İdman

gimnastikadan

başlayır

PAYTAXTDA İDMAN GİMNASTİKASI ÜZRƏ AZƏRBAYCAN VƏ BAKI BİRİNCİLİYİ KEÇİRİLƏCƏK

PAYTAXTDA İDMAN GİMNASTİKASI ÜZRƏ AZƏRBAYCAN VƏ BAKI BİRİNCİLİYİ KEÇİRİLƏCƏK

Yarış haqqında

Aprelin 12-13-də paytaxtda idman gimnastikası üzrə 19-cu Azərbaycan və Bakı birinciliyi keçiriləcək. Yarışda 48 gimnast iştirak edəcək.

Bakı Gimnastika Məktəbi və Respublika Olimpiya İdman Liseyi idmançıları ilə yanaşı, yarışda, həmçinin, Sumqayıt gimnastları öz ustalıqlarını nümayiş etdirəcəklər.

Yarışın ilk günündə senior gimnastlar çıxış edəcək, son günündə isə yunior gimnastlar coxnövçülükdə medal uğrunda mübarizə aparacaqlar.

İdmançılar altı alətdə çıxış edəcəklər: turnikdə, dəstəli atda, paralel qollarda, halqalarda, dayaqlı tullanmada və azad hərəkətlərdə.

 

Yarışlar saat 11.00-da başlanır

Məkan – Bakı Gimnastika Məktəbi

Ünvan: Ü. Hacıbəyli küç., 28

Gediş: “Sahil” metro stansiyası

 

 

 

Faydalı məlumatlar

Şirkət Telefon Min. məbləğ
Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Nominal Adı Dəyəri
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 1.9881
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.5449
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3304
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.0235
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.1927

Proqram

 

11.00-11.20 Açılış mərasimi
11.20-11.50 Azad hərəkətlər, İU, İUN
11.50-12.10 At, İU, İUN
12.10-12.30 Halqalar, İU, İUN
12.45-13.15 Dayağlı tullanma, İU, İUN
13.15-13.35 Paralel qollar, İU, İUN
13.35-13.50 Turnik, İU, İUN
13.50-14.05 Fasilə
14.05-14.20 At, 1-ci və 2-ci dərəcələr
14.20-14.30 Halqalar, 1-ci və 2-ci dərəcələr
14.30-14.55 Dayağlı tullanma, 1-ci və 2-ci dərəcələr
14.30-14.55 Paralel qollar, 1-ci və 2-ci dərəcələr
14.55-15.10 Turnik, 1-ci və 2-ci dərəcələr
15.10-15.30 Azad hərəkətlər, 1-ci və 2-ci dərəcələr

 

13.04.2012

11.00-11.30 Azad hərəkətlər, 3-cü dərəcə və 1-ci gənclər dərəcəsi
11.30-11.50 At, 3-cü dərəcə və 1-ci gənclər dərəcəsi
11.50-12.10 Halqalar, 3-cü dərəcə və 1-ci gənclər dərəcəsi
12.10-12.25 Dayağlı tullanma, 3-cü dərəcə və 1-ci gənclər dərəcəsi
12.25-12.50 Paralel qollar, 3-cü dərəcə və 1-ci gənclər dərəcəsi
12.50-13.10 Turnik, 3-cü dərəcə və 1-ci gənclər dərəcəsi
13.10-13.30 Fasilə
13.30-14.00 At, 2-ci və 3-cü gənclər dərəcələri
14.00-14.30 Halqalar, 2-ci və 3-cü gənclər dərəcələri
14.30-14.50 Dayağlı tullanma, 2-ci və 3-cü gənclər dərəcələri
14.50-15.20 Paralel qollar, 2-ci və 3-cü gənclər dərəcələri
15.20-15.50 Turnik, 2-ci və 3-cü gənclər dərəcələri
15.50-16.20 Azad hərəkətlər, 2-ci və 3-cü gənclər dərəcələri
16.30 Mükafatlandırma və bağlanış mərasimi
 

İştirakçılar

İştirakçılar

Abdullayev Nail Rovşən oğlu “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər filialı
Abdullayev Rəşid Rəşad oğlu “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər filialı
Ağamalıyev Rəvan Rovşən oğlu “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər filialı
Alışov Raul Vitaliy oğlu “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər filialı
Dəmirov Ramin Tofiq oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əhmədov Elgün Nizami oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əliyev Nurlan Kamil oğlu “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər filialı
Əliyev Sərvər Məzahir oğlu “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər filialı
Eyvazzadə Murad Vaqif oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Eyvazzadə Renat Vaqif oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Əzimov Fərid Mübariz oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Fərziyev Mətin Rasim oğlu “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər filialı
Haciyev Rəşad Xaqani oğlu “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər filialı
Hənifəzadə Murad İlqar oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Həsənli Ibrahim Mərdan oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Hüseynov Xəlil Vahid oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məmmədzadə Məmməd İlqar oğlu “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər filialı
Nəsibov Amin Namiq oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Nuxov Rustəm Sabir oğlu “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər filialı
Orucov Rafiq Abbas oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Osmanlı Davud Nəbi oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Quliyev Mikayıl Çingiz oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Rəfiyev Murad Ilqar oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Rustəmov Zaur Rustəm oğlu “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər filialı
Rüstəmov Elmir İlham oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Safin Maqsud Şövkət oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Samarkin Evgeniy Yuryeviç İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Səfərov Eldar Şölət oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Səfərov Mənsum Şölət oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Səlimov Ramil Sakit oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Sərdarlı Murad Vüqar oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Tabıyev Aslan Mahir oğlu Respublika Olimpiya İdman Liseyi

Nəticələr