2-3 noyabr tarixlərində Bakı Olimpiya İdman Kompleksində bədii gimnastika üzrə növbəti yerli yarış baş tutacaq. Bu dəfə zərif gimnastlar öz güclərini Bakı çempionu adı uğrunda mübarizədə sınayacaqlar.
Sayca 25-ci olan bu çempionatda Ocaq Sport Klubu, Bakı Gimnastika Məktəbi, Respublika Kompleks İdman Məktəbi, Su İdman Sarayı, AyUlduz Klubu, Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti, Sərhədçi Olimpiya İdman Mərkəzi və Zabrat İdman Klubunun yetirmələri iştirak edəcəklər.
2 gün davam edəcək turnirdə 100-ə yaxın təmsilçinin çıxış edəcəyi gözlənilir. Yarışların ilk günü məhz balaca gimnastların çıxışları ilə əlamətdar olacaq. Belə ki, azyaşlı gimnastlar alətsiz, ip, halqa ilə öz proqramlarını təqdim edəcəklər və günün sonunda onlar fərdi çoxnövçülükdə öz aralarında qalibləri müəyyənləşdirəcəklər.
Növbəti yarış gününə isə yeniyetmələr start verəcək. Onlar da hakimlər qarşısına alətsiz, ip və halqa ilə çıxaraq, yüksək xal almaq üçün çalışacaqlar. Gənclər və böyüklər yaş kateqoriyasına bölünmüş gimnastlar isə halqa, top, gürzlər və lent ilə proqramlarını icra edəcəklər. Beləliklə, turnirin sonunda bütün alətlər üzrə yekun xal əsasında fərdi çoxnövçülükdə fərqlənmiş gimnastlar fəxri kürsüyə yüksələcəklər.
Biletləri Milli Gimnastika Arenasının kassasından və yaxın günlərdə fəaliyyətə başlayacaq digər kassalardan (əlavə məlumat üçün (+994 12/51) 566-96-99 nömrələri ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz), o cümlədən onlayn əldə edə bilərsiniz. Biletlərin qiyməti 5 manatdır.

On November 2 & 3, another national competition in Rhythmic Gymnastics to be held at Baku Olympic Sports Complex. This time, the elegant gymnasts will test their strength in the contest for Baku Champion`s title.
At the Championship with a sequence number 25, the representatives of “Ojag Sport” club, Baku Gymnastics School, Republican Complex Sports School, Aquatic Palace, “AyUlduz” Sport Club, Sports Society of the Ministry of Internal Affairs, Sarhadchi Olympic Sports Center and Zabrat Sports Club will take part in.
About 100 competitors will perform in the tournament to be lasted for 2 days . The first day of the events will be marked with the performances of youngsters. Thus, little gymnasts will demontrate their routines without apparatus, with a rope and a hoop. At the end of the day, they will define the winners in the Individual All- Around.
The next competition day will be started by the pre-juniors. They will also execute their exercises in front of the judges (without apparatus, a rope and a hoop) and try to receive high scores. The gymnasts divided into the age categories of “juniors” and “seniors”, will perform with a hoop, a ball, clubs and a ribbon. So, at the end of the tournament, the gymnasts, distinguished themselves with their total scores in the Individual All-Around, will mount the podium.
The tickets are available at the MGA ticket office, as well as at other ticket offices to start their operations soon (further information can be obtained by dialing this numbers (+994 12/51) 566-96-99). Online purchase is also possible. The price of tickets constitutes 5 manats.