İdman

gimnastikadan

başlayır

ALİYƏ QARAYEVANIN İŞTİRAKI İLƏ QALA-KONSERT

ALİYƏ QARAYEVANIN İŞTİRAKI İLƏ QALA-KONSERT

Yarış haqqında

İyun ayının 24-25-də bədii gimnastika üzrə 20-ci Azərbaycan birinciliyi keçiriləcək.

Yarışlarda 133 (!) fərdi gimnast iştirak edəcək, onlar 6 yaş kateqoriyasına və 7 qrup komandasına bölünəcək. Bunlar senior və yuniorlar, həmçinin 2001-2002, 2003, 2004 və 2005-ci il təvəllüdlü iştirakçılardır.

İdmançılar yalnız mütləq çoxnövçülükdə medallar uğrunda mübarizə aparacaqlar. "Neftçi" və Bakı Gimnastika Məktəbi, Respublika Kompleks İdman Məktəbi, "Spartak", "Sərhədçi", "Bakı" və Nizami Rayon Uşaq-Gənclər Yaradıcılıq Mərkəzinin gimnastlarından başqa, Xırdalan, Qusar, Gəncə və Sumqayıt idmançıları da yarışacaqlar, İsmayıllı gimnastları isə yalnız Qala-konsertdə məharətlərini göstərəcəklər. Qala-konsert Avropa çempionu, dünya vitse-çempionu, Olimpiya Oyunlarının ikiqat iştirakçısı və Azərbaycanın 5 qat mütləq çempionu Aliyə Qarayevanın böyük idmanla vidalaşmasına həsr ediləcək.

Yarışların başlama vaxtı – saat 10:00-da

Keçirildiyi yer: "Sərhədçi" İdman Olimpiya Mərkəzi

Ünvan: Babək prospekti, 23/16

Gediş: "Xalqlar dostluğu" metrostansiyası

 

Faydalı məlumatlar

Şirkət Telefon Min. məbləğ
Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Nominal Adı Dəyəri
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 2.0014
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.5463
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3463
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.0234
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.1992

Proqram

24.06.2013

09.30–09.55 Hakimlərin püşkatması
09.55–10.00 Hakimlərin təqdimatı
10.00–11.45 2005-ci il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları
(A qrupu)
11.45–13.30 2005-ci il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları
(B qrupu)
13.30–13.45 Açılış və 2005-ci il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimi
13.45–14.00 Fasilə
14.00–15.45 2004-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları
(A qrupu)
15.45–17.30 2004-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları
(B qrupu)
17.30–17.45 2004-cü il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimi
17.45–18.00 Fasilə
18.00–19.45 2003-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları
(A qrupu)
19.45–21.15 2003-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları
(B qrupu)
21.15–21.30 2003-cü il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimi

25.06.2013

09.30–09.55 Hakimlərin püşkatması
09.55–10.00 Hakimlərin təqdimatı
10.00–11.20 2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastların top, gürzlər və lentlə çıxışları (A qrupu)
11.20–12.40 2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastların top, gürzlər və lentlə çıxışları (B qrupu)
12.40–14.00 2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastların top, gürzlər və lentlə çıxışları (C qrupu)
14.00–14.15 2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimi
14.15–14.30 Fasilə (Aliyə Qarayevanın şəxsi imzası ilə afişaların paylanması)
14.30–16.30 Yuniorlar gimnastların (B qrupu) halqa, top, gürzlər və lentlə çıxışları
16.30–18.30 Yuniorlar (A qrupu) və senior gimnastların halqa, top, gürzlər və lentlə çıxışları
18.30–19.00 Qrup hərəkətlərin çıxışları
19.00–20.00 Aliyə Qarayevanın böyük idmanla vidalaşmasına həsr olunmuş Qala-konsert
20.00–20.15 Yunior, senior gimnastların və qrup hərəkətləri komandaların mükafatlandırma və bağlanış mərasimi
 

İştirakçılar

İştirakçılar

Yunior və senyor gimnastlar (В qrupu)

Bayramova Ayşən Ramiz qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Durunda Marina Sergeyevna Milli komanda
Əsgərova Bahar İqbal qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
İsmayılova Züleyxa  Etibar qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Piriyeva Jalə Azad qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Prokopenko Yekaterina Sergeyevna Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Seyidova Leyla Sabir qızı Xırdalan Gənclər Evi
Yusifova Lalə Məzahir qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

Yunior və senyor gimnastlar (A qrupu)

Allahverdiyeva Ceyla Samir İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəfərova Simarə Siyavuş qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Dadaşlı Ləman Nəriman qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Əliyeva Ləman Zahid Gəncə
Göyüşova Ləman Nəriman qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Katkova Elina Oleq İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Səttarova Ruqiyyə Vəli qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Süleymanzadə Aliya Babək qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

