MİLLİ GİMNASTİKA ARENASI İLİN MİLLİ YARIŞLAR FƏSLİNƏ START VERİR!
Bu ilin fevral və mart aylarında idman gimnastikası və batut gimnastikası üzrə FIG Dünya Kuboklarına uğurla ev sahibliyi etmiş Milli Gimnastika Arenası (MGA) may ayının ilk həftəsi milli yarışları qəbul etməyə hazırlaşır.
7-8 may tarixlərində MGA-nın köməkçi zalında idman gimnastikası üzrə Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı keçiriləcək.
Kişi və qadın idman gimnastları arasında təşkil olunacaq yarışlarda “Ocaq Sport” Klubu, Bakı Gimnastika Məktəbi, Respublika Olimpiya İdman Liseyi və Sumqayıt təmsilçiləri medallar uğrunda mübarizə aparacaqlar.
Həm kişilər (böyüklər – 1998-ci il təvəllüdlülər və daha böyüklər; gənclər – 1998-2001; balacalar – 2003-2004; uşaqlar – 2005-2006; kiçiklər – 2006-2007; yeni başlayanlar 2008-2009), həm də qadınlar (böyüklər – 2002-ci il təvəllüdlülüər və daha böyüklər; gənclər – 2003-2004; balacalar – 2005-2006; uşaqlar – 2007-2008; kiçiklər – 2008-2009) 5 yaş qrupu üzrə çoxnövçülükdə qalibləri müəyyən edəcəklər. Ümumilkdə iştirakçıların sayı 65-dir (36 kişi və 29 qadın).
İki günlük turnirdə tamaşaçılar Rio 2016 Olimpiya Oyunlarının iştirakçıları Oleq Stepko və Petro Paxnyuk, həmçinin bu ilin fevral ayında Bakıda keçirilmiş idman gimnastikası üzrə FIG Dünya “Challenge” Kubokunun bürünc medalçısı Marina Nekrasova, Yuliya İnşina və Mariya Smirnovanın peşəkar çıxışlarını izləyəcəklər.

Milli Gimnastika Arenası (MGA, National Gymnastics Arena), successfully hosted the FIG World Cup series in Artistic Gymnastics and Trampoline Gymnastics in February and March, gets ready to hold the national competitions on the first week of May.
On May 7-8, Azerbaijan and Baku Championship among age categories in Artistic Gymnastics will take place at the MGA’s subsidiary hall.
Representatives of “Ojaq Sport” Club, Baku Gymnastics School, Republican Complex Sports School and Sumgayit will compete for the medals in the events to be held among men and women.
Both men (seniors – born in 1998 and older; juniors – 1998-2001; youngsters – 2003-2004; children – 2005-2006; minors – 2006-2007; beginners – 2008-2009) and women (seniors – born in 2002 and older; juniors – 2003-2004; youngsters – 2005-2006; children – 2007-2008; minors – 2008-2009) will define winners in the all-around within 5 age groups. In total, 65 athletes (36 men and 29 women) will take part in the event.
The spectators will watch skilful performances of participants of the Rio 2016 Olympic Games Oleg Stepko and Petro Pakhnyuk, as well as bronze medalist of the FIG World Challenge Cup in Artistic Gymnastics held in Baku in February Marina Nekrasova, Yuliya Inshina and Mariia Smirnova during the two-day events.