İdman

gimnastikadan

başlayır

HÖVSAN OLİMPİYA İDMAN KOMPLEKSİNDƏ GİMNASTİKA ÜZRƏ BİRGƏ YARIŞ KEÇİRİLƏCƏK!

HÖVSAN OLİMPİYA İDMAN KOMPLEKSİNDƏ GİMNASTİKA ÜZRƏ BİRGƏ YARIŞ KEÇİRİLƏCƏK!

Yarış haqqında

Azərbaycan Gimnastika Federasiyası dekabrın 22-23-də ilk dəfə üç növ - idman gimnastikası, akrobatika və tamblinq üzrə birgə yarışı keçirəcək. İlə yekun vuracaq belə bir turnirdə rekord sayda - 117 gimnast iştirak edəcək.

İdmançılar paytaxtın beş idman cəmiyyəti (Bakı Gimnastika Məktəbi, Respublika Olimpiya İdman Liseyi, Nizami rayonunun İdman Məktəbi, "Neftçi" və "Təhsil" cəmiyyətləri), həmçinin Sumqayıt və Balakəni təmsil edəcəklər.

Yarışın ilk günündə təsnifat çıxışları (akrobatlar və tamblinqçilər), ikinci günü - onların çoxnövçülük üzrə final yarışı olacaq. İdman gimnastlarda isə çempionlar hər iki yarış günündə elan ediləcək.

Turnirə marağın artmasına səbəblərdən biri də odur ki, yarış ilk dəfə Hövsan qəsəbəsində keçiriləcək. Azərbaycan Gimnastika Federasiyası artıq müxtəlif meydançalarda yarışların keçirilməsi təcrübəsinə malikdir. Turnirlərdən bəziləri Qusar və Şağan Olimpiya İdman Komplekslərində uğurla keçirilib.

 

Yarışlar saat 10.00-da başlanır

Məkan: Hövsan Olimpiya İdman Kompleksi

Ünvan: Hövsan qəsəbəsi, E. Qasımov küç., 15k

 

Faydalı məlumatlar

Şirkət Telefon Min. məbləğ
Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Nominal Adı Dəyəri
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 2.0014
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.5463
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3463
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.0234
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.1992

Proqram

 

10.00–10.20 Yarışların açılış mərasimi
10.20–11.00 İdman gimnastikası (sərbəst hərəkətlər, 2-ci və 3-cü gənclər dərəcələri)
11.00–12.00 İdman gimnastikası (at, 2-ci və 3-cü gənclər dərəcələri),
Akrobatika gimnastikası (balans hərəkətləri, böyüklər)
12.00–12.50 İdman gimnastikası (halqalar, 2-ci və 3-cü gənclər dərəcələri),
Akrobatika gimnastikası (temp hərəkətləri, böyüklər)
12.50–13.30 Fasilə
13.30–14.20

İdman gimnastikası (dayağlı tullanma, 2-ci və 3-cü gənclər dərəcələri),
Akrobatika gimnastikası (balans hərəkətləri, yaş qrupları)

14.20–15.20 İdman gimnastikası (paralel qollar, 2-ci və 3-cü gənclər dərəcələri),
Akrobatika gimnastikası (temp hərəkətləri, yaş qrupları)
15.20–15.55 İdman gimnastikası (turnik, 2-ci və 3-cü gənclər dərəcələri)
15.55–16.00 Mükafatlandırma mərasimi (İdman gimnastikası, 2-ci və 3-cü gənclər dərəcələri)
16.00–16.15 Fasilə
16.15–17.00

İdman gimnastikası (sərbəst hərəkətlər, 1-ci gənclər və 3-cü dərəcələri),
Tamblinq (salto hərəkətləri, böyüklər)

17.00–17.50

İdman gimnastikası (at, 1-ci gənclər və 3-cü dərəcələri),
Tamblinq (vint hərəkətləri, böyüklər)

17.50-18.35

İdman gimnastikası (halqalar 1-ci gənclər və 3-cü dərəcələri),
Tamblinq (salto hərəkətləri, yeniyetmələr)

18.35-18.50 Fasilə
18.50-19.35

İdman gimnastikası (dayağlı tullanma, 1-ci gənclər və 3-cü dərəcələri),
Tamblinq (vint hərəkətləri, yeniyetmələr)

19.35-20.20

İdman gimnastikası (paralel qollar),
Tamblinq (salto hərəkətləri, yaş qrupları)

20.20-21.05

İdman gimnastikası (turnik, 1-ci gənclər və 3-cü dərəcələri),
Tamblinq (vint hərəkətləri , yaş qrupları)

21.05

Mükafatlandırma mərasimi (İdman gimnastikası, 1-ci gənclər və 3-cü dərəcələri)

 

 

10.00–10.40 İdman gimnastikası (sərbəst hərəkətlər, 1-ci və 2-ci dərəcələri)
10.40–11.15 İdman gimnastikası (at, 1-ci və 2-ci dərəcələri)
11.15–12.10

İdman gimnastikası (halqalar, 1-ci və 2-ci dərəcələri),
Tamblinq (qarışıq hərəkətlər, yaş qrupları)

12.10–12.30 Fasilə
12.30–13.20

İdman gimnastikası (dayağlı tullanma, 1-ci və 2-ci dərəcələri),
Akrobatika gimnastikası (qarışıq hərəkətlər, yaş qrupları)

13.20–14.00

İdman gimnastikası (paralel qollar, 1-ci və 2-ci dərəcələri)

14.00–14.40 İdman gimnastikası (turnik, 1-ci və 2-ci dərəcələri)
14.40–15.00 Mükafatlandırma mərasimi (İdman gimnastikası, 1-ci və 2-ci dərəcələri,
Tamblinq və Akrobatika gimnastikası, yaş qrupları)
15.00–16.00 Fasilə
16.00–16.45 İdman gimnastikası (sərbəst hərəkətlər, böyüklər və yeniyetmələr)
Tamblinq (qarışıq hərəkətlər, yeniyetmələr)
16.45–17.15

