İdman

gimnastikadan

başlayır

Bədii Gimnastika üzrə 22-ci Bakı Çempionatı və Birinciliyi

Bədii Gimnastika üzrə 22-ci Bakı Çempionatı və Birinciliyi

Yarış haqqında

13 və 14 noyabr tarixlərində Bakı Olimpiya İdman Kompleksində bədii gimnastika üzrə 22-ci Bakı Çempionatı və Birinciliyi keçiriləcək.

Turnirdə Bakı Gimnastika Məktəbi, Respublika Kompleks İdman Məktəbi, “Ocaq Sport”, ”Neftçi”, “Spartak” və “Start” idman klubları, həmçinin, “Sərhədçi” İdman Olimpiya Kompleksini təmsil edən təqribən 110 gimnast iştirak edəcək.

Yarışların ilk günü “balacalar” (2005-2007-ci il təvəllüdlülər) yaş kateqoriyasında yer almış və hərəkətləri fərdi proqram üzrə yerinə yetirən gimnastların çıxışları ilə başlanacaq. Günün sonunda isə onlar çoxnövçülük üzrə mükafatçıları müəyyən edəcəklər (alətsiz, ip, halqa və top). Bundan sonra yarışlara eyni yaş qrupuna, həmçinin yeniyetmələr (2003-2004-cü il təvəllüdlülər) kateqoriyasına aid olan qrup hərəkətləri komandaları qatılacaq. “Balacalar” 2 (alətsiz, toplar), yeniyetmələr isə 1 (halqalar) çıxış nümayiş etdirəcəklər.

Maraqlı faktdır ki, yuxarıda qeyd olunan yaş qruplarına daxil olan gimnastlar, AGF Kuboku çərçivəsində Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının xüsusi hədiyyələri ilə komanda hesabında da mükafatlandırılacaqlar.

Çoxnövçülük (alətsiz, ip, halqa, top, gürzlər) üzrə mükafatçıları müəyyən edəcək yeniyetmə gimnastların fərdi proqramda çıxışları ikinci yarış gününün birinci hissəsinə planlaşdırılır. Yarışlar gənc (2000-2002-ci il təvəllüdlülər) və böyük (1999-cu il təvəllüdlülər və daha böyüklər) gimnastların çoxnövçülükdə (ip, halqa, top, gürzlər) aparacaqları mübarizə ilə başa çatacaq.

Region təmsilçilərinin də iştirak edəcəyi Qala-konsert ikigünlük yarışların gərginliyini aradan qaldıracaq.   

Yarışların başlama vaxtı: 10:00 (yarışların hər iki günü)

Yarışların məkanı: Bakı Olimpiya İdman Kompleksi

Ünvan: Olimpiya küç., 7

Keçid: “Gənclik” metro stansiyası

 

Faydalı məlumatlar

Şirkət Telefon Min. məbləğ
Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Nominal Adı Dəyəri
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 1.9881
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.5449
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3304
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.0235
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.1927

Proqram

13 Noyabr

10:00-11:30       Fərdi çıxışlar

                        Balacalar - 2005-2007-ci il təvəllüdlülər, Qrup 1

                        Alətsiz, ip, halqa və top

11:30-13:00       Fərdi çıxışlar

                        Balacalar - 2005-2007-ci il təvəllüdlülər, Qrup 2

                        Alətsiz, ip, halqa və top

13:00-13:30       Açılış mərasimi

13:30-15:00       Fərdi çıxışlar

                        Balacalar - 2005-2007-ci il təvəllüdlülər, Qrup 3

                        Alətsiz, ip, halqa və top

15:00-15:15       Fasilə

15:15-16:45       Fərdi çıxışlar

                        Balacalar - 2005-2007-ci il təvəllüdlülər, Qrup 4

                        Alətsiz, ip, halqa və top

16:45-17:00       Fasilə

17:00-18:30       Fərdi çıxışlar

                        Balacalar - 2005-2007-ci il təvəllüdlülər, Qrup 5

                        Alətsiz, ip, halqa və top

18:30-18:45       Fasilə

18:45-19:15       Qrup hərəkətləri komandaları

                        Balacalar (2005-2007-ci il təvəllüdlü gimnastların alətsiz və topla çıxışları); yeniyetmələr (2003-2004-cü il                         təvəllüdlü gimnastların halqa ilə çıxışları)

19:15                 Fərdi proqramda çıxış edən gimnstların və qrup komandalarının mükafatlandırma mərasimi

 

