Gimnastika növünün ən zərif nümayəndələri bu dəfə 9-11 dekabr tarixlərində Milli Gimnastika Arenasında keçiriləcək 29-cu Bakı çempionatı və birinciliyində qüvvələrini sınayacaqlar.
Yarışda "Ocaq Sport" Klubu, İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika Məktəbi (BGM), Respublika Kompleks İdman Məktəbi, "Grasiya" İdman Klubu, Sərhədçi Olimpiya İdman Mərkəzi, Şağan Olimpiya İdman Kompleksini təmsil edən gimnastlar paytaxtın ən güclüsü adı uğrunda mübarizəyə qoşulacaqlar.
Yarışda idmançılar balacalar (2014-2016-cı il təvəllüdlülər), yeniyetmələr (2011-2013-cü il təvəllüdlülər) və gənclər (2010-2011-ci il təvəllüdlülər) yaş kateqoriyalarında mübarizə aparacaqlar.
Üç gün davam edəcək yarışda qaliblər yaş qruplarına müvafiq olaraq fərdi çoxnövçülük və ayrı-ayrı alətlər üzrə müəyyənləşəcək.

29-й Чемпионат и первенство Баку по художественной гимнастике
На этот раз самые элегантные представительницы гимнастики продемонстрируют свои навыки на 29-м Чемпионате и первенстве Баку, которое пройдет на Национальной арене гимнастики с 9-го по 11-е декабря 2024 года.
В борьбу за звание сильнейших граций столицы вступят представительницы спортивного клуба «Оджаг спорт», детско-юношеской специализированной школы гимнастики олимпийского резерва, Республиканской комплексной спортивной школы, спортивного клуба «Грация», Олимпийского спортивного центра «Сярхядчи», Олимпийского спортивного комплекса «Шаган». На турнире выступят гимнастки в возрастных категориях малышей (2014-2016гг. рождения), пре-юниорок (2011-2013гг. рождения) и юниорок (2010-2011гг. рождения). В ходе трехдневных соревнований победительницы будут определены в многоборье, в индивидуальной программе и по отдельным предметам.