İdman

gimnastikadan

başlayır

BATUT GİMNASTİKASI VƏ TAMBLİNQ ÜZRƏ AZƏRBAYCAN VƏ BAKI BİRİNCİLİYİ, BAKI ÇEMPİONATI

BATUT GİMNASTİKASI VƏ TAMBLİNQ ÜZRƏ AZƏRBAYCAN VƏ BAKI BİRİNCİLİYİ, BAKI ÇEMPİONATI

Yarış haqqında

BATUT GİMNASTİKASI VƏ TAMBLİNQ ÜZRƏ AZƏRBAYCAN VƏ BAKI BİRİNCİLİYİ, BAKI ÇEMPİONATI 

7 noyabr tarixində Milli Gimnastika Arenasının köməkçi zalında batut gimnastikası və tamblinq üzrə  Azərbaycan və Bakı Birinciliyi, Bakı Çempionatı keçiriləcək. 2013-cü ilin sonundan ölkəmizdə inkişaf etməyə başlayan batut gimnastikası üzrə çempionat və birincilik ilk dəfə keçiriləcək. Tamblinq üzrə belə növ yarış isə sayca 10-dur.

Turnirdə ümumilikdə Bakı Gimnastika Məktəbi, “Neftçi” və “Ocaq” idman klubunu təmsil edən 46 idmançı iştirak edəcək.

Yarışlar tamblinq cığırı üzərində çıxışlarla başlanacaq. Kişilər öz güclərini “böyüklər” (1998-ci il təvəllüdlülər və daha böyüklər), “yeniyetmələr” (2002-2005) və “balacalar” (2006-2007) üzrə yaş kateqoriyalarında sınayacaqlar. Qadınlar arasında isə yarışlar “balacalar” yaş qrupunda keçiriləcək.

Fasilədən sonra yarışlar batut üzərində valehedici çıxışlarla davam edəcək. Tamaşaçılar “böyüklər” (1998-ci il təvəllüdlülər və daha böyüklər), “uşaqlar” (2005-2006) və “kiçiklər” (2007-2010) yaş qruplarına daxil olan kişi gimnastların çıxışlarını izləyəcəklər.  Qadınlar arasındakı yarışlarda isə “böyüklər” (1998-ci il təvəllüdlülər və daha böyüklər), “balacalar” (2002-2004) və “kiçiklər” (2007-2010) yaş qruplarında yer almış idmançılar iştirak edəcək.  

Bakı 2015 ilk Avropa oyunlarının bürünc medalçısı İlya Qrişunin, finalçısı Svetlana Makştarova və Oyunların iştirakçıları Oleq Piunov və Sabina Zaytseva da batut üzərində öz ustalıqlarını nümayiş etdirəcəklər.

Yarışların başlama vaxtı: 12:00-da

Keçirilmə yeri: Milli Gimnastika Arenasının köməkçi zalı

Ünvan: Bakı şəh., Heydər Əliyev prospekti, 108

Keçid: “Koroğlu” metro stansiyası

Faydalı məlumatlar

Şirkət Telefon Min. məbləğ
Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Nominal Adı Dəyəri
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 1.9881
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.5449
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3304
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.0235
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.1927

Proqram

PROQRAM

7 noyabr 2015-ci il

12:00-12:35       Tamblinq cığırında çıxışlar, Qrup 1: 

         kişilər       böyüklər (1998-ci il təvəllüdlülər və daha böyüklər)

                         yeniyetmələr (2002-2005-ci il təvəllüdlülər)   

       qadınlar      balacalar (2006-2007-ci il təvəllüdlülər)  

12:35-12:50       Fasilə

12:50-13:20       Tamblinq cığırında çıxışlar, Qrup 2:

         kişilər       balacalar (2006-2007-ci il təvəllüdlülər)

