Azərbaycan Gimnastika Federasiyası yerli yarışlar mövsümünə start verir.
Silsilə beynəlxalq yarışlara ev sahibliyi edən Milli Gimnastika Arenası bu dəfə 29-30 iyun tarixlərində baş tutacaq Kişi və Qadın İdman Gimnastikası üzrə Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatına hazırlaşır.
İki gün davam edəcək turnirdə Bakı Gimnastika Məktəbi, Ocaq Sport Klubu, Neftçi İdman Klubu, Zirə Mədəniyyət Mərkəzi, Respublika Olimpiya İdman Liseyi və Sumqayıt şəhərini təmsil edəcək ümumilikdə 100-dən çox gimnastın iştirak edəcəyi gözlənilir.
Yarışlarda qadın idman gimnastları böyüklər, gənclər, yeniyetmələr, uşaqlar, balacalar və kişi idman gimnastları isə böyüklər, gənclər, yeniyetmələr, uşaqlar, balacalar, kiçiklər və balalar yaş qrupunda mübarizə aparacaqlar.

Федерация гимнастики Азербайджана дает старт национальным соревнованиям
Milli Gimnastika Arenası (Национальная Арена Гимнастики), принявшая ряд международных турниров, на этот раз, готовится к Первенству Азербайджана и Чемпионату Баку по мужской и женской спортивной гимнастике, который пройдет 29-30 июня.
На двухдневном турнире ожидается выступление более 100 гимнастов, представляющих Бакинскую школу гимнастики, клубы “Оджаг Спорт” и “Нефтчи”, Культурный центр “Зиря”, Республиканский Олимпийский спортивный лицей, а также город Сумгаит.
Женщины выступят в возрастных категориях “взрослых”, “юниоров”, “пре-юниоров”, “детей” и “малышей”, а мужчины в возрастных группах “взрослых”, “юниоров”, “пре-юниоров”, “детей”, “малышей, “младших” и “детишек”.