İdman

gimnastikadan

başlayır

İDMAN GİMNASTİKASI VƏ AKROBATİKA ÜZRƏ BİRGƏ AZƏRBAYCAN BİRİNCİLİYİ

İDMAN GİMNASTİKASI VƏ AKROBATİKA ÜZRƏ BİRGƏ AZƏRBAYCAN BİRİNCİLİYİ

Yarış haqqında

İDMAN GİMNASTİKASI VƏ AKROBATİKA ÜZRƏ BİRGƏ AZƏRBAYCAN BİRİNCİLİYİ

Soyuq dekabr ayının ilk həftəsi gimnastika həvəskarlarını sevindirəcək. 3-5 dekabr tarixlərində Milli Gimnastika Arenasının köməkçi zalında yaradılmış isti mühitdə idman gimnastikası və akrobatika gimnastikası üzrə Birgə Azərbaycan Birinciliyi keçiriləcək.

Birinciliyin ilk günü yarış meydançası Bakı Gimnastika Məktəbi, “Neftçi” idman klubu və Nizami rayonu idman məktəbini təmsil edən akrobatların ixtiyarında olacaq. Kişi və qarışıq cütlüklərin, kişi və qadın qruplarının tərkibinə daxil olan 12-18 yaşlı akrobatlar balans, temp və qarışıq hərəkətləri nümayiş etdirəcəklər. 11-16 yaş kateqoriyasına aid olan qadın qrupları və cütlükləri isə yalnız balans və temp hərəkətlərini icra edəcəklər. Turnirdə ümumilikdə 43 gimnast iştirak edəcək.

Ertəsi gün akrobatlardan sonra Olimpiya idman növü olan qadın idman gimnastikası təmsilçilərinin yarışı baş tutacaq. “Balacalar” (2003-2005), “uşaqlar” (2006-2007), “kiçiklər”  (2008-2009), həmçinin “yeni başlayanlar” (2008-2010) yaş kateqoriyasına daxil olan qızlar çoxnövçülükdə mübarizə aparacaqlar. Bakı Gimnastika Məktəbi, “Neftçi” və “Ocaq Sport” klubu öz yetirmələrini bütün turnir boyu dəstəkləyəcəklər.  

Artıq qeyd etdiymiz cəmiyyətlərdən olan azarkeşlərin sırasına təkcə Respublika Olimpiya İdman liseyinin deyil, Sumqayıt və Balakən nümayəndələri də qoşulacaqlar, çünki bu cəmiyyətlər və bölgələrdən olan oğlanlar öz çıxışlarına dekabrın 5-i başlayacaqlar. Gənclər (1998-2000), yeniyetmələr (2001-2002), balacalar (2003-2004), uşaqlar (2005-2006) və kiçiklər (2007-2008) də çoxnövçülük üzrə mükafatlandırılacaqlar.

Ümumilikdə idman gimnastikası üzrə kişilər və qadınlar arasında 62 idmançı çıxış edəcək.

Yarışların başlama vaxtı: 12:00 (hər 3 yarış günü)

Keçirilmə yeri: Milli Gimnastika Arenasının köməkçi zalı

Ünvan: Bakı şəh, H.Əliyev pr., 178

Keçid: “Koroğlu” metro stansiyası

 

Faydalı məlumatlar

Şirkət Telefon Min. məbləğ
Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Nominal Adı Dəyəri
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 1.9881
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.5449
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3304
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.0235
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.1927

Proqram

3 dekabr

12:00                  Açılış mərasimi

12:05-12:30        12-18 yaşlı (gənclər) gimnastlardan ibarət qarışıq və kişi cütlükləri, kişi və qadın qrupları - temp hərəkətləri

12:30-13:00        11-16 yaşlı (yeniyetmələr) gimnastlardan ibarət qadın cütlükləri, qadın qrupları - balans hərəkətləri           

