Azərbaycan Gimnastika Federasiyası 2018-ci ilin son yerli yarışlarına hazırlaşır. 2018-ci ilin milli yarışlar mövsümünə tamblinqçilər, batutçular və aerobika gimnastlarının çıxışları yekun vuracaq.
Belə ki, ilk olaraq, 10 dekabr tarixində baş tutacaq Tamblinq üzrə 16-cı Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatında Bakı Gimnastika Məktəbi və Neftçi İdman Klubunu təmsil edən 21 gimnast balacalar, yenieytmələr, gənclər və böyüklər yaş kateqoriyasında çıxış edəcəklər. Ocaq Sport Klubunun yeganə təmsilçisi isə bu ilin Avropa Çempionu Mixail Malkin olacaq.
15 dekabr tarixi isə batutçular və aerobika gimnastlarının birgə yarışı ilə əlamətdar olacaq. Qeyd edək ki, Batut gimnastikası üzrə Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı açıq elan olunub. Bu turnirdə tamaşaçılar yerli gimnastlarla yanaşı, Gürcüstan təmsilçilərinin də çıxışlarını izləyə biləcəklər. Batutçular balacalar, uşaqlar, yeniyetmələr, gənclər və böyüklər yaş kateqoriyasında yer alaraq, Bakı Gimnastika Məktəbi və Ocaq Sport Klubunu təmsil edəcəklər.
Aerobika üzrə Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatına gəldikdə isə gimnastlar fərdi qadın, üçlük, qrup proqramında mübarizə aparacaqlar. Turnirdə əsasən Ocaq Sport Klubunun yetirmələri, həmçinin Sumqayıt şəhəri və Göyçay rayonun gimnastları çıxış edəcəklər.
Sözügedən hər iki yarışa biletləri Arenanın kassasından, həmçinin onlayn (https://ticketing.mga.az/az/) əldə edə bilərsiniz. Biletlərin qiyməti 5 manat təşkil edir.

Azerbaijan Gymnastics Federation is preparing for the 2018`s last national competitions. The performances of tumblers, jumpers and aerobic gymnasts will complete the 2018`s national events` season.
First, 21 gymnasts, representing Baku Gymnastics School and “Neftchi Sport” Club, will perform in the age categories of “youngsters”, “pre-juniors”, “juniors” and “seniors” at the 16th Azerbaijan and Baku Championships in Tumbling on December 10. The only representative of “Ojaq Sport” Club will be the European Champion of 2018 – Mikhail Malkin.
The 15th December will be remarkable with the events of both jumpers and aerobic gymnasts. It should be mentioned that the Azerbaijan and Baku Championships in Trampoline Gymnastics was announced to be open. In this tournament, the spectators will be able to watch the performances of local gymnasts as well as the representatives of Georgia. The trampoline gymnasts, divided into the age groups of “youngsters”, “children”, “pre-juniors”, “juniors” and “seniors”, will represent Baku Gymnastics School and “Ojaq Sport” Club.
As for the Azerbaijan and Baku Championships in Aerobic Gymnastics, the gymnasts will compete in the Individual Women program as well as within Trios and Groups. In the tournament, the gymnasts mainly representing “Ojag Sport” Club and the athletes from Sumgayit and Goychay will demonstrate their performances.
The tickets for the events concerned are available at the MGA ticket office as well as online (https://ticketing.mga.az/az/). The prize of tickets constitutes 5 manats.