14 Noyabr

10:00-11:50       Fərdi çıxışlar

                        Yeniyetmələr - 2003-2004-cü il təvəllüdlülər, Qrup 1

Alətsiz, ip, halqa, top və gürzlər

11:50-12:00       Fasilə

12:00-13:50       Fərdi çıxışlar

Yeniyetmələr - 2003-2004-cü il təvəllüdlülər, Qrup 2

Alətsiz, ip, halqa, top və gürzlər  

13:50-14:00       Fasilə

14:00-15:50       Fərdi çıxışlar

Yeniyetmələr - 2003-2004-cü il təvəllüdlülər, Qrup 3

Alətsiz, ip, halqa, top və gürzlər

15:50-16:15       Mükafatlandırma mərasimi

16:15-17:30       Fərdi çıxışlar

Gənclər - 2000-2002-ci il təvəllüdlülər, Qrup 1

İp, halqa, top və gürzlər

17:30-19:00       Fərdi çıxışlar

Gənclər - 2000-2002-ci il təvəllüdlülər,

Böyüklər - 1999-cu il təvəllüdlülər və daha böyüklər, Qrup 2

İp, halqa, top və gürzlər

19:00-19:30      Qala-konsert

19:30               Mükafatlandırma mərasimi  

İştirakçılar

Nəticələr

Balacalar(2005)
S/s Adı,soyadı Klub Alətsiz Halqa Top İp Cəmi
1 Elnarə Сabbarova BGM 11,467 9,383 9,7 10,033 40,583
2 Emiliya Nağızadə  RKIM 12,367 9,217 8,783 9,35 39,717
3 Milana Әkbәrova Ocaq 10,883 8,417 8,833 7,7 35,833
4 Selcan Hacızadə RKIM 11,367 9,6 6,267 8,45 35,684
5 Aysu Abdullayeva Ocaq 10,933 8,867 7,5 8,233 35,533
6 Ayan Ibrahimova Sərhədçi 11,217 7,517 8,383 7,917 35,034
7 Rəhiməxanım Aslanlı BGM 11,733 7,267 7,9 8 34,9
8 Fidan Şirinova  Ocaq 10,433 7,583 8,467 8,033 34,516
9 Səbinə Cəlilova Start 10,233 6,533 8,317 7,6 32,683
10 Dәniz Yusubova Ocaq 10,567 6,85 7,967 7,033 32,417
11 Gövhәr Musayeva Neftçi 7,933 8,217 8,5 7,383 32,033
12 Firuzə  Mәmmәdova  Ocaq 9,967 8,383 6,967 6,667 31,984
13 Mәdinә Әsәdova Spartak 10,167 7,567 7,05 7,033 31,817
14 Nәrmin Alquliyeva Sərhədçi 10,167 7,567 6,583 6,517 30,834
15 Səbinə   Məmmədova BGM 9,967 6,2 7,733 6,817 30,717
16 Leyla Yusifova  BGM 10,333 5,95 6,117 5,683 28,083
               
               
Balacalar(2006)
S/s Adı,soyadı Klub Alətsiz Halqa Top İp Cəmi
1 Cahan Әsadova Neftçi 12,15 11,32 10,87 10,617 44,951
2 Nigar Usubova Ocaq 12,2 10,33 11,27 8,517 42,317
3 Fidan Yusifzadə Ocaq 12,383 9,783 10,2 9,467 41,833
4 Nərgiz Ramazanova BGM 11,783 10,27 9,783 9,933 41,766
5 Renata Bədəlova RKIM 10,133 10,08 9,7 8,7 38,616
6 Zəhra Paşayeva BGM 11,9 9,617 8,5 7,1 37,117
7 Alina Gözəlova  BGM 12,217 8,283 9,267 6,983 36,75
8 Siyəsət Əmiraslanova Start 11,283 5,467 8,367 7,733 32,85
9 Elmira   Məmmədova BGM 11,5 7,783 7,8 5,5 32,583
10 Fidan İsmayılova BGM 10,167 7,667 7,567 7,083 32,484
11 Flora Bəşirova BGM 11,3 5,983 8,733 6,467 32,483
12 Lalә Qebәybәyova Sərhədçi 10,383 6,633 7,533 6,15 30,699
13 Cəmilə Cəbrayılova Sərhədçi 9,3 6,9 7,517 6,25 29,967
14 Ayla Hәsәnli Neftçi 9 7 6,8 6,983 29,783
15 Səkinə İbrahimbəyli BGM 9,45 6,75 7,4 5,883 29,483
16 Fidan Cavadova Spartak 7,717 7,1 7,717 6,917 29,451
17 Nuray  Yusubova Ocaq 8,683 6,217 6,233 6,05 27,183
               
