Milli Gimnastika Arenası (MGA) bu ilin son gimnastika yarışına artıq hazırdır. Belə ki, 16 və 17 dekabr tarixlərində Arenanın köməkçi zalında Kişi və Qadın İdman Gimnastikası üzrə 23-cü Azərbaycan Çempionatı, Açıq Bakı Birinciliyi və Akrobatika gimnastikası üzrə 23-cü Azərbaycan Çempionatı baş tutacaq.
Yarışların hər iki günü kişi idman gimnastları 6 yaş kateqoriyası (yeni başlayanlar - 2008-2009, kiçiklər - 2006-2007, balacalar - 2003-2004, yeniyetmələr - 2001-2003, gənclər - 1999-2001, böyüklər - 1998-ci il təvəllüdlülər və daha böyüklər), qadın idman gimnastları isə 4 yaş kateqoriyasında (kiçiklər 2009, uşaqlar 2007-2008, balacalar 2006, gənclər, böyüklər 2002-ci il və daha böyüklər) çıxış edəcəklər.
Akrobatika gimnastikası üzrə turnirdə isə balacalar (2002-2010), uşaqlar (2000-2007), yeniyetmələr (1998-2006) və böyüklər (2002-ci il təvəllüdlü və daha böyüklər) yaş kateqoriyasında yer almış kişi cütlükləri, qadın cütlükləri, qarışıq cütlüklər və qadın qrupları balans, temp və qarışıq hərəkətləri icra edəcəklər.
Yarışlarda ümumilikdə 115 gimnast Bakı Gimnastika Məktəbi, Nizami rayonu 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi, “Ocaq Sport” Klubu, “Neftçi” klubu, Respublika Olimpiya İdman Liseyi və Sumqayıt şəhərini təmsil edəcəklər.
Turnirə biletləri Arenanın kassasından, "Bazarstore" mağazalar şəbəkəsinin Xətai və "28 mall" filiallarından əldə edə bilərsiniz. Biletlərin qiyməti 3 manatdır.

Milli Gimnastika Arenası (National Gymnastics Arena, MGA) is already prepared for this year’s last gymnastics event. Thus, the 23rd Azerbaijan and Open Baku Women’s and Men’s Artistic Gymnastics Championship among Age Categories and the 23rd Azerbaijan Acrobatic Gymnastics Championship will be held at MGA's subsidiary hall on December 16 & 17.
On both competition days, Men's Artistic Gymnasts will perform in 6 age categories (beginners - 2008-2009, minors - 2006-2007, youngsters - 2003-2004, pre-juniors - 2001-2003, juniors - 1999-2001, seniors born in 1998 and older), while Women Artistic Gymnasts compete in 4 age groups (minors - 2009, children - 2007-2008, youngsters 2006, juniors, seniors born in 2002 and older).
In Acrobatic Gymnastics events, Men’s Pairs, Women’s Pairs, Mixed Pairs and Women’s Groups included into the age categories of youngsters (2002-2010), children (2000-2007), pre-juniors (1998-2006) and seniors (born in 2002 and older) will demonstrate balance, dynamic and combined exercises.
115 sportsmen in total will represent Baku Gymnastics School, “Ojag Sport” and “Neftchi” Clubs, Specialized Olympic Reserves’ Children-Youth Sports School No. 13 of Nizami District, Republican Olympic Spots Lyceum, as well as Sumgayit city at the competitions.
The events can be watched on CBC Sport TV channel and official website of Azerbaijan Gymnastics Federation (www.agf.az) to be broadcasted live.
Tickets for events can be purchased at the ticket office of MGA, as well as at "Bazarstore" supermarket (Khatai, "28 Mall"). Ticket price is 3 manats.
More detailed information can be found on official website of Azerbaijan Gymnastics Federation (www.agf.az).