Azərbaycan Gimnastika Federasiyası yerli yarışlar mövsümünə start verir.
Belə ki, yayın ilk günləri, 9-10 iyun tarixlərində Kişi və Qadın İdman Gimnastikası üzrə 24-cü Bakı Çempionatı və Azərbaycan Birinciliyi, o cümlədən, Akrobatika Gimnastikası üzrə 24-cü Azərbaycan Birinciliyi keçiriləcək.
İki gün davam edəcək turnirdə ümumilikdə 134 gimnast Bakı Gimnastika Məktəbi, Respublika Olimpiya İdman Liseyi, Ocaq Sport Klubu, Neftçi İdman Klubu, Nizami rayonu İdman Məktəbi, Balakən, Şabran və Sumqayıtı təmsil edəcəklər.
Yarışların ilk günü yeni başlayanlar, balacalar, gənclər, yeniyetmələr və uşaqlar yaş kateqoriyasında yer almış qadın idman gimnastlarının çıxışları ilə başlayacaq.
Daha sonra mübarizəyə akrobatlar qoşulacaq. Gənclər, yeniyetmələr və uşaqlar yaş kateqoriyasına bölünmüş qadın qrupları, qadın cütlükləri, qarışıq cütlüklər və kişi cütlükləri yarış meydançasında öz məharətlərini nümayiş etdirəcəklər. Turnirin ikinci günü də məhz akrobatların çıxışları ilə davam edəcək.
Və son olaraq medallar uğrunda öz güclərini kişi idman gimnastları sınayacaq. Gənclər, yeniyetmələr, uşaqlar, balacalar, kiçiklər və balalar yaş qrupunda yer almış idmançılarımızın əzmkar nümayişləri ilə yarışlara yekun vurulacaq.

Thus, there will be held the 24th Baku Championship and Azerbaijan Championship among Age Categories in Men’s and Women’s Artistic Gymnastics, as well as the 24th Azerbaijan Championship among Age Categories in Acrobatic Gymnastics on the first days of summer, on June 9-10.
In total, 134 gymnasts will represent Baku Gymnastics School, Republican Complex Sports School, “Ojaq Sport” and “Neftchi” Clubs, Sports School of Nizami District, as well as Balakan, Shabran and Sumgayit within the two-day tournament.
The first day of the competitions will start with the performances of