13:00-13:30        12-18 yaşlı (gənclər) gimnastlardan ibarət qarışıq və kişi cütlükləri, kişi və qadın qrupları - balans hərəkətləri

13:30-14:00        11-16 yaşlı (yeniyetmələr)  gimnastlardan ibarət qadın                            

cütlükləri, qadın qrupları - temp hərəkətləri                        

14:00-14:30      12-18 yaşlı (gənclər) gimnastlardan ibarət qarışıq və kişi cütlükləri, kişi və qadın qrupları - qarışıq hərəkətlər

14:30-15:00        Mükafatlandırma mərasimi   

4 dekabr

12:00-14:30        Qadın idman gimnastikası - çoxnövçülük 

Balacalar (2003-2005-ci il təvəllüdlülər)

Uşaqlar (2006-2007-ci il təvəllüdlülər)

Kiçiklər (2008-2009-cu il təvəllüdlülər)

Yeni başlayanlar (2008-2010-cu təvəllüdlülər)

14:30                 Qadın gimnastlar arasında mükafatlandırma mərasimi

5 dekabr

12:00-15:00        Kişi idman gimnastikası - çoxnövçülük

Uşaqlar (2005-2006-cı il təvəllüdlülər)

Kiçiklər (2007-2008-ci il təvəllüdlülər)

15:00-15:15        Kişi gimnastlar arasında mükafatlandırma mərasimi 

15:15-16:00       Fasilə

16:00-19:00        Kişi idman gimnastikası - çoxnövçülük,

Yeniyetmələr (2001-2002-ci il təvəllüdlülər)                           

Balacalar (2003-2004-cü il təvəllüdlülər)                          

Gənclər (1998-2000-ci il təvəllüdlülər)                            

19:00-19:15       Kişi gimnastlar arasında mükafatlandırma mərasimi      

 

İştirakçılar

Nəticələr

Akrobatika Gimnastikası

Qadın Qr. - Gənclər
S/s Adı,soyadı Klub Balans Temp Qarışıq Cəmi
1 Bəşirova L., Əhmədova A.,Fərmanova N.   BGM 25,2 24,333 22,784 72,317
2 İbrahimova S, İsgəndərli Ü,Qurbanova M   NİZAMİ 22,833 22,467 21,4 66,7
3 Hüseynova E., Mələkzadə A.,Nəzərova F.   Neftçi 15,4 14,234 13,3 42,934
             
Qarışıq Cüt.- Gənclər
S/s Adı,soyadı Klub Balans Temp Qarışıq Cəmi
1 Rəhimov A., Cabbarlı N.   BGM 28,433 28,367 28,1 84,9
2 Qurbanlı R., Əl-Məşayxi A.   BGM 26,9 27,334 27,8 82,034
             
Qadın Qr.- Yeniyet.
S/s Adı,soyadı Klub Balans Temp Qarışıq Cəmi
1 Əsgərzadə S, Beydiyeva M,Zəkiryayeva C   Neftçi 25,9 25,267   51,167
2 Məmmədzadə M, İsmayılova N,Paşayeva S   NİZAMİ 24,9 23,7   48,6
3 Babaşova A, Babaşova A,Mirzəyeva N   BGM 24 21,599   45,599
4 Daşdəmirova T, Musayeva F,Əliyeva N   BGM-Neftçi 22,433 18,233   40,666
             
Qadın Cüt.- Yeniyet.
S/s Adı,soyadı Klub Balans Temp Qarışıq Cəmi
1 Seyidli R, Nəzərli E   BGM 25,633 25,334   50,967
2 Zeynalzadə L, Zəkiryayeva A   Neftçi 25,8 24,9   50,7
3 Məmmədova L, Yazmina V   BGM 25,034 22,367   47,401
4 Heybətova N, Babayeva S    Neftçi 22,933 21,667   44,6
             
