İdman

gimnastikadan

başlayır

GİMNASTİKA ÜZRƏ 3-CÜ BİRGƏ YARIŞ ŞAĞANDA KEÇİRİLƏCƏK

GİMNASTİKA ÜZRƏ 3-CÜ BİRGƏ YARIŞ ŞAĞANDA KEÇİRİLƏCƏK

Yarış haqqında

Dekabrın 18-20-də Azərbaycan Gimnastika Federasiyası yenidən eyni vaxtda üç növ üzrə - idman gimnastikası, akrobatika və tamblinq üzrə birgə turnir keçirəcək. Bu yarışlarda 94 idmançı iştirak edəcək.

Gimnastlar paytaxtın beş idman cəmiyyətini - Bakı Gimnastika Məktəbi, Respublika Olimpiya İdman Liseyi, Nizami rayon İdman Məktəbi, "Neftçi" və "Təhsil" idman klublarını təmsil edəcəklər.

Yarışların ilk gününün səhər və günorta sessiyalarında idman gimnastları mübarizə aparacaq, axşam isə ölkənin yeni çempionunun adı məlum olacaq. Akrobatlara və tamblinqçilərə gəldikdə isə, qaliblər turnirin son günü məlum olacaq. Nümunəvi nömrələrlə ilk dəfə çıxış edəcək batut ustaları da öz məharətlərini bakılı tamaşaçılar qarşısında nümayiş etdirəcəklər.

Beynəlxalq dərəcəli əcnəbi hakimlərin birgə gimnastika turnirinə dəvət edilmələri ənənəvi hal alıb. Dəvət olunan hakimlər beşliyinə Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının Texniki Komitəsinin üzvü, latviyalı Arturs Mitskeviçs və Avropa Gimnastika İttifaqının Texniki Komitəsinin yeni seçilmiş nümayəndəsi xorvat Mario Vukoja da var.

Azərbaycan Gimnastika Federasiyası artıq belə yarışların keçirilməsində təcrübəyə malikdir. Sonuncu belə turnir bu yay keçirilib və həm iştirakçılar, həm də tamaşaçılar tərəfindən müsbət qarşılanıb.

Yarışlar saat 9:30-da (18 dekabr) və 12:00-da (19-20 dekabr) başlayacaq

Məkan - Şağan Olimpiya İdman Kompleksi

Ünvan: Şağan qəsəbəsi, N. Məmmədova küçəsi, 1А

 

Faydalı məlumatlar

Şirkət Telefon Min. məbləğ
Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Nominal Adı Dəyəri
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 2.0014
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.5463
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3463
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.0234
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.1992

Proqram

18.12.2013

9.30–12.30 İdman gimnastikası (1-ci, 2-ci və 3-cü gənclər dərəcələri, uşaqlar)
12.30–13.30 Fasilə
13.30–13.50 Yarışların açılış və mükafatlandırma mərasimi
13.50–16.50 İdman gimnastikası (yeniyetmələr və balacalar)
16.50–17.10 Mükafatlandırma mərasimi və fasilə
17.10–21.00 İdman gimnastikası (böyüklər və gənclər)
21.00 Mükafatlandırma mərasimi

19.12.2013

12.00–13.00 Tamblinq (salto və vint hərəkətləri, balacalar, gənclər və böyüklər)
13.00–15.30 Akrobatika gimnastikası (balans və temp hərəkətləri, yeniyetmələr və gənclər)
15.30–16.00 Fasilə və batut üzrə nümunəvi çıxış
16.00–17.00 Tamblinq (salto və vint hərəkətləri, yeniyetmələr) və batut üzrə nümunəvi çıxış
17.00–19.00 Akrobatika gimnastikası (balans və temp hərəkətləri, böyüklər və gənclər)

20.12.2013

12.00-13.30 Akrobatika gimnastikası (qarışıq hərəkətləri, yeniyetmələr və gənclər)
13.30-14.00 Mükafatlandırma mərasimi və fasilə
14.00-14.30 Tamblinq (qarışıq hərəkətləri, balacalar, gənclər və böyüklər)
14.30-15.30 Akrobatika gimnastikası (qarışıq hərəkətləri, böyüklər və gənclər)
15.30-16.00 Tamblinq (qarışıq hərəkətləri, yeniyetmələr) və batut üzrə nümunəvi çıxış
16.00 Mükafatlandırma və bağlanış mərasimi
 