2005-ci il təvəllüdlü gimnastlar (B qrupu)

Abdullayeva Zəhrabəyim İlham qızı Gəncə
Abdullazadə Leyla Rasim qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Ağayeva Arzu Zaur qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Alquliyeva Nərmin Nəsimi qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Bayramova Nərmin Nayil Xırdalan Gənclər Evi
Hacızadə Selcan Elxan qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Kovalyova Valeriya Vitaliy Nizami rayonu Uşaq-Gənclər yaradıcılıq mərkəzi
Musayeva Xədicə Rəcib qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Nağızadə Emiliya Faiq qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Qasımova Ayan Əli qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Şabanova Ayşən Ruslan qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Şirinova Fidan Rizvan qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Yanq Keylin Hadassah Gəncə

2005-ci il təvəllüdlü gimnastlar (A qrupu)

Cabbarova Elnarə Azər qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əsgərova Nərmin Xəyal qızı Gəncə
Həsənova Natavan Elkin qızı Gəncə
İbrahimova Xədicə Çinqiz qızı Xırdalan Gənclər Evi
Məmmədova Əsra Sərvan qızı Sumqayıt
Orduxanova Asiman Natiq qızı Qusar Olimpiya İdman Kompleksi
Şəfiyeva Xədicə Rüfət qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Yusubova Dəniz Rafiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

2004-cü il təvəllüdlü gimnastlar (B qrupu)

Ağadadaşova Jalə Əbulfət qızı Qusar Olimpiya İdman Kompleksi
Cəlilova Arzu Natiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Çobanova Ülkər Roman qızı Gəncə
Əliyeva Zərniyar Həsən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Fazilova Alina Fərrux qızı Qusar Olimpiya İdman Kompleksi
Hüseynli Aysu Hafiz qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mahmudova Emiliya Mahmud qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Rəcəbli Nəzrin Rövşən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Şəfiyarzadə Fəridə Alif qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Səlimova Emiliya Emin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Silvester Syuzana Cerard Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Sultaliyeva Lətifə Novruzəli qızı Qusar Olimpiya İdman Kompleksi

2004-cü il təvəllüdlü gimnastlar (A qrupu)

Ağakişiyeva Lalə Fikrət qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Ağayeva Fəridə Kamran qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Cəfər-zadə Nəzrin İlqar qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Nəbiyeva Aydan Pərviz qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Qurbanova Əsra Səbuhi qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Qurbanova Fatimə Əli Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Səmədova Nərminə Fariz qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Vişnevetskaya Alyona Oleq İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi

2003-cü il təvəllüdlü gimnastlar (В qrupu)

Bayram Əzizə Hikmət qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Bəşirova Dinarə Fərhad qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əli Nigar İlqar “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Entezari Elina Həmid qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Farşbafşəhriyari Darya Məhəmməd İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Kaçmazova Diana Konstantin “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Musayeva Zarina Məhəmməd qızı Gəncə
Qurbanova Zarina Samir qızı Gəncə
Şaxbazova Maytab Elman qızı Qusar Olimpiya İdman Kompleksi

2003-cü il təvəllüdlü gimnastlar (A qrupu)

Ağamirova Türkan Atil qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Ağayeva Aydan Aydın “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Ağayeva Leyla Yaşar qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Babayeva Lətifə Əli qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əsədli Şeyla Tacəddin qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Hüseynova Ləman Seyran “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Məmmədova Zəhra Vasif qızı Nizami rayonu Uşaq-Gənclər yaradıcılıq mərkəzi
Nurəliyeva Emiliya Fuad “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti

2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastlar (С qrupu)

Əliyeva Nurcaxan Fərman qızı Gəncə
Əliyeva Xumay Namiq qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
İbrahimova Leyli İlqar “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Qafitulina Aleksandra Ruslan qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Qəmbərova Aynur Eldar “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Rəhmanova Sona Vaqif “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Soltanova Nigar Yusif qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Sorokina Darya Romanovna “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti

2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastlar (В qrupu)

Bəydiyeva Minə Arani “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Cəfərova Ayna Bəxtiyar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əsədova Turan Vuqar “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hacıyeva Ləman Elçin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Hüseynbəyli Ləman Vüqar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məmmədova İlahə Akif qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Quliyeva Natalya Mehman qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Seyuşeva Ayana Mahmud İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi

2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastlar (A qrupu)

Ağamirova Zöhrə Atil qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Bağırova Nurlanə Vaqif “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Cahangirova Nərmin Vagif İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəfərova Fatimə Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Cəfərova Günel Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Həsənzadə Vəfa Ümüd “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Məmmədli Aytac Pərviz “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Mustafayeva Mədinə Toğrul qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi