İdman

gimnastikadan

başlayır

AÇIQ BAKI BİRİNCİLİYİNDƏ 4 ÖLKƏNİN GİMNASTLARI ÇIXIŞ EDƏCƏK

AÇIQ BAKI BİRİNCİLİYİNDƏ 4 ÖLKƏNİN GİMNASTLARI ÇIXIŞ EDƏCƏK

Yarış haqqında

Fevralın 3-4-də bədii gimnastika üzrə 19-cu açıq Bakı birinciliyi keçiriləcək. Yarışlarda paytaxt cəmiyyətlərindən, eləcə də başqa şəhər və ölkələrin idman təşkilatlarından olan 131 gimnast və 4 qrup komandası iştirak edəcək. Bakı Gimnastika Məktəbinin və Respublika Kompleks İdman Məktəbinin, "Neftçi" və "Təhsil", "Spartak" və "Sərhədçi", "Zirvə", “Bakı” Peşəkar İdman Klubunun və Nizami rayonu Uşaq-Gənclər Yaradıcılıq Mərkəzinin idmançıları ilə yanaşı, Sumqayıtdan iki, Gəncədən, Xırdalandan və ilk dəfə olaraq Qusardan bir gimnast, Gürcüstandan üç, Qazaxıstandan dörd və Türkiyədən altı gimnast iştirak edəcək. Gimnastlar altı yaş qrupuna (1997-99, 2000, 2001, 2002, 2003 və 2004-cü illər təvəllüdlü) bölünəcək və həm çoxnövçülük, həm də ayrı-ayrı növlər üzrə mübarizə aparacaqlar. Gimnastların çıxışlarını yerli hakimlərlə yanaşı, gürcü, qazax və türkiyəli hakimlər də qiymətləndirəcəklər. Yarışlar saat 10.00-da başlanır Məkan: Bakı Olimpiya İdman Kompleksi Ünvan: Olimpiya küç., 7 Gediş: “Gənclik” metro stansiyası

 

Faydalı məlumatlar

Şirkət Telefon Min. məbləğ
Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Nominal Adı Dəyəri
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 1.9881
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.5449
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3304
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.0235
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.1927

Proqram

 

9.30 – 9.50 Hakimlərin püşkatması
9.50 – 10.00 Hakimlərin təqdimatı
10.00 – 11.00 2004-cü il təvəllüdlü gimnastlar, A qrupu (alətsiz, ip)
11.00 – 12.00 2004-cü il təvəllüdlü gimnastlar, B qrupu (alətsiz, ip)
12.00 – 12.15 Fasilə
12.15 – 13.20 2003-cü il təvəllüdlü gimnastlar, A qrupu (alətsiz, ip)
13.20 – 14.25 2003-cü il təvəllüdlü gimnastlar, B qrupu (alətsiz, ip)
14.25 – 15.00 Açılış və mükafatlandırma mərasimləri
15.00 – 15.55 2002-ci il təvəllüdlü gimnastlar, A qrupu (alətsiz, ip)
15.55 – 16.50 2002-ci il təvəllüdlü gimnastlar, B qrupu (alətsiz, ip)
16.50 – 17.00 Fasilə
17.00 – 17.55 2002-ci il təvəllüdlü gimnastlar, C qrupu (alətsiz, ip)
17.55 – 18.00 Fasilə
18.00 – 19.15 2001-ci il təvəllüdlü gimnastlar, A qrupu (alətsiz, top, lent)
19.15 – 20.30 2001-ci il təvəllüdlü gimnastlar, B qrupu (alətsiz, top, lent)
20.30 Mükafatlandırma mərasimi

 

9.30 – 9.50 Hakimlərin püşkatması
9.50 – 10.00 Hakimlərin təqdimatı
10.00 – 11.20 2000-ci il təvəllüdlü gimnastlar, A qrupu (alətsiz, top, lent)
11.20 – 12.40 2000-ci il təvəllüdlü gimnastlar, B qrupu (alətsiz, top, lent)
12.40 – 13.00 Mükafatlandırma mərasimi
13.00 – 15.00 1997-99-cu il təvəllüdlü gimnastlar, A qrupu (halqa, top, gürzlər, lent)
15.00 – 15.15 Fasilə
15.15 – 17.15 1997-99-cu il təvəllüdlü gimnastlar, B qrupu (halqa, top, gürzlər, lent)
17.15 – 17.30 2002-2004-cü il təvəllüdlü gimnastlardan ibarət qrup hərəkətləri üzrə komandaların yarışı
17.30 – 18.00 Qala
18.30 – 18.30 Mükafatlandırma və bağlanış mərasimləri
 