İştirakçılar

İştirakçılar

Tamblinq

Abdulla Valid Kazım İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Allahverdiyev Zaur Samir oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əhmədova Ləman İlqar gızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əliyev Aydın Fuad oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əliyev Eyyub Vüqar oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əliyev Tofiq Valeh oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əlizadə Nicat Natiq oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hacıyev Nəcməddin İlham oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hacizadə Adil Vüqar oğlu “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hacizadə Adil Vüqar oğlu “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hacızadə Nizami Mais oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Həsənov Azad Azad oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Həsənov Bəxtiyar Oruc oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Həsənov Əli İlham oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynli Emil Eldəniz oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Kərimzadə Ruslan Sənan oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mahsudova Selcan Cavid qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məmmədov İbrahim Abbasəli oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mustafayev Fərid Adil oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Nurəliyev Aqşın Nuru oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Nurəliyev Ələsgər Nuru oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qasımov Tural Mübariz oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Səlimov Səid Tahir oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Sofiyeva Nərqiz Sadıq qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Usubov Nihad Ramin oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Üzeyirli Türkel Oqtay oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi

İdman gimnastikası

Ağadadayev Elvin Cabir oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Ağarzayev Murad Böyük-ağa oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Babayev Cavidan Ilqar oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Əhmədzade Rəsul Rüfət oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əliyev Mirhəsən Mirhəmid oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əliyev Sərvər Məzahir oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Əlizadə Aydın Mehman oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hənifəzadə Murad İlqar oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Həsənli Ibrahim Mərdan oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Həsənov Anar Niyaməddin oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynov Əlizamin Eldar oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynov Xəlil Vahid oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Nəsibov Amin Namiq oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Rəhimli Məhəmməd Vüqar oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Rüstəmov Elmir İlham oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Səfərov Eldar Şölət oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Səfərov Mənsum Şölət oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Səlimov Ramil Sakit oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Sərdarlı Murad Vüqar oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Xəlilov Əli İlyas oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi

Akrobatika gimnastikası

Abdullayev Ilkin Eyyub oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cabbarlı Nurcan Elbəy qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəfərov Seymur Siyavuş oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Danişyan-Abuzər Ceyla Əliəskər qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Danişyan-Abuzər Ceyla Əliəskər qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Daşdəmirova Tünzalə Höküməli qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əkbərov Murad Cabir İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əlibəyov Elçin Allahverdi oğlu “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Əsgərzadə Səmra Qulu “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Fərəczadə Hüseyn Kamran oğlu 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi
Fərmanova Nəzrin Astan qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Gülməmmədli Emin Əkbər oğlu “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hacıyev Tacəddin İlham oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hacıyev Tacəddin İlham oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynova Aynur Rauf qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynova Lalə Yaşar qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
İbrahimova Samirə Qurban qızı 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi
İsgəndərli Ülviyyə Vüqar qızı 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi
Kərimova Nigar Əliağa qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məlikzadə Arzu Zaur qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Məmmədov Turan Aftandil oğlu 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi
Nalbantoglu Naz  “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Nalbantoğlu Nil  “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Nəcəfli Lamiyə Ramiz qızı 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi
Nəzərli Emiliya Mehman “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Qarayev Surxay İlqar oğlu “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Quliyeva Lamiyə Fikrət qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Quliyeva Xoşqədəm Elçin qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qurbanlı Ruhidil Nəsimi İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qurbanova Məryəm İbrahim qızı 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi
Ramazanova Nərmin Nazim qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Rəhimov Aqasif Vəli oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Rizayeva Zamirə Rufat qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Rufullayeva Fatimə Vüqar qızı 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi
Salamova Ayşən Elşən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Salamova Ayşən Elşən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Zakiryaeva Ayla Fuad “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi