İdman

gimnastikadan

başlayır

BƏDİİ GİMNASTİKA ÜZRƏ 20-Cİ BAKI ÇEMPİONATI

BƏDİİ GİMNASTİKA ÜZRƏ 20-Cİ BAKI ÇEMPİONATI

Yarış haqqında

BAKIDAKI ÇEMPİONAT İSMAYILLIDA ÇEMPİONATI ƏRƏFƏSİNDƏ

Oktyabr ayının 10-11-də paytaxtda bədii gimnastika üzrə 20-ci Bakı çempionatı keçiriləcək.

Yarışlarda 89 gimnast iştirak edəcək, onlar 6 yaş qrupuna bölünəcək. Bunlar senior və yuniorlar, həmçinin 2001-2002, 2003, 2004 və 2005-ci il təvəllüdlü iştirakçılardır.

İdmançılar yalnız mütləq çoxnövçülükdə medallar uğrunda mübarizə aparacaqlar. "Neftçi" və Bakı Gimnastika Məktəbi, Respublika Kompleks İdman Məktəbi və "Spartak", "Sərhədçi" və Daxili İşlər Nazirliyi İdman Cəmiyyəti, Nizami Rayon Uşaq-Gənclər Yaradıcılıq Mərkəzinin gimnastlarından başqa, əvvəldə “Bakı” Peşəkar İdman Klubu indiki “Baku Flames” adından cıxış edəcək gənc idmançıları da yarışacaqlar.

Yarışların başlama vaxtı – saat 10:00-da

Keçirildiyi yer: Bakı Olimpiya İdman Kompleksi

Ünvan: Olimpiya küçəsi, 7

Gediş: "Gənclik" metrostansiyası

 

Faydalı məlumatlar

Şirkət Telefon Min. məbləğ
Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Nominal Adı Dəyəri
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 2.0014
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.5463
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3463
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.0234
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.1992

Proqram

10.10.2013

09.30–09.55 Hakimlərin püşkatması
09.55–10.00 Hakimlərin təqdimatı
10.00–11.15 2005-ci il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları
(A qrupu)
11.15–12.30 2005-ci il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları
(B qrupu)
12.30–13.00 Açılış və 2005-ci il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimi
13.00–14.30 2004-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları
(A qrupu)
14.30–16.00 2004-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları
(B qrupu)
16.00–16.15 2004-cü il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimi
16.15–16.30 Fasilə
16.30–18.00 2003-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları
(A qrupu)
18.00–19.30 2003-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, ip və topla çıxışları
(B qrupu)
19.30–19.45 2003-cü il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimi

11.10.2013

09.30–09.55 Hakimlərin püşkatması
09.55–10.00 Hakimlərin təqdimatı
10.00–11.45 2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, halqa və gürzlər ilə çıxışları (A qrupu)
11.45–12.00 Fasilə
12.00–13.45 2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, halqa və gürzlər ilə çıxışları (B qrupu)
13.45–14.00 2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimi
14.00–14.15 Fasilə
14.15–15.30 Yuniorlar gimnastların halqa, top, gürzlər və lentlə çıxışları
15.30–15.45 Fasilə
15.45–17.00 Yuniorlar və senyor gimnastların halqa, top, gürzlər və lentlə çıxışları
17.00–17.15 Fasilə
17.15–17.45 Qala-konsert
17.45–18.00 Yunior və senyor gimnastların mükafatlandırma və bağlanış mərasimi
 

İştirakçılar

İştirakçılar

Yunior və senyor gimnastlar

Bayramova Ayşən Ramiz qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəfərova Simarə Siyavuş qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Durunda Marina Sergeyevna Milli komanda
Əhmədova Mədinə Aydın Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Piriyeva Jalə Azad qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Prokopenko Yekaterina Sergeyevna Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Yusifova Lalə Məzahir qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

Yunior gimnastlar

Bağırova Lalə Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Dadaşlı Ləman Nəriman qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Katkova Elina Oleq İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Səttarova Ruqiyyə Vəli qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Süleymanzadə Aliya Babək qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

2005-ci il təvəllüdlü gimnastlar(B qrupu)

Abdullazadə Leyla Rasim qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Cabbarova Elnarə Azər qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Nağızadə Emiliya Faiq qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Şəfiyeva Xədicə Rüfət qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Yusubova Dəniz Rafiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

2005-ci il təvəllüdlü gimnastlar(A qrupu)

Alquliyeva Nərmin Nəsimi qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Hacızadə Selcan Elxan qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
İbrahimova Ayan Azər qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Kovalyova Valeriya Vitaliy Nizami rayonu Uşaq-Gənclər yaradıcılıq mərkəzi
Şabanova Ayşən Ruslan qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Şirinova Fidan Rizvan qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

2004-cü il təvəllüdlü gimnastlar(B qrupu)

Cəfər-zadə Nəzrin İlqar qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əliyeva Zərniyar Həsən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hüseynli Aysu Hafiz qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qurbanova Fatimə Əli Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

2004-cü il təvəllüdlü gimnastlar(A qrupu)

Ağakişiyeva Lalə Fikrət qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Cəlilova Arzu Natiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Qurbanova Əsra Səbuhi qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Şəfiyarzadə Fəridə Alif qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Səlimova Emiliya Emin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Vişnevetskaya Alyona Oleq İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi

2003-cü il təvəllüdlü gimnastlar(В qrupu)

Ağayeva Aydan Aydın “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Dünyamaliyeva Ayan İlham Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti
Əsədli Şeyla Tacəddin qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Eynalova Elmira İstanbul Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Həsənzadə Fidan Elçin qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Nurəliyeva Emiliya Fuad “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti

2003-cü il təvəllüdlü gimnastlar(А qrupu)

Ağamirova Türkan Atil qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Bayram Əzizə Hikmət qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Əli Nigar İlqar “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Farşbafşəhriyari Darya Məhəmməd İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynova Ləman Seyran “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Kaçmazova Diana Konstantin “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi

2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastlar (В qrupu)

Bağırova Nurlanə Vaqif “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Bəydiyeva Minə Arani “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Cəfərova Ayna Bəxtiyar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəfərova Fatimə Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Cəfərova Günel Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Hacıyeva Ləman Elçin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Həsənzadə Vəfa Ümüd “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hüseynbəyli Ləman Vüqar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
İbrahimova Leyli İlqar “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Mustafayeva Mədinə Toğrul qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qafitulina Aleksandra Ruslan qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastlar (А qrupu)

Abdulla Elza Faris qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Cahangirova Nərmin Vagif İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əliyeva Xumay Namiq qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məmmədli Aytac Pərviz “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Məmmədova İlahə Akif qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mustafazadə Mərziyyə Samir “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Qəmbərova Aynur Eldar “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Quliyeva Natalya Mehman qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Rəhmanova Sona Vaqif “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Sorokina Darya Romanovna “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti