Yerli yarışların növbəti iştirakçıları tamblinq və batut gimnastikasının təmsilçiləri olacaq.
Belə ki, 8 və 9 noyabr tarixlərində tamblinq üzrə 17-ci Azərbaycan Çempionatı və Birinciliyi, həmçinin batut gimnastikası üzrə 5-ci Azərbaycan Çempionatı və Birinciliyi keçiriləcək.
Digər yarışlardan fərqli olaraq, tamblinqçilər və batutçular ayrı-ayrı məkanlarda yarışacaqlar. Tamblinq yarışları noyabrın 8-i Bakı Gimnastika Məktəbində, batut gimnastikası üzrə yarışlar isə noyabrın 9-u Bakı Olimpiya İdman Kompleksində baş tutacaq.
Tamblinq yarışlarında Bakı Gimnastika Məktəbi və “Neftçi” İdman Klubunun nümayəndələri uşaqlar, yeniyetmələr, gənclər və böyüklər yaş qruplarında mübarizə aparacaqlar.
Batut gimnastikası üzrə turnirdə isə balacalar, uşaqlar, yeniyetmələr, gənclər və böyüklər yaş kateqoriyaları üzrə iştirakçılar fərdi və sinxron proqramda Bakı Gimnastika Məktəbi və “Ocaq Sport” İdman Klubunu təmsil edəcəklər.
Bu yarışlarda ilk dəfə olaraq Qaxdan olan gimnastlar da iştirak edərək, öz bacarıqlarını nümayiş etdirəcəklər.
Qeyd edək ki, tamblinq üzrə yarışa giriş sərbəstdir, batut gimnastikası üzrə turnirə isə biletlərin qiyməti 5 manat təşkil edir.

Следующими участниками национальных соревнований станут представители по прыжкам на батуте и акробатической дорожке.
Итак, 8 и 9 ноября состоятся 17-й Чемпионат и Первенство Азербайджана по прыжкам на акробатической дорожке (тамблинг), а также 5-й Чемпионат и Первенство Азербайджана по прыжкам на батуте.
В отличие от других турниров, соревнования прыгунов на батуте и акробатической дорожке пройдут в разных местах. Соревнования по прыжкам на акробатической дорожке (тамблинг) состоятся 8 ноября в Бакинской школе гимнастики, а по прыжкам на батуте 9 ноября в Бакинском Олимпийском спортивном комплексе.
На Чемпионате по акробатической дорожке представители Бакинской школы гимнастики и спортивного клуба “Нефтчи” будут соревноваться в возрастных категориях “детей”, “пре-юниоров”, “юниоров” и “взрослых”.
На турнире по прыжкам на батуте “малыши”, “дети”, “пре-юниоры”, “юниоры” и “взрослые” представят Бакинскую школу гимнастики и спортивный клуб “Оджаг Спорт” в индивидуальной и синхронной программах.
Также впервые на этих соревнованиях примут участие гимнасты из Гаха, которые продемонстрируют свои выступления.
Отметим, что вход на соревнования по прыжкам на акробатической дорожке свободный, а стоимость билета на турнир по прыжкам на батуте составляет 5 манат.