Milli Gimnastika Arenası (MGA) bu ilin son gimnastika yarışına artıq hazırdır. Belə ki, 16 və 17 dekabr tarixlərində Arenanın köməkçi zalında Kişi və Qadın İdman Gimnastikası üzrə 23-cü Azərbaycan Çempionatı, Açıq Bakı Birinciliyi və Akrobatika gimnastikası üzrə 23-cü Azərbaycan Çempionatı baş tutacaq.
Yarışların hər iki günü kişi idman gimnastları 6 yaş kateqoriyası (yeni başlayanlar - 2008-2009, kiçiklər - 2006-2007, balacalar - 2003-2004, yeniyetmələr - 2001-2003, gənclər - 1999-2001, böyüklər - 1998-ci il təvəllüdlülər və daha böyüklər), qadın idman gimnastları isə 4 yaş kateqoriyasında (kiçiklər 2009, uşaqlar 2007-2008, balacalar 2006, gənclər, böyüklər 2002-ci il və daha böyüklər) çıxış edəcəklər.
Akrobatika gimnastikası üzrə turnirdə isə balacalar (2002-2010), uşaqlar (2000-2007), yeniyetmələr (1998-2006) və böyüklər (2002-ci il təvəllüdlü və daha böyüklər) yaş kateqoriyasında yer almış kişi cütlükləri, qadın cütlükləri, qarışıq cütlüklər və qadın qrupları balans, temp və qarışıq hərəkətləri icra edəcəklər.
Yarışlarda ümumilikdə 115 gimnast Bakı Gimnastika Məktəbi, Nizami rayonu 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi, “Ocaq Sport” Klubu, “Neftçi” klubu, Respublika Olimpiya İdman Liseyi və Sumqayıt şəhərini təmsil edəcəklər.
Turnirə biletləri Arenanın kassasından, "Bazarstore" mağazalar şəbəkəsinin Xətai və "28 mall" filiallarından əldə edə bilərsiniz. Biletlərin qiyməti 3 manatdır.

Milli Gimnastika Arenası (MGA, Национальная Арена Гимнастики) уже готов к последнему этого года соревнованию по гимнастике. Итак, 16 и 17 декабря во вспомогательном зале арены пройдет 23-й Чемпионат Азербайджана, Открытое Первенство Баку по Мужской и Женской Спортивной Гимнастике и 23-й Чемпионат Азербайджана по Акробатической Гимнастике.
В оба соревновательные дни, мужские спортивные гимнасты выступят в 6-и возрастных категориях (начинающие - 2008-2009, младшие - 2006-2007, малыши - 2003-2004, пре-юниоры - 2001-2003, юниоры - 1999-2001, взрослые - 1998г. рождения и старше), а женские спортивные гимнастки в 4-ех (младшие - 2009, дети - 2007-2008, малыши - 2006, юниоры, взрослые - 2002г. рождения и старше).
На соревнованиях по акробатической гимнастике мужские пары, женские пары, смешанные пары и женские группы, входящие в возрастные категории малышей (2002-2010), детей (2000-2007), пре-юниоров (1998-2006) и взрослых (2002г. рождения и старше) выполнят балансовые, темповые и комбинированные упражнения.На соревнованиях, в целом, 115 спортсменов представят Бакинскую Школу Гимнастики, Специализированную Спортивную Школу Олимпийских Резервов № 13 Низаминского района, Клубы “Оджаг Спорт” и “Нефтчи”, Республиканский Олимпийский Спортивный Лицей, а также город Сумгаит.
Билеты на соревнования можно приобрести в кассе MGA, а также в сети магазинов "Bazarstore" (Хатаи, "28 Mall"). Стоимость билетов составляет 3 манат.