2-3 noyabr tarixlərində Bakı Olimpiya İdman Kompleksində bədii gimnastika üzrə növbəti yerli yarış baş tutacaq. Bu dəfə zərif gimnastlar öz güclərini Bakı çempionu adı uğrunda mübarizədə sınayacaqlar.
Sayca 25-ci olan bu çempionatda Ocaq Sport Klubu, Bakı Gimnastika Məktəbi, Respublika Kompleks İdman Məktəbi, Su İdman Sarayı, AyUlduz Klubu, Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti, Sərhədçi Olimpiya İdman Mərkəzi və Zabrat İdman Klubunun yetirmələri iştirak edəcəklər.
2 gün davam edəcək turnirdə 100-ə yaxın təmsilçinin çıxış edəcəyi gözlənilir. Yarışların ilk günü məhz balaca gimnastların çıxışları ilə əlamətdar olacaq. Belə ki, azyaşlı gimnastlar alətsiz, ip, halqa ilə öz proqramlarını təqdim edəcəklər və günün sonunda onlar fərdi çoxnövçülükdə öz aralarında qalibləri müəyyənləşdirəcəklər.
Növbəti yarış gününə isə yeniyetmələr start verəcək. Onlar da hakimlər qarşısına alətsiz, ip və halqa ilə çıxaraq, yüksək xal almaq üçün çalışacaqlar. Gənclər və böyüklər yaş kateqoriyasına bölünmüş gimnastlar isə halqa, top, gürzlər və lent ilə proqramlarını icra edəcəklər. Beləliklə, turnirin sonunda bütün alətlər üzrə yekun xal əsasında fərdi çoxnövçülükdə fərqlənmiş gimnastlar fəxri kürsüyə yüksələcəklər.
Biletləri Milli Gimnastika Arenasının kassasından və yaxın günlərdə fəaliyyətə başlayacaq digər kassalardan (əlavə məlumat üçün (+994 12/51) 566-96-99 nömrələri ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz), o cümlədən onlayn əldə edə bilərsiniz. Biletlərin qiyməti 5 manatdır.

2 и 3 ноября в Бакинском Олимпийском спортивной комплексе состоится очередное национальное соревнование по художественной гимнастике. На этот раз грациозные гимнастки будут бороться за титул чемпионки Баку.
На 25-ом по счету чемпионате выступят представители клуба “Оджаг Спорт”, Бакинской Школы Гимнастики, Республиканской комплексной спортивной школы, “Aquatic Palace”, клуба “АйУлдуз”, спортивного общества Министерства внутренних дел, Олимпийского Спортивного центра “Сярхядчи”, и спортивного клуба Забрат.
На 2-х дневном турнире ожидается выступление около 100 спортсменок. Первый день соревнований запомнится упражнениями маленьких гимнасток без предмета, со скакалкой и обручем. К концу дня они определят победителей в индивидуальном многоборье.
Второй день соревнований начнется выступлениями пре-юниоров. Они также выступят без предмета, со скакалкой и обручем и постараются получить высокий балл. Что касается юниоров и взрослых гимнасток, то они выступят с обручем, мячом, булавами и лентой. В завершении соревнований гимнастки, отличившиеся итоговой суммой баллов по всем упражнениям в индивидуальном многоборье, поднимутся на почетный пьедестал.
Билеты можно приобрести в кассах Milli Gimnastika Arenası (Национальная Арена Гимнастики), а также в других кассах, которые будут задействованы в скором времени (дополнительную информацию можно получить по следующим телефонным номерам (+994 12/51) 566-96-99). Билеты также доступны онлайн. Стоимость билетов составляет 5 манат.