Milli gimnastika yarışlarımız davam edir.
8 və 9 noyabr tarixlərində Heydər Əliyev adına İdman Konsert Kompleksində aerobika gimnastikası üzrə 8-ci Ölkə birinciliyi, Bakı çempionatı və Bakı birinciliyi keçiriləcək.
Aerobika gimnastikası üzrə yarışlarda “Ocaq Sport” klubu və Sumqayıt OİK-dən 76 gimnast medallar uğrunda mübarizə aparacaq.
İdmançılar uşaqlar (2013-2015), yeniyetmələr (2009-2011-ci il) və gənclər (2006-2008-ci il il) yaş kateqoriyalarına uyğun olaraq fərdi və üçlük proqramda çıxış edəcəklər.
İdmançılarımız bu dəfə gimnastikasevərlər üçün musiqinin hər notuna uyğun ahənglə güclərini, sürətlərini və çevikliklərini sərgiləyəcəklər.
Siz də aerobikanın sehrli dünyasına qərq olmaq və estetikanı ruhunuzda hiss etmək istəyirsinizsə, bu yarışı qaçırmayın.

8-й чемпионат Азербайджана, Чемпионат и Первенство Баку по аэробной гимнастике
Национальные соревнования по гимнастике продолжаются. 8 и 9 ноября в Спортивно-концертном комплексе имени Гейдара Алиева пройдут VIII Национальный чемпионат, а также Чемпионат и Первенство Баку по аэробной гимнастике. В соревнованиях примут участие 76 гимнастов из клубов «Оджаг Спорт» и ОИК Сумгайыт.
Спортсмены выступят в индивидуальной программе и программе трио в возрастных категориях малышей (2013-2015 гг.), пре-юниоров (2009-2011 гг.) и юниоров (2006-2008 гг.). Участники продемонстрируют свои навыки под аккомпонементы музыки для истинных любителей гимнастики. Если вы хотите погрузиться в волшебный мир аэробной гимнастики, насладиться настоящей эстетикой, то не пропустите данное соревнование.