İdman

gimnastikadan

başlayır

PAYTAXTDA BƏDİİ GİMNASTİKA ÜZRƏ BAKI ÇEMPİONATI KEÇİRİLƏCƏK

PAYTAXTDA BƏDİİ GİMNASTİKA ÜZRƏ BAKI ÇEMPİONATI KEÇİRİLƏCƏK

Yarış haqqında

Oktyabrın 11-12-də bədii gimnastika üzrə 19-cu Bakı çempionatı keçiriləcək.

Yarışlarda 6 yaş qrupuna (senior və yunior, həmçinin, 2000-2001, 2002, 2003-cü və 2004-cü il təvəllüdlü) bölünəcək 94 gimnast iştirak edəcək.

Gimnastlar ancaq çoxnövçülükdə medallar uğrunda mübarizə aparacaqlar.

"Neftçi" və Bakı Gimnastika Məktəbi, Respublika Kompleks İdman Məktəbi və "Spartak", DİN-in İdman Cəmiyyəti və "Sərhədçi"nin gimnastları ilə yanaşı, “Bakı” PİK, Nizami rayonunun UGYM və Şağan OİK-nin idmançıları da iştirak edəcəklər


 

Yarışlar saat 11.00-da başlanır

Məkan: Bakı Olimpiya İdman Kompleksi

Ünvan: Olimpiya küçəsi, 7

Gediş: “Gənclik” metro stansiyası

 

Faydalı məlumatlar

Şirkət Telefon Min. məbləğ
Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Nominal Adı Dəyəri
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 2.0014
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.5463
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3463
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.0234
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.1992

Proqram

 

10.30–10.55 Hakimlərin püşkatması
10.55–11.00 Hakimlərin təqdimatı
11.00–12.05 2004-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları (A qrupu)
12.05–13.10 2004-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları (B qrupu)
13.10–13.30 Açılış və 2004-cü il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimləri
13.30–13.45 Fasilə
13.45–14.50 2003-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları (A qrupu)
14.50–15.55 2003-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları (B qrupu)
15.55–16.10 2003-cü il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimi
16.10–16.25 Fasilə
16.25–17.30 2002-ci il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları (A qrupu)
17.30–18.35 2002-ci il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları (B qrupu)
18.35 2002-ci il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimi

 

10.30–10.55 Hakimlərin püşkatması
10.55–11.00 Hakimlərin təqdimatı
11.00–12.05 2001-2000-ci il təvəllüdlü gimnastların halqa, top və gürzlərlə çıxışları (A qrupu)
12.05–13.10 2001-2000-ci il təvəllüdlü gimnastların halqa, top və gürzlərlə çıxışları (B qrupu)
13.10–14.15 2001-2000-ci il təvəllüdlü gimnastların halqa, top və gürzlərlə çıxışları (C qrupu)
14.15–14.30 2001-2000-ci il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimi
14.30–14.45 Fasilə
14.45–16.45 1997-99-cu və 1996-cı il təvəllüdlü gimnastların halqa, top, gürzlər və lentlə çıxışları
16.45–17.15 Qala-konsert
17.15 1997-99-cu və 1996-cı il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma və bağlanış mərasimi
 

İştirakçılar

İştirakçılar

2004-cü il təvəllüdlü gimnastlar (B qrupu)

Cəlilova Arzu Natiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Əliyeva Zərniyar Həsən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hüseynli Aysu Hafiz qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Kramarenko Diana Dmitriy “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Kramarenko Lalə Dmitriy “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Rəcəbli Nəzrin Rövşən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Vişnevetskaya Alyona Oleq İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi

2004-cü il təvəllüdlü gimnastlar (A qrupu)

Ağakişiyeva Lalə Fikrət qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Cəfər-zadə Nəzrin İlqar qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mahmudova Emiliya Mahmud qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Qurbanova Əsra Səbuhi qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Qurbanova Fatimə Əli Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Səlimova Emiliya Emin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Səmədova Nərminə Fariz qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Yusupova Elvina Rəşid qızı Nizami rayonu Uşaq-Gənclər yaradıcılıq mərkəzi

2003-cü il təvəllüdlü gimnastlar (B qrupu)

Ağayeva Aydan Aydın “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Bəşirova Dinarə Fərhad qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əli Nigar İlqar “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Farşbafşəhriyari Darya Məhəmməd İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Kaçmazova Diana Konstantin “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Nurəliyeva Emiliya Fuad “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti

2003-cü il təvəllüdlü gimnastlar (A qrupu)

Babayeva Lətifə Əli qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Dünyamaliyeva Ayan İlham Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti
Əliyeva Sara Ramal qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Həsənzadə Fidan Elçin qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynova Ləman Seyran “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti

2002-ci il təvəllüdlü gimnastlar (B qrupu)

Əliyeva Xumay Namiq qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məmmədova Dilarə Kamran İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qafitulina Aleksandra Ruslan qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Qocayeva Leyla Zaur Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Rəhmanova Sona Vaqif “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Seyuşeva Ayana Mahmud İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Titova Nərmin Telman İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi

2002-ci il təvəllüdlü gimnastlar (A qrupu)

Cəfərova Günel Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Əsədova Turan Vuqar “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hacıyeva Ləman Elçin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Qəmbərova Aynur Eldar “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Soltanova Nigar Yusif qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Sorokina Darya Romanovna “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti

2000-2001-ci il təvəllüdlü gimnastlar (С qrupu)

Ağamirova Zöhrə Atil qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hüseynbəyli Ləman Vüqar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məmmədli Aytac Pərviz “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Mustafayeva Mədinə Toğrul qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Piriyeva Jalə Azad qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Səttarova Ruqiyyə Vəli qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti

2000-2001-ci il təvəllüdlü gimnastlar (B qrupu)

Cəfərova Fatimə Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Əhmədova Mədinə Aydın Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Göyüşova Ləman Nəriman qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
İsmayılova Züleyxa  Etibar qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Katkova Elina Oleq İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məmmədova İlahə Akif qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Quliyeva Natalya Mehman qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

2000-2001-ci il təvəllüdlü gimnastlar (A qrupu)

Abbasova Emiliya Vüqar “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Cəfərova Ayna Bəxtiyar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəfərova Simarə Siyavuş qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
İbrahimova Leyli İlqar “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Mustafazadə Mərziyyə Samir “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Paşayeva Alsu Rahib İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi

1996-97-99-cu il təvəllüdlü gimnastlar

Abdullayeva Rəhimə Fuad Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Bağırova Lalə Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Dadaşlı Ləman Nəriman qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Durunda Marina Sergeyevna Milli komanda
Mustafayeva Ayşə Vahid qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Prokopenko Yekaterina Sergeyevna Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Qafarova Xumay Həsənxan Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Yusifova Lalə Məzahir qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

Nəticələr