Məktəblilərin Respublika İdman Olimpiadası - Bədii gimnastika
Elm və Təhsil Nazirliyi və Gənclər və İdman Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı, Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkəti və müvafiq idman federasiyalarının dəstəyi ilə ölkədə ilk dəfə Məktəblilərin Respublika İdman Olimpiadası keçiriləcək.
Olimpiada məktəblilər arasında idmanın inkişafı, sağlam həyat tərzinin təşviqi, fiziki hazırlığın yüksəldilməsi və istedadlı gənclərin üzə çıxarılması məqsədi daşıyır.
Olimpiada çərçivəsində bədii gimnastika üzrə yarışlar 22 və 23 iyun tarixlərində Bakı Olimpiya İdman Kompleksində keçiriləcək.

The Republic Schoolchildren’s Sports Olympiad is launching!
The first-ever Republic Schoolchildren’s Sports Olympiad will be held in the country, jointly organized by the Ministry of Science and Education and the Ministry of Youth and Sports, with the support of Baku City Circuit Operations Company and relevant sports federations.
The Olympiad aims to promote the development of sports among schoolchildren, encourage a healthy lifestyle, improve physical fitness, and identify talented young athletes.
As part of the Olympiad, rhythmic gymnastics competitions will be held on June 22 and 23 at the Baku Olympic Sports Complex.