İştirakçılar

İştirakçılar

2004-cü il təvəllüdlü gimnastlar

Ağadadaşova Jalə Əbulfət qızı Qusar Olimpiya İdman Kompleksi
Aslanova Zohrə  Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Cəfər-zadə Nəzrin İlqar qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəlilova Arzu Natiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Əliyeva Zərniyar Həsən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Heydərli Səma  "Zirvə International" İdman Klubu
Kramarenko Diana Dmitriy “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Kramarenko Lalə Dmitriy “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Mahmudova Emiliya Mahmud qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Osmanlı Natəvan  “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Quluzadə Nurcan Saleh qızı Nizami rayonu Uşaq-Gənclər yaradıcılıq mərkəzi
Qurbanova Əsra Səbuhi qızı Qazaxıstan
Rəcəbli Nəzrin Rövşən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Sadıqova Fatimə  Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Səlimova Emiliya Emin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Səmədova Nərminə Fariz qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Silvester Syuzana Cerard Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Yusupova Elvina Rəşid qızı Nizami rayonu Uşaq-Gənclər yaradıcılıq mərkəzi

2003-cü il təvəllüdlü gimnastlar

Abdullayeva Nəzrin Babək “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Ağayeva Aydan Aydın Qazaxıstan
Babayeva Lətifə Əli qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Babayeva Nurlanə Namiq Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Bəşirova Dinarə Fərhad qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəlalova Fidan Ziyaddin Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Əli Nigar İlqar “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Əliyeva Sara Ramal qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Farşbafşəhriyari Darya Məhəmməd İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Həsənzadə Fidan Elçin qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Heydərli Nurcan  "Zirvə International" İdman Klubu
Hüseynova Ləman Seyran “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Kaçmazova Diana Konstantin “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Məsimova Məxluqə Xəqani qızı Nizami rayonu Uşaq-Gənclər yaradıcılıq mərkəzi
Nurəliyeva Emiliya Fuad “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Zəkiyeva Kamilla Vadim İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi

2002-ci il təvəllüdlü gimnastlar

Abdullayeva Lalə Abdulla qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Cavadova Ulkər Eldar Türkiyə
Cəfərova Günel Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Əliyeva Xumay Namiq qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əsədova Turan Vuqar “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hacıyeva Ləman Elçin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Heydərli Ceyran  "Zirvə International" İdman Klubu
Hüseynova Fatimə  Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Leyla Salmanova Zaur “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Məlik-zadə Arzu  "Zirvə International" İdman Klubu
Məmmədova Dilarə Kamran İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qafitulina Aleksandra Ruslan qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Qəmbərova Aynur Eldar “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Qocayeva Leyla Zaur Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Rəhmanova Sona Vaqif “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Said Mişel Yasser İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Seyuşeva Ayana Mahmud İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Soltanova Nigar Yusif qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Sorokina Darya Romanovna “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Titova Nərmin Telman İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi

2001-ci il təvəllüdlü gimnastlar

Ağamirova Zöhrə Atil qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Bəydiyeva Minə Arani “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Cəfərova Ayna Bəxtiyar Türkiyə
Hüseynbəyli Ləman Vüqar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
İbrahimova Leyli İlqar Türkiyə
Məmmədli Aytac Pərviz “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Məmmədova İlahə Akif qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mustafayeva Mədinə Toğrul qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mustafazadə Mərziyyə Samir “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Novruzlu Cəmilə  “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Paşayeva Alsu Rahib İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Quliyeva Natalya Mehman qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

2000-ci il təvəllüdlü gimnastlar

Bağırova Muna Rövşən qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Belyaninova Viktoriya  Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Cəfərova Simarə Siyavuş qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əhmədova Mədinə Aydın Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Göyüşova Ləman Nəriman qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Haqverdiyeva Sabina İlqar qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
İsmayılova Züleyxa  Etibar qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Katkova Elina Oleq İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məhərrəmova Emiliya Aydın İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məmmədova İnara Akif İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Novruzlu Narqiz İlham “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Piriyeva Jalə Azad qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Səttarova Ruqiyyə Vəli qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Süleymanzadə Aliya Babək qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

1997-99-cu il təvəllüdlü gimnastlar

Allahverdiyeva Ceyla Samir İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Bayramova Fatimə Samir “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Dadaşlı Ləman Nəriman qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Əliyeva Aysel Elnur qızı Gəncə
Əsgərova Bahar İqbal qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hümmətova Zeynəb Mübariz qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Hüseynova Nərminə Azad qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Musazadə Nigar Nəsimi “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Niftalıyeva Nilufər Nəsib qızı Gürcüstan
Prokopenko Yekaterina Sergeyevna Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Şəfizadə Gülsüm Nizam qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Seyidova Leyla Sabir qızı Xırdalan Gənclər Evi

Nəticələr