Balacalar(2007)
S/s Adı,soyadı Klub Alətsiz Halqa Top İp Cəmi
1 Leyla Dəmirova Ocaq 11,717 10,33 10,7 9,433 42,183
2 Fatimə Məmmədzadə Ocaq 12,55 9,517 10,93 8,15 41,15
3 Zərifə    Əhmədli Ocaq 11,167 8,167 9,217 7,383 35,934
4 Ləman Əhmədli BGM 10,517 8,267 7,75 7,767 34,301
5 Nuray Həsənzadə BGM 11,267 7,717 7,817 5,117 31,918
6 İlahə Əlizadә Start 9,817 7,367 7,65 6,717 31,551
7 Fatimә Әhmәdova Neftçi 10,367 7,133 7,1 6,55 31,15
8 Mədinə Dəmirova BGM 10,633 6,717 6,483 6,383 30,216
9 Kamilla Qafarova BGM 10,467 5,9 6,9 6,483 29,75
10 Xavәr Sadıxova Spartak 9,683 6,4 7,05 6,4 29,533
11 Aylin Məmmədova  Start 6,833 7,983 6,983 6,617 28,416
12 Anastasiya Arsentyeva BGM 10,2 5,967 5,917 5,517 27,601
13 Ayşən Cəbrayılova BGM 9,417 5,917 5,717 5,283 26,334
14 Mədinə Qaziyeva Sərhədçi 8,533 5,883 5,7 6,117 26,233
15 Kamilla Seyidzadə BGM 9,7 5,167 5,633 5,267 25,767
16 Ayan Akıyeva BGM 8,617 5,95 5,95 5,033 25,55
17 Elina Qələndərova BGM 9,117 6,85 0 6,133 22,1
               
Qr. Yeniyet.      
S/s Adı,soyadı Klub Halqa Cəmi      
1 Ocaq 2003-2004 Ocaq 13,433 13,4      
2 Sərhədçi 2003-2004 Sərhədçi 8,317 8,32      
3 BGM 2003-2004 BGM 8,283 8,28      
               
Qr. Balacalar    
S/s Adı,soyadı Klub Alətsiz Top Cəmi    
1 Ocaq 2005-2007 Ocaq 11,583 10,9 22,5    
2 Sərhədçi 2005-2007 Sərhədçi 10,4 7,85 18,3    
3 START 1   Start 8,417 7,333 15,8    
4 BGM 2005-2007  BGM 8,467 7,067 15,5    
5 START 2   Start 9,2 6,1 15,3    

 

14 Noyabr

 

Balacalar(2005)
S/s Adı,soyadı Klub Alətsiz Lent Halqa Top Gürzlər İp Cəmi
1 Elnarə Сabbarova BGM 11,467   9,383 9,7   10,033 40,583
2 Emiliya Nağızadə  RKIM 12,367   9,217 8,783   9,35 39,717
3 Milana Әkbәrova Ocaq 10,883   8,417 8,833   7,7 35,833
4 Selcan Hacızadə RKIM 11,367   9,6 6,267   8,45 35,684
5 Aysu Abdullayeva Ocaq 10,933   8,867 7,5   8,233 35,533
6 Ayan Ibrahimova Sərhədçi 11,217   7,517 8,383   7,917 35,034
7 Rəhiməxanım Aslanlı BGM 11,733   7,267 7,9   8 34,9
8 Fidan Şirinova  Ocaq 10,433   7,583 8,467   8,033 34,516
9 Səbinə Cəlilova Start 10,233   6,533 8,317   7,6 32,683
10 Dәniz Yusubova Ocaq 10,567   6,85 7,967   7,033 32,417
11 Gövhәr Musayeva Neftçi 7,933   8,217 8,5   7,383 32,033
12 Firuzə  Mәmmәdova  Ocaq 9,967   8,383 6,967   6,667 31,984
13 Mәdinә Әsәdova Spartak 10,167   7,567 7,05   7,033 31,817
14 Nәrmin Alquliyeva Sərhədçi 10,167   7,567 6,583   6,517 30,834
15 Səbinə   Məmmədova BGM 9,967   6,2 7,733   6,817 30,717
16 Leyla Yusifova  BGM 10,333   5,95 6,117   5,683 28,083
                   
