İdman

gimnastikadan

başlayır

BAKI BİRİNCİLİYİ: 100-DƏN ARTIQ GİMNAST + 8 QRUP

BAKI BİRİNCİLİYİ: 100-DƏN ARTIQ GİMNAST + 8 QRUP

Yarış haqqında

12 aprel tarixində paytaxtımızda bədii gimnastika üzrə 21-ci Bakı Birinciliyi keçiriləcək. Yarışlarda 5 yaş qrupunda (yeniyetmələr və 2002-2003, 2004, 2005 və 2006-cı il təvəllüdlülər) yer almış 112 fərdi gimnast iştirak edəcək. Həmçinin yarışlarda qrup hərəkətləri komandaları öz bacarıqlarını nümayış etdirəcəklər - Bakı Birinciliyində ilk dəfə olaraq, 2004-2006-cı il təvəllüdlü gimnastlardan ibarət 8 gənc kollektiv iştirak edəcək.

İdmançılar yalnız mütləq çoxnövçülükdə medallar uğrunda mübarizə aparacaqlar. Birincilikdə, "Neftçi" və Bakı Gimnastika Məktəbi, Respublika Kompleks İdman Məktəbi və "Spartak", Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti və "Sərhədçi" ilə yanaşı, "Baku Flames", Nizami Rayonu Uşaq-gənclər Yaradıcılıq Mərkəzi, Şağan OİK və "Ocaq Sport" klubunun gimnastları da turnirdə iştirak edəcəklər.

Yarışlar saat 09:00 başlanır

Yarışların keçirilmə yeri: Bakı Olimpiya İdman Kompleksi

Ünvan: Olimpiya küç., 7

Keçid: "Gənclik" metrostansiyası

 

Faydalı məlumatlar

Şirkət Telefon Min. məbləğ
Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Nominal Adı Dəyəri
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 1.9881
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.5449
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3304
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.0235
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.1927

Proqram

8.30–8.50 Hakimlərin püşkatması
8.50–9.00 Hakimlərin təqdimatı
9.00–10.00 2006-ci il təvəllüdlü gimnastların topla çıxışları
10.00–11.00 2005-ci il təvəllüdlü gimnastların topla çıxışları
11.00–12.30 2004-cü il təvəllüdlü gimnastların topla çıxışları
12.30–13.00 Fasilə
13.00-14.00 2003-2002-ci il təvəllüdlü gimnastların halqa və gürzlərlə çıxışları (A qrupu)
14.00-15.00 2003-2002-ci il təvəllüdlü gimnastların halqa və gürzlərlə çıxışları (A qrupu)
15.00-15.45 Açılış və 2006,2005,2004,2003-2002-ci il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimi
15.45-19.45 Yuniorlar gimnastların halqa, top, gürzlər və lentlə çıxışları (A qrupu)
19.45–20.00 Fasilə
20.00-20.45 Qrup hərəkətləri üzrə komandaların çıxışları
20.45-21.15 Yunior gimnastların və qrup hərəkətləri üzrə komandaların mükafatlandırma və bağlanış mərasimləri
 

İştirakçılar

İştirakçılar

Yunior gimnastlar

Ağamirova Zöhrə Atil qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Allahverdiyeva Ceyla Samir İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Bağırova Nurlanə Vaqif “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Bəydiyeva Minə Arani “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Cəfərova Ayna Bəxtiyar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynbəyli Ləman Vüqar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Katkova Elina Oleq İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məmmədli Aytac Pərviz “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Məmmədova İnara Akif İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mustafayeva Mədinə Toğrul qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mustafazadə Mərziyyə Samir “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Salmanzadə Nazirə Rasim İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Səttarova Ruqiyyə Vəli qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Süleymanzadə Aliya Babək qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

Qrup hərəkətləri

 DİN. Qrup hərəkətləri komandası  Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti
 Neftçi 2. Qrup hərəkətləri komandası  “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
 Neftçi. Qrup hərkətləri komandası  “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
 Nizami. Qrup hərəkətləri komandası  Nizami rayonu Uşaq-Gənclər yaradıcılıq mərkəzi
 Sərhədçi 2. Qrup hərəkətləri komandası  “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
 Sərhədçi. Qrup hərəkətləri  “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
 Spartak. Qrup hərəkətləri komandası  “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti

2006-cı il təvəllüdlü gimnastlar

Ağayeva Mehriban  “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Cavadova Fidan  “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Dəmirova Aysu Fərid qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əsədova Cahan Vüqar qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
İbrahimbəyli Səkinə İlkin qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
İsmayılova Fidan  Nizami rayonu Uşaq-Gənclər yaradıcılıq mərkəzi
Mursaqulova Aida  “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Paşayeva Zəhra İlham qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Ramazanova Nərgiz Akif qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Yusifzadə Fidan  "Ocaq Sport İdman Klubu" İctimai Birliyi
Yusubova Nuran  “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

2005-ci il təvəllüdlü gimnastlar

Abdullazadə Leyla Rasim qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Cabbarova Elnarə Azər qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəfərova Əminə  “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Əlizadə Səidə  Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Əsədova Mədinə  “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Hacıyeva Məryam İsgəndər qızı Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti
Hacızadə Selcan Elxan qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
İbrahimova Ayan Azər qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Kazımova Səbinə  İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məmmədova Milana Ceyhun qızı Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti
Musayeva Xədicə Rəcib qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Musayeva Xədicə Rəcib qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Nağızadə Emiliya Faiq qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Şabanova Ayşən Ruslan qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Şirinova Fidan Rizvan qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Xudatova Ləman Rasif qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Yusubova Dəniz Rafiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

2004-cü il təvəllüdlü gimnastlar

Ağayeva Fəridə Kamran qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Cəfər-zadə Nəzrin İlqar qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəlilova Arzu Natiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Əliyeva Zərniyar Həsən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hüseynli Aysu Hafiz qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynova Fidan Rizvan qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Mahmudova Emiliya Mahmud qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Nəbiyeva Aydan Pərviz qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Qarayeva Ayan Fəxri qızı Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti
Qurbanova Əsra Səbuhi qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Qurbanova Fatimə Əli Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Rəcəbli Nəzrin Rövşən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Şəfiyarzadə Fəridə Alif qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Səmədova Nərminə Fariz qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

2002-2003-cü il təvəllüdlü gimnastlar

Abdulla Elza Faris qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Babayeva Lətifə Əli qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Dünyamaliyeva Ayan İlham Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti
Əli Nigar İlqar “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Əsədli Şeyla Tacəddin qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Əsədova Turan Vuqar “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Eynalova Elmira İstanbul Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Həsənzadə Vəfa Ümüd “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hüseynova Ləman Seyran “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Kaçmazova Diana Konstantin “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Nurəliyeva Emiliya Fuad “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Qafitulina Aleksandra Ruslan qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Qəmbərova Aynur Eldar “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Rəhmanova Sona Vaqif “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Seyuşeva Ayana Mahmud İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi