Gimnastika növünün ən zərif nümayəndələri bu dəfə 9-11 dekabr tarixlərində Milli Gimnastika Arenasında keçiriləcək 29-cu Bakı çempionatı və birinciliyində qüvvələrini sınayacaqlar.
Yarışda "Ocaq Sport" Klubu, İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika Məktəbi (BGM), Respublika Kompleks İdman Məktəbi, "Grasiya" İdman Klubu, Sərhədçi Olimpiya İdman Mərkəzi, Şağan Olimpiya İdman Kompleksini təmsil edən gimnastlar paytaxtın ən güclüsü adı uğrunda mübarizəyə qoşulacaqlar.
Yarışda idmançılar balacalar (2014-2016-cı il təvəllüdlülər), yeniyetmələr (2011-2013-cü il təvəllüdlülər) və gənclər (2010-2011-ci il təvəllüdlülər) yaş kateqoriyalarında mübarizə aparacaqlar.
Üç gün davam edəcək yarışda qaliblər yaş qruplarına müvafiq olaraq fərdi çoxnövçülük və ayrı-ayrı alətlər üzrə müəyyənləşəcək.

This time, the most elegant representatives of Gymnastics will test their strength at the 29th Baku Championship among Age Categories to be held at National Gymnastics Arena on December 9-11.
Gymnasts representing “Ojaq Sports” Club, Specialized Children-Youth Gymnastics School of Olympic Reserves (BGS), Republican Complex Sports School, “Grasiya” Sports Club, Sarhadchi Sports Olympic Center, Shaghan Olympic Sports Complex will compete for the title of the strongest of the capital.
At the event, athletes will compete in the age categories of Youngsters (born in 2010, 2011), Pre-juniors (born in 2011-2013) and Juniors (born in 2014-2016).
During the three-day competition, winners will be determined in the Individual All-Around & separate Apparatus.