                   
Balacalar(2006)
S/s Adı,soyadı Klub Alətsiz Lent Halqa Top Gürzlər İp Cəmi
1 Cahan Әsadova Neftçi 12,15   11,32 10,87   10,617 44,951
2 Nigar Usubova Ocaq 12,2   10,33 11,27   8,517 42,317
3 Fidan Yusifzadə Ocaq 12,383   9,783 10,2   9,467 41,833
4 Nərgiz Ramazanova BGM 11,783   10,27 9,783   9,933 41,766
5 Renata Bədəlova RKIM 10,133   10,08 9,7   8,7 38,616
6 Zəhra Paşayeva BGM 11,9   9,617 8,5   7,1 37,117
7 Alina Gözəlova  BGM 12,217   8,283 9,267   6,983 36,75
8 Siyəsət Əmiraslanova Start 11,283   5,467 8,367   7,733 32,85
9 Elmira   Məmmədova BGM 11,5   7,783 7,8   5,5 32,583
10 Fidan İsmayılova BGM 10,167   7,667 7,567   7,083 32,484
11 Flora Bəşirova BGM 11,3   5,983 8,733   6,467 32,483
12 Lalә Qebәybәyova Sərhədçi 10,383   6,633 7,533   6,15 30,699
13 Cəmilə Cəbrayılova Sərhədçi 9,3   6,9 7,517   6,25 29,967
14 Ayla Hәsәnli Neftçi 9   7 6,8   6,983 29,783
15 Səkinə İbrahimbəyli BGM 9,45   6,75 7,4   5,883 29,483
16 Fidan Cavadova Spartak 7,717   7,1 7,717   6,917 29,451
17 Nuray  Yusubova Ocaq 8,683   6,217 6,233   6,05 27,183
                   
Balacalar(2007)
S/s Adı,soyadı Klub Alətsiz Lent Halqa Top Gürzlər İp Cəmi
1 Leyla Dəmirova Ocaq 11,717   10,33 10,7   9,433 42,183
2 Fatimə Məmmədzadə Ocaq 12,55   9,517 10,93   8,15 41,15
3 Zərifə    Əhmədli Ocaq 11,167   8,167 9,217   7,383 35,934
4 Ləman Əhmədli BGM 10,517   8,267 7,75   7,767 34,301
5 Nuray Həsənzadə BGM 11,267   7,717 7,817   5,117 31,918
6 İlahə Əlizadә Start 9,817   7,367 7,65   6,717 31,551
7 Fatimә Әhmәdova Neftçi 10,367   7,133 7,1   6,55 31,15
8 Mədinə Dəmirova BGM 10,633   6,717 6,483   6,383 30,216
9 Kamilla Qafarova BGM 10,467   5,9 6,9   6,483 29,75
10 Xavәr Sadıxova Spartak 9,683   6,4 7,05   6,4 29,533
11 Aylin Məmmədova  Start 6,833   7,983 6,983   6,617 28,416
12 Anastasiya Arsentyeva BGM 10,2   5,967 5,917   5,517 27,601
13 Ayşən Cəbrayılova BGM 9,417   5,917 5,717   5,283 26,334
14 Mədinə Qaziyeva Sərhədçi 8,533   5,883 5,7   6,117 26,233
15 Kamilla Seyidzadə BGM 9,7   5,167 5,633   5,267 25,767
16 Ayan Akıyeva BGM 8,617   5,95 5,95   5,033 25,55
17 Elina Qələndərova BGM 9,117   6,85 0   6,133 22,1

 

Gənclər
S/s Adı,soyadı Klub Alətsiz Lent Halqa Top Gürzlər İp Cəmi
1 İlahə Məmmədova BGM     14,95 13,717 14,933 12,567 56,167
2 Zöhrə Ağamirova Ocaq     14,617 13 13,867 13,767 55,251
3 Qudis Veronika Ocaq     12,917 14,383 12,633 12,467 52,4
4 Fatimә Cәfәrova Sərhədçi     11,633 13,283 12,85 12,633 50,399
5 Ayna Cəfərova BGM     12,867 11,7 13,65 11,9 50,117
6 Aleksandra Qafitulina RKIM     11,3 11,333 12 10,633 45,266
7 Vәfa  Hәsәnzadә Neftçi     11,467 10,483 11,133 10,217 43,3
8 Turan Әsәdova Neftçi                    10,383 10,467 10,033 11,2 42,083
9 Mədinə Mustafayeva BGM     10,617 10,817 9,717 10,85 42,001
10 Leyli   Ibrahimova Spartak     10,4 11,267 12,35 7,967 41,984
11 Mәrziyyә Mustafazadә Neftçi     10,617 9,35 10,45 8,8 39,217
12 Balaxanım Əhmədova BGM     10,217 9,167 9,65 9,083 38,117
13 Lәman Haciyeva  Spartak     10,1 8,767 9,933 9,283 38,083
14 Sona Rәhmanova Neftçi     10,05 9,7 9,067 8,883 37,7
15 Kamilla Abbasova BGM     7,733 9,017 10,167 9,017 35,934
16 Aynur  Qəmbarova Neftçi     7,767 9,217 9,217 8,083