13:20-13:25       Nümunəvi çıxışlar     

13:25-13:45        Açılış mərasimi və tamblinq üzrə mükafatlandırma mərasimi

13:45-14:20       Fasilə

14:20-14:40       Batut üzərində çıxışlar, Qrup 1:

          kişilər     uşaqlar (2005-2006-ci il təvəllüdlülər)

       qadınlar     balacalar (2002-2004-cü il təvəllüdlülər) və

                        kiçiklər (2007-2010-cu il təvəllüdlülər)

14:40-14:55       Fasilə

14:55-15:15       Batut üzərində çıxışlar, Qrup 2:

          kişilər      kiçiklər (2007-2010-cu il təvəllüdlülər)

15:15-15:35        Fasilə

15:35-15:55       Batut üzərində çıxışlar, Qrup 3:

         kişilər       böyüklər (1998-ci il təvəllüdlülər və daha böyüklər)

      qadınlar       böyüklər (1998-ci il təvəllüdlülər və daha böyüklər) 

15:55-16:10       Nümunəvi çıxışlar        

16:10                Batut gimnastikası üzrə mükafatlandırma və bağlanış mərasimi

 

İştirakçılar

Nəticələr

 

  Batut     
       
  Kişi qrupu böyüklər    
1 İlya  Qrişunin  Ocaq 104,83
2 Dmitriy  Fedorovskiy  Ocaq 97,64
3 Oleg  Piunov  Ocaq 77,79
4 Ruslan  Ağamirov  Ocaq 61,605
       
  Qadın qrupu böyüklər    
1 Svetlana  Makştaryova  Ocaq 99,275
2 Sabina  Zayceva  Ocaq 50,69
       
  Qadın qrupu kiçiklər    
1 Fidan  Əzizova  BGM 68,405
2 Şəfigə  Hümbətova  BGM 68,185
3 Violetta  Sorokina  BGM 66,01
4 Kamilla  Rəsulova  Ocaq 62,705
       
  Kişi qrupu uşaqlar    
1 Riyad Abbasov BGM 73,035
2 İvan Şulikin Ocaq 71,055
3 Murad Əlizadə BGM 70,48
4 Aleksey  Karataşov  BGM 60,9
       
  Qadın qrupu balacalar    
1 Selcan  Mahsudova  BGM 79,47
2 Lətifə  Babayeva  BGM 69,355
       
  Kişi qrupu kiçiklər    
1 Hüseyn  Abbasov  BGM 80,2
2 Maqsud  Mahsudov  BGM 71,235
3 Bəhruz  Hüseynli  BGM 70,575
4 Urfan  Əhmədli  BGM 70,025
5 Ammar  Baxşaliyev  BGM 67,322
6 Ədalət  Qaraşlı  BGM 64,795
7 Əli  Niftəliyev  BGM 62,325
8 Polad  Xasbilatov  BGM 62,085
9 Rauf  Mikayıllı  BGM 59,93
10 Fərid  Babalı  BGM 55,11
11 Nicat  Mirzəyev  BGM 53,36

 

  Tamblinq    
       
  Kişi qrupu böyüklər    
1 Mixail  Malkin  BGM 64,7
       
  Kişi qrupu yeniyetmələr  
1 Adil  Hacızadə  Neftçi 55,9
2 Tofig  Əliyev  BGM 55,5
3 Elnur  Məmmədov  BGM 50,9
4 Ruslan  Qurbanov  BGM 50,7
5 Bəxtiyar  Həsənov  BGM 50
6 Yalçın  Atakişiyev  BGM 49
       
  Qadın qrupu balacalar  
1 Zeynəb  Qasımlı  BGM 56,2
2 Aliyə  İsmayılova  BGM 51,2
       
       
  Kişi qrupu balacalar    
1 Bilal  Qurbanov  BGM 57,1
2 Neçmettin  Yolçiyev  BGM 54,6
3 Hüseyn  Əsədullayev  BGM 53,9
4 Muhəmmədəli  Camalov  BGM 52,1
5 Əli  Mürsəlzadə  BGM 49,7
6 Abbas  Abbasov  BGM 49,6
7 İmran  Əliyev  BGM 47,7