İdman

gimnastikadan

başlayır

Kişi və qadın idman gimnastikası üzrə 22-ci Bakı Çempionatı və Birinciliyi

Kişi və qadın idman gimnastikası üzrə 22-ci Bakı Çempionatı və Birinciliyi

Yarış haqqında

2015-ci il 2 və 3 oktyabr tarixlərində Milli Gimnastika Arenası növbəti turniri – kişi və qadın idman gimnastikası üzrə 22-ci Bakı Çempionatı və Birinciliyini qəbul edəcək.

Kişi idman gimnastikası üzrə yarışlarda Bakı Gimnastika Məktəbi, “Ocaq” İdman Klubu, Respublika Olimpiya İdman Liseyinin gimnastları, həmçinin Sumqayıt və Balakən təmsilçiləri iştirak edəcəklər. Balacalar, uşaqlar və kiçiklər arasında çoxnövçülük üzrə qaliblər müəyyən olunacaq. Çoxnövçülük üzrə final mərhələsi isə böyüklər, gənclər və yeniyetmələr arasında keçiriləcək.

Qadın idman gimnastikası üzrə yarışlarda Bakı Gimnastika Məktəbi, “Ocaq” İdman Klubu və “Neftçı” təmsil olunacaq. Yarışların reqlamentinə əsasən böyüklər, balacalar, uşaqlar və kiçiklər arasında medallar uğrunda mübarizə aparılacaq.

2 gün ərzində tamaşaçıları 1-ci Avropa Oyunlarının beş qat mükafatçısı olan yeganə Azərbaycan idmançısı, həmçinin parallel qollarda qızıl medal sahibi - Oleq Stepko, komanda hesabında bürünc mükafatçısı Petro Paxnyuk, 1-ci Avropa Oyunlarının iştirakçıları Marina Nekrasova və Yuliya İnşina, o cümlədən Mariya Smirnovanın valehedici çıxışları gözləyir.

Sözügedən turnir böyük gimnastlar üçün 23 oktyabr – 1 noyabr tarixlərində Qlazqoda (Böyük Britaniya) keçiriləcək Dünya Çempionatı öncəsi sonuncu yarışdır. Bu tamaşaçılar üçün idmançılarımızın ilin əsas yarışında nümayiş etdirəcəkləri təkmilləşdirilmiş proqramı izləməyə unikal fürsət yaradır.

 

Yarışların gedişatı zamanı müxtəlif müsabiqələrin keçirilməsi tamaşaçıların xüsusi marağına səbəb olacaq.

 

Yarışların vaxtı:                              2 oktyabr saat 11:00-da; 3 oktyabr saat 15:00-da

Yarışların məkanı:                          Milli Gimnastika Arenası

Ünvan:                                           Heydər Əliyev prospekti, 108

Keçid:                                            “Koroğlu” m/s

 

 

Faydalı məlumatlar

Şirkət Telefon Min. məbləğ
Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Nominal Adı Dəyəri
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 2.0014
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.5463
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3463
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.0234
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.1992

Proqram

KİŞİ VƏ QADIN İDMAN GİMNASTİKASI ÜZRƏ

22-ci BAKI ÇEMPİONATI VƏ BİRİNCİLİYİ

 

2 oktyabr

 

11:00-11:10         Salamlama və hakimlərin təqdimatı

11:10-12:50         Qadınlar arasında çoxnövçülük (böyüklər, balacalar, uşaqlar və kiçiklər)

12:50-13:00         Qadınlar arasında mükafatlandırma mərasimi (böyüklər, balacalar, uşaqlar və kiçiklər) 

13:00-14:00         Fasilə        

14:00-16:00         Kişilər arasında çoxnövçülük (yeniyetmələr, balacalar, uşaqlar və kiçiklər)

16:00-16:15         Fasilə

16:15-18:30         Kişilər arasında çoxnövçülük (gənclər və böyüklər)

18:30                  Kişilər arasında mükafatlandırma mərasimi (balacalar, uşaqlar, kiçiklər)

 

                                                   3 oktyabr

15:00-17:30         Kişilər arasında çoxnövçülük finalı (gənclər və yeniyetmələr)

17:30                  Kişilər arasında mükafatlandırma mərasimi (böyüklər, gənclər və yeniyetmələr)

 

Qeyd: Qadın idman gimnastikası

           Böyüklər          1999 (və ya daha böyük)