34,284

 

Yeniyetmələr
S/s Adı,soyadı Klub Alətsiz Lent Halqa Top Gürzlər İp Cəmi
1 Dərya  Farşbafşəhriyari BGM 14,867   12,85 12,45 13,8 13,933 67,9
2 Arzu Cәlilova Ocaq 14,367   14,567 13,267 12,45 13,067 67,718
3 Nərminə Səmədova RKIM 14,517   12,45 13,45 11,967 12,283 64,667
4 Luzan  Yelizaveta Ocaq 13,5   11,783 12,133 12,05 13,883 63,349
5 Narın  Qurbanova Ocaq 14,2   11,817 11,8 11,783 12,85 62,45
6 Fəridə  Səfiyarzadə RKIM 12,833   13,033 12,983 12,067 11,233 62,149
7 Nәzrin  Cәfәrzadә BGM 13,367   12,25 11,533 12,483 11,983 61,616
8 Eleonora Yusifova Ocaq 12,967   11,35 11,417 11,45 11,317 58,501
9 Alina Tyurina Ocaq 12,267   10,667 9,65 11,633 10,683 54,9
10 Emiliya Səlimova Spartak 12,233   9,833 11,533 9,083 9,7 52,382
11 Emiliya Mahmudova RKIM 11,9   9,95 9,6 10,167 9,933 51,55
12 Emiliya Nuraliyeva Neftçi 11,85   9,567 10,35 10,183 9,45 51,4
13 Ləman Əlimuradova BGM 12,3   9,933 9,05 9,4 9,95 50,633
14 Zərifə Bəşirova  BGM 12,583   9,467 10,45 7,333 9,95 49,783
15 Fatimə Qurbanova RKIM 10,383   9,433 9,433 9,25 9,283 47,782
16 Angelina Şevlyakova RKIM 11,183   10,5 9,6 8,633 7,783 47,699
17 Әsra Qurbanova Neftçi 10,5   9,233 9,233 9,733 8,467 47,166
18 Aylin Hətəmzadə BGM 11,867   8,917 11,567 7,1 7,233 46,684
19 Aysu Hüseynli BGM 11,217   7,933 9,4 9,3 8,217 46,067
20 Diana Kaçmazova Sərhədçi 11,583   8,8 6,883 9,917 7,3 44,483
21 Mədinə Hüseynzadə BGM 9,6   8,133 9,45 7,2 7,117 41,5
22 Fidan Vahabova Spartak 10,233   6,983 8,117 8,033 7,667 41,033
23 Ləman  Hüseynova Spartak 10,45   6,933 8,367 7,567 7,467 40,784
24 Nәzrin Rәcәbli Neftçi 10   8,717 7,233 6,133 8,65 40,733
25 Ayan Tarverdiyeva BGM 9,967   7,65 8,767 6,05 7,517 39,951
26 Aydan Nəbiyeva RKIM 9,95   7,433 7,967 6,75 7 39,1
27 Zəhra  Məmmədova BGM 9,833   7,25 7,483 7,15 7,083 38,799
28 Türkan  Ağamirova  Ocaq 9,967   5,433 8,433 6,967 7,8 38,6
29 Alsu Arslan BGM 8,483   6,617 6,95 7,3 6,767 36,117
30 Dilbәr Ibrahimova Sərhədçi 9,617   6,667 7,433 6,117 5,75 35,584
31 Leyla Əliyeva RKIM 8,717   6,283 7,4 6,5 6,033 34,933
32 Lalə Quliyeva  RKIM 8   6,75 6,267 7,3 6,367 34,684
33 Zəhra Bakıxanova Sərhədçi 8,3   7,45 6,583 5,817 6,167 34,317
34 Mәdinә Mәmmәdova Sərhədçi 8,1   6,75 5,933 6,183 5,117 32,083
35 Reyhan Məmmədzadə BGM 8,467   5,917 6,433 5,75 5,5 32,067

 

Klubların yekun nəticəsi
Yer Klub Cəmi
1. Ocaq 132,518
2. BGM 125,2
3. Sərhədçi 97,767