Kişi Cüt.- Gənclər
S/s Adı,soyadı Klub Balans Temp Qarışıq Cəmi
1 Əkbərov M., Cəfərov S.   BGM 28,466 28,333 27,1 83,899
2 Babayev S., İbrahimov B.   NİZAMİ 24,833 25,067 24,367 74,267
3 Rafiyev M, Abbasov D   BGM 20,2 21,833 19,267 61,3
             
Kişi Qr.- Gənclər
S/s Adı,soyadı Klub Balans Temp Qarışıq Cəmi
1 Əzizov R, Qurbanov A,Nuhov E,Hüseynov H   Neftçi 16,566 16,934 15,166 48,666

 

Qadın İdman Gimnastikası 

Balacalar
S/s Adı,soyadı Klub SH MHQ Gt Dt Cəmi
1 Samirə Qəhrəmanova BGM 9,9 8,9 10 9,75 38,55
2 Milana Minakovskaya Ocaq 9,75 8,6 10 9,25 37,6
3 Valeriya Şulyayeva BGM 8,75 9,35 9,1 9,75 36,95
4 Ayşən Salamova Neftçi 9,05 7,45 6,85 9,5 32,85
               
Uşaqlar
S/s Adı,soyadı Klub SH MHQ Gt Dt Cəmi
1 Nazənin Teymurova Ocaq 9,35 9,75 8,5 9,2 36,8
2 Aliyə Rüstəmova Ocaq 9,2 9,8 8,85 8,25 36,1
3 Xanım Məmmədzadə BGM 9,75 8,65 8,2 9,2 35,8
4 Ülkər Tahirova Ocaq 8,35 8,4 9 9,15 34,9
5 Məlahət Babayeva BGM 8,45 8,45 8,05 8,75 33,7
6 Nuray Nurməmmədli BGM 8,7 7,6 8,9 8,25 33,45
7 Alina Cəfərova BGM 8,75 6,45 9,5 8,1 32,8
8 Nərgiz İsaqova BGM 8,05 6,9 8,4 8,5 31,85
               
Yeni Başlayanlar
S/s Adı,soyadı Klub SH MHQ Gt Dt Cəmi
1 Nərmin Abdullayeva Ocaq 9,45 9,5 9,05 9,3 37,3
2 Dəniz Əliyeva Ocaq 8,25 9,65 8,6 9,5 36
3 Leyla Zamanova Ocaq 8,95 8,55 8,7 9,45 35,65
4 Əsmər Tahirova Ocaq 8,95 8,1 8,85 8,8 34,7
5 Sofiya Nağıyeva BGM 9,55 7,35 8,2 9,35 34,45
6 Günay Mənsimova BGM 9,35 7,85 7,7 8,5 33,4
               
Kiçiklər
S/s Adı,soyadı Klub SH MHQ Gt Dt Cəmi
1 Milana Əliyeva BGM 9,15 9,75 9,6 9,65 38,15
2 Duyğu Məcidzadə Ocaq 9,6 9,5 8,95 9,5 37,55
3 Esmiralda Həsənova BGM 9,55 9,65 8,6 9,6 37,4
4 Mehriban Salamova Ocaq 9,75 8,9 9,2 9,3 37,15
5 Kristina Osekina BGM 9,4 9,75 7,95 9,4 36,5
6 Nəzrin Hümbətova Ocaq 8,9 8,7 8,7 9,7 36
7 Fatimə Hüseynli Ocaq 8,9 9,2 8,35 9,3 35,75
8 Məryəm Musayeva BGM 9,3 9,5 6,5 9,5 34,8

 