           Balacalar          2003-2005

           Uşaqlar             2006-2007

           Kiçiklər             2008-2009

 

           Kişi idman Gimnastikası

           Böyüklər          1997 (və ya daha böyük)

           Gənclər             1998-2000  

           Yeniyetmələr    2001-2002

           Balacalar          2003-2004

           Uşaqlar             2005-2006

           Kiçiklər             2007-2008

İştirakçılar

Nəticələr

 

          2 Oktyabr

  Qadin Boyukler Cəmiyyət Cəmi Yer        
1  Marina Nekrasova Ocaq 54,7 1
2  Yuliya İnşina Ocaq 54,3 2
3  Mariya Smirnova Ocaq 50,5 3
         
  Qadin Balacalar Cəmiyyət Cəmi  Yer
1  Ayşən Salamova Neftçi 36,55 1
2  Samirə Qəhrəmanova BGM 36 2
3  Valeriya Şulyayeva BGM 35,75 3
4  Milana Minakovskaya Ocaq 32,65 4
         
  Qadin Usaqlar Cəmiyyət Cəmi  Yer       
1  Nazənin Teymurova Ocaq 39,1 1
2  Xanım Məmmədzadə BGM 37,75 2
3  Alina Cəfərova BGM 37,55 3
4  Ülkər Tahirova Ocaq 37,15 4
5  Nuray Nurməmmədli BGM 37,1 5
6  Mehriban Salamova Ocaq 36,7 6
7  Nərgiz İsaqova BGM 35,4 7
8  Məlahət Babayeva BGM 34,7 8
         
         
  Qadin kicikler Cəmiyyət Cəmi  Yer       
1  Aliyə Rüstəmova Ocaq 37,4 1
2  Milana Əliyeva Ocaq 37,2 2
3  Kristina Osekina BGM 36,5 3
4  Esmiralda Həsənova BGM 35,95 4
5  Məryəm Musayeva Ocaq 27,4 5

 

  Kişilər kiçiklər Cəmiyyət   Yer
1  Əli Xəlilov BGM 57,2 1
2  Fərhad Şepelev BGM 55,8 2
3  Çingiz Vəliyev BGM 55,6 3
4  Rizvan Tağızadə BGM 55,3 4
5  Şamxal Əhmədov ROİL 55 5
         
  Kişilər uşaqlar Cəmiyyət   Yer
1  Anar Həsənov BGM 57,1 1
2  Rəsul Əhmədzadə BGM 57,1 1
3  Aydın Əlizadə BGM 57 2
4  Kamal Əsgərov BGM 54,7 3
5  Mirməcid Həşimov BGM 54,2 4
6  Fəxri Cəfərli BGM 51,9 5
         
         
  Kişilər balacalar Cəmiyyət   Yer
1  Mənsum Səfərov BGM 69,45 1
2  Ramin Dəmirov BGM 67,65 2
3  Murad Hənifəzadə BGM 66,15 3
4  Rafiq Orucov BGM 65,25 4
         
  Kişilər Yeniyetmələr Cəmiyyət   Yer
1  Ağamurad Qəhrəmanov BGM 72,3 1
2  Səməd Məmmədli BGM 70,95 2
3  Maksim Lisaqor ROİL 53,9 3
         
  Kişilər Gənclər Cəmiyyət   Yer
1  Murad Ağarzayev ROİL 78,2 1
2  Cavidan Babayev ROİL 75,65 2
3  Kamran Hacıyev Ocaq 75 3
4  Sərvər Əliyev ROİL 73,75 4
         
  Kişilər Boyüklər Cəmiyyət   Yer
1  Oleq Stepko Ocaq 90,7 1
2  Petro Paxnyuk Ocaq 88,25 2

 

  3 Oktyabr  
         
  Kişilər Yeniyetmələr Cəmiyyət   Yer
1 Ağamurad Qəhrəmanov BGM 143,55 1
2 Səməd Məmmədli BGM 141,2 2
3 Maksim Lisaqor ROİL 113,5 3
         
  Kişilər Gənclər Cəmiyyət   Yer
1 Murad Ağarzayev ROİL 154,85 1
2 Sərvər Əliyev ROİL 148,5 2
3 Cavidan Babayev ROİL 148,25 3
4 Kamran Hacıyev Ocaq 145,35 4
         
  Kişilər Boyüklər Cəmiyyət   Yer
1 Oleq Stepko Ocaq 180,1 1
2 Petro Paxnyuk Ocaq 176,6 2