Möhtəşəm Akrobatika şousuna hazırsınız?
7,8 və 9 noyabr tarixlərində Heydər Əliyev adına İdman Konsert Kompleksində akrobatika gimnastikası üzrə 29-cu Ölkə çempionatı və Bakı birinciliyi keçiriləcək.
Milli yarışda Bakı Gimnastika Məktəbi, “Ocaq Sport” Klubu, “Neftçi” İdman Klubu, 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbini ümumilikdə 73 idmançı təmsil edəcək.
Üç günlük yarışlarda qadın cütlükləri (uşaqlar 2008-2013; balacalar 2009-2018-ci il), kişi cütlükləri (böyüklər 2009-cu il və daha böyük), qarışıq cütlüklər (böyüklər 2009-cu il və daha böyük), qadın qrupları (uşaqlar 2008-2013; yeniyetmələr 2006-2012; gənclər 2005-2010; böyüklər 2009-cu il və daha böyük) və kişi qrupları (yeniyetmələr 2006-2012; böyüklər 2009-cu il və daha böyük) balans, temp və qarışıq hərəkətlər proqramında medallar uğrunda mübarizə aparacaqlar.

Вы готовы к потрясающему акробатическому шоу?
7, 8 и 9 ноября в Спортивно-концертном комплексе имени Гейдара Алиева пройдут 29-й Чемпионат страны и Чемпионат Баку по акробатической гимнастике.
Всего на соревнованиях выступят 73 спортсмена. Они будут представлять Бакинскую школу гимнастики, клуб "Оджаг Спорт", спортивный клуб "Нефтчи", Специализированную детско-юношескую спортивную школу олимпийского резерва №13. В трехдневных соревнованиях выступят женские пары (дети 2008-2013гг.; юниоры 2009-2018гг.), мужские пары (взрослые 2009г. и старше), смешанные пары (взрослые 2009г. и старше), женские группы (дети 2008-2013гг.; пре-юниоры 2006–2012гг., юниоры 2005-2010гг. и взрослые 2009г.и старше), мужские группы (пре-юниоры 2006–2012гг., взрослые 2009г. и старше). Они будут соревноваться в балансовых, темповых и смешанные программах. Присоединяйтесь к нам, чтобы стать свидетелем этого шоу и испытать адреналин.