İdman gimnastikası (at, böyüklər və yeniyetmələr)

17.15–18.00

İdman gimnastikası (halqalar, böyüklər və yeniyetmələr),
Tamblinq (qarışıq hərəkətlər, böyüklər)

18.00-18.10

Mükafatlandırma mərasimi (Tamblinq, böyüklər və yeniyetmələr)

18.10-18.30 Fasilə
18.30-18.50

İdman gimnastikası (dayağlı tullanma, böyüklər və yeniyetmələr)

18.50-20.00

İdman gimnastikası (paralel qollar, böyüklər və yeniyetmələr),
Akrobatika gimnastikası (qarışıq hərəkətlər, böyüklər)

20.00-20.30

İdman gimnastikası (turnik, böyüklər və yeniyetmələr)

20.30

Bağlanış və mükafatlandırma mərasimi (İdman gimnastikası, böyüklər və yeniyetmələr, Akrobatika gimnastikası, böyüklər)

 

İştirakçılar

İştirakçılar

Tamblinq

Abdulla Valid Kazım İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Abdullayev Sultan Azər oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Allahverdiyev Zaur Samir oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Aslanov Orxan Zakir oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Atayeva Leyla Elçin qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Bağırov Seyidbağı  Mireyyub oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əhmədova Ləman İlqar gızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əliyev Aydın Fuad oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əliyev Eyyub Vüqar oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əlizadə Nicat Natiq oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hacıyev Nəcməddin İlham oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hacizadə Adil Vüqar oğlu “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hacızadə Nizami Mais oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Həsənov Azad Azad oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Həsənov Əli İlham oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynli Emil Eldəniz oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Malkin Mixail Oleqoviç İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məmmədov Heydər Vaqif oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məmmədov İbrahim Abbasəli oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Musayev Paşa Rəhman oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mustafayev Fərid Adil oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Nurəliyev Aqşın Nuru oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Nurəliyev Ələsgər Nuru oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qasımov Tural Mübariz oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Quliyeva Anastasiya Zaur qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Quliyeva Anastasiya Zaur qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Salamova Ayşən Elşən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Salamova Ayşən Elşən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Səlimov Səid Tahir oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Sofiyeva Nərqiz Sadıq qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Üzeyirli Türkel Oqtay oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Xankişiyev Fərhad Əhməd oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi

İdman gimnastikası

Abdullayev Nail Rovşən oğlu “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər filialı
Ağarzayev Murad Böyük-ağa oğlu “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər filialı
Babayev Cavidan Ilqar oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Bakiyev Nurislam Cəmil oğlu Balakən
Cəbrayıllı Ayxan Elxan oğlu “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər filialı
Dəmirov Ramin Tofiq oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əcəmov Ramin Ədalət oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Əhmədzade Rəsul Rüfət oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əliyev Nurlan Kamil oğlu “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər filialı
Əliyev Sərvər Məzahir oğlu “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər filialı
Eyvazzadə Murad Vaqif oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Əzimov Fərid Mübariz oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əzimov Səyid Orxan oğlu Balakən
Fərziyev Mətin Rasim oğlu “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər filialı
Hənifəzadə Murad İlqar oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Həsənli Ibrahim Mərdan oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Hüseynov Xəlil Vahid oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məmmədzadə Məmməd İlqar oğlu “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər filialı
Nəsibov Amin Namiq oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Orucov Rafiq Abbas oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Osmanlı Davud Nəbi oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Osmanlı Rəmzi Nəbi oğlu “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər filialı
Qəhrəmanov Ağamurad Ebburus oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qurbanov Bəylər Şahlar oğlu Balakən
Rüstəmov Elmir İlham oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Samarkin Evgeniy Yuryeviç İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Sarıyev Məhəmərəsul Ramiz oğlu Balakən
Səfərov Eldar Şölət oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Səfərov Mənsum Şölət oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Səlimov Ramil Sakit oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Sərdarlı Murad Vüqar oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi

Akrobatika gimnastikası

Abbasova Jalə Namiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Babayeva Narmin Ilham qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəfərov Seymur Siyavuş oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əkbərov Murad Cabir İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Ələkbərova Nərmin Hafiz qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əlibəyov Elçin Allahverdi oğlu “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Əsgərzadə Səmra Qulu “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Gülməmmədli Emin Əkbər oğlu “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hacıyev Tacəddin İlham oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hacıyev Tacəddin İlham oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hacizadə Adil Vüqar oğlu “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Həbibova Elvina Bəxtiyar qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynova Aynur Rauf qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynova Lalə Yaşar qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
İbrahimli Cəmilə Cavid qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
İbrahimli Cəmilə Cavid qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
İbrahimova Rəna Elçin qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
İsmailova Aliyə Əli qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məhərrəmli Afaq Əbilhəsən qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Nalbantoglu Naz  “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Nalbantoğlu Nil  “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Nəsib Cavidan Məzahir oğlu “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Quliyeva Anastasiya Zaur qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Quliyeva Anastasiya Zaur qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Quliyeva Əzizə Habil qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Quliyeva Pərizad Elçin qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Quliyeva Xoşqədəm Elçin qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qurbanlı Ruhidil Nəsimi İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Ramazanova Nərmin Nazim qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Salamova Ayşən Elşən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Salamova Ayşən Elşən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Trarov Nikita Aleksandroviç “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Zakiryaeva Ayla Fuad “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Zeynallı Şöləxanım Niyaz “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

Nəticələr