Kişi İdman Gimnastikası

Kiçiklər
S/s Adı,soyadı Klub SH T H Dt P At Cəmi
1 Əli Xəlilov BGM 9,7 9,5 9,3 9,6 9,7 9,6 57,4
2 Çingiz Vəliyev BGM 9,7 9,2 9,3 9,5 9,6 9,4 56,7
2 Şamxal Əhmədov ROİL 9,6 9,3 9 9,6 9,7 9,5 56,7
2 Fərhad Şepelev BGM 9,5 9,5 9,3 9,4 9,3 9,7 56,7
5 Rizvan Tağızadə BGM 9,9 9,2 8,8 9,6 9,6 9,3 56,4
6 Nicat Bayramov Sumqayıt 9,4 9,4 9,3 9,5 9,3 9,2 56,1
7 Əli Ağazadə BGM 9,4 9,1 9,2 9,5 8,6 9,2 55
8 Eyvaz Ziyadov Sumqayıt 9,2 8,6 9 9,3 9,3 9,1 54,5
9 Ömər İsgəndərli Sumqayıt 8,8 9 9 9,3 9 9 54,1
10 Adil Paşayev BGM 8,8 9 9,1 9,4 8,6 8,9 53,8
11 Rəvan Miriyev Sumqayıt 7 8,8 8,7 9,2 8,5 8,6 50,8
                   
                   
Uşaqlar
S/s Adı,soyadı Klub SH T H Dt P At Cəmi
1 Rəsul Əhmədzadə BGM 9,4 9,5 9,7 9,5 9,9 9,6 57,6
2 Aydın Əlizadə BGM 9,5 9,5 9,6 9,6 9,7 9,6 57,5
3 Anar Həsənov BGM 9,3 9,6 9,4 9,8 9,7 9,6 57,4
4 Kamal Əsgərov BGM 9 9,3 9,2 9,6 9,2 9,2 55,5
5 Mirməcid Həşimov BGM 9 9,2 9 9,3 9,5 8,8 54,8
6 Cavidan İsgəndərli ROİL 7,1 8,5 9 9,6 9,5 9,1 52,8
7 Taleh Axundov Sumqayıt 6,9 9 8,8 9,3 8,8 9,3 52,1
8 Rəsul Mustafazadə Sumqayıt 7,8 8,7 8,6 9,2 8,8 8,2 51,3
9 Fəxri Cəfərli BGM 8,7 9,1 8,8 9,3 6 8,6 50,5
10 Namiq Əlimov Balakən 7,5 8,3 8,7 9,2 7 7,3 48
11 Əsəd Soltanov Balakən 5 5,5 8,2 9,2 6,5 7,7 42,1
12 Amin Bayramlı Balakən   6,5 7,5 8,8 6,6 8,2 37,6

 

Gənclər
S/s Adı,soyadı Klub SH T H Dt P At Cəmi
1 Sərvər Əliyev ROİL 13,5 12,05 12,8 13,7 13,35 12,35 77,75
2 Murad Ağarzayev ROİL 12,55 12,35 12,95 13,9 13 12,35 77,1
3 Cavidan Babayev ROİL 12,45 11,85 13,35 12,1 12,1 11,55 73,4
4 Kamran Hacıyev Ocaq 11           11
                   
Yeniyetmələr
S/s Adı,soyadı Klub SH T H Dt P At Cəmi
1 Səməd Məmmədli BGM 12,45 11,65 11,05 12,2 13,05 12,6 73
2 Ağamurad Qəhrəmanov BGM 12,45 11,65 11,55 12,5 11,05 10,65 69,8
3 Maksim Lisaqor ROİL 11 10,9 11 11 10,2 4,85 58,9
                   
Balacalar
S/s Adı,soyadı Klub SH T H Dt P At Cəmi
1 Ramin Dəmirov BGM 12,05 10,9 11,55 11,5 12,25 12,1 70,3
2 Rafiq Orucov BGM 12,75 10,7 11,4 11,9 11,2 11,2 69,15
3 Mənsum Səfərov BGM 11 10,75 11,3 12,1 12,2 10,45 67,75
4 Mirhəsən Əliyev BGM 11,75 4,1 10,5 10,9 10,8 6,15 54,2