud İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Soltanova Nigar Yusif qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

2002-ci il təvəllüdlü gimnastlar (А qrupu)

Əsədova Turan Vuqar “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hacıyeva Ləman Elçin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Məmmədova Dilarə Kamran İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qafitulina Aleksandra Ruslan qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Qəmbərova Aynur Eldar “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Sorokina Darya Romanovna “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Titova Nərmin Telman İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi

2000-2001-ci il təvəllüdlü gimnastlar(В qrupu)

Ağamirova Zöhrə Atil qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Cəfərova Ayna Bəxtiyar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəfərova Fatimə Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Cəfərova Simarə Siyavuş qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Göyüşova Ləman Nəriman qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Mustafayeva Mədinə Toğrul qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mustafazadə Mərziyyə Samir “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Quliyeva Natalya Mehman qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Səttarova Ruqiyyə Vəli qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti

2000-2001-ci il təvəllüdlü gimnastlar(A qrupu)

Əhmədova Mədinə Aydın Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Hüseynbəyli Ləman Vüqar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
İbrahimova Leyli İlqar “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Katkova Elina Oleq İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məmmədli Aytac Pərviz “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Məmmədova İlahə Akif qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Paşayeva Alsu Rahib İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Süleymanzadə Aliya Babək qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

1997-98-99-cu və 1996-cı il təvəllüdlü gimnastlar

Abdullayeva Rəhimə Fuad Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Allahverdiyeva Ceyla Samir İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Dadaşlı Ləman Nəriman qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Əsgərova Bahar İqbal qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Prokopenko Yekaterina Sergeyevna Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Qafarova Xumay Həsənxan Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Seyidova Leyla Sabir qızı Xırdalan Gənclər Evi

Nəticələr