Möhtəşəm Akrobatika şousuna hazırsınız?
7,8 və 9 noyabr tarixlərində Heydər Əliyev adına İdman Konsert Kompleksində akrobatika gimnastikası üzrə 29-cu Ölkə çempionatı və Bakı birinciliyi keçiriləcək.
Milli yarışda Bakı Gimnastika Məktəbi, “Ocaq Sport” Klubu, “Neftçi” İdman Klubu, 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbini ümumilikdə 73 idmançı təmsil edəcək.
Üç günlük yarışlarda qadın cütlükləri (uşaqlar 2008-2013; balacalar 2009-2018-ci il), kişi cütlükləri (böyüklər 2009-cu il və daha böyük), qarışıq cütlüklər (böyüklər 2009-cu il və daha böyük), qadın qrupları (uşaqlar 2008-2013; yeniyetmələr 2006-2012; gənclər 2005-2010; böyüklər 2009-cu il və daha böyük) və kişi qrupları (yeniyetmələr 2006-2012; böyüklər 2009-cu il və daha böyük) balans, temp və qarışıq hərəkətlər proqramında medallar uğrunda mübarizə aparacaqlar.

Are You Ready for a Spectacular Acrobatics Show?
From November 7th to 9th, the 29th National Championship and the 29th Baku Cup in acrobatic gymnastics will take place at the Heydar Aliyev Sports Concert Complex.
A total of 73 athletes from Baku Gymnastics School, "Ocaq Sport" Club, "Neftchi" Sports Club, and Specialized Olympic Reserve Children and Youth Sports School No. 13 will represent their teams in this national competition.
Throughout the three-day event, female pairs (children 2008-2013; young 2009-2018), male pairs (adults 2009 and older), mixed pairs (adults 2009 and older), female groups (children 2008-2013; juniors 2006-2012; youth 2005-2010; adults 2009 and older), and male groups (juniors 2006-2012; adults 2009 and older) will compete for medals in balance, tempo, and combined routines.