Milli Gimnastika Arenası 23-26 noyabr tarixlərində Batut və Tamblinq üzrə Azərbaycan Çempionatı və Bakı Birinciliyi, Bədii Gimnastika üzrə Bakı Çempionatı və Birinciliyi, həmçinin Aerobika Gimnastikası üzrə Açıq Azərbaycan və Bakı Çempionatına ev sahibliyi edəcək.
Belə ki, yarışların ilk gününə (23 noyabr) tamblinqçilər start verəcək, daha sonra isə meydançanı aerobika təmsilçiləri və bədii gimnastlar bölüşəcəklər (24-25 noyabr). Turnirin son günü (26 noyabr) isə bədii gimnastlarla yanaşı, batutçular da mübarizəyə qoşularaq öz aralarında ən güclüləri müəyyənləşdirəcəklər.
Qeyd edək ki, əsl gimnastika bayramına çevriləcək 4 günlük turnirdə Aerobika Gimnastikası üzrə Açıq Azərbaycan Çempionatına yerli gimnastlarımızla yanaşı Estoniya, Bolqarıstan, Almaniya, Macarıstan və Rusiyadan da idmançıların qatılacağı gözlənilir. Onlar fərdi qadın, fərdi kişi, qarışıq cütlük, üçlük və qrup proqramlarında 5 yaş kateqoriyası (2009-2010, 2006-2008, 2003-2005, 2000-2002, 1999 və daha böyük) üzrə mübarizə aparacaqlar.
Turnirə biletləri Arenanın kassasından əldə edə bilərsiniz. Biletlərin qiyməti 23 noyabr tarixinə 5 manat, 24-26 noyabr tarixlərinə isə 10 manat təşkil edir.

Milli Gimnastika Arenası (National Gymnastics Arena) will host the Azerbaijan and Baku Trampoline Gymnastics and Tumbling Championships among Age Categories, Rhythmic Gymnastics Baku Championships among Age Categories, as well as the Open Azerbaijan and Baku Aerobic Gymnastics Championships among Age Categories on November 23-26.
So, the first day of the competitions (November 23) will be commenced by the tumbling gymnasts, followed by the representatives of aerobic and rhythmic gymnastics (November 24 & 25) who share the field of play. On the last day of the tournament (November 26), along with rhythmic gymnasts, the trampoline gymnasts will also join the events and identify the strongest ones among themselves.
It should be noted that the gymnasts from Estonia, Bulgaria, Germany, Hungary and Russia are expected to join the Open Azerbaijan and Baku Aerobic Gymnastics Championships within the framework of the 4-day competition which is to turn into a real gymnastics festival. They will compete in 5 age categories (2009-2010, 2006-2008, 2003-2005, 2000-2002, 1999 and older) according to the Individual program (Women & Men) as well as to the program of Mixed Pairs, Trios and Groups.
Tickets to the tournament can be purchased from the Arena’s ticketing office. The price of the ticket for November 23 is 5 manat, while for November 24-26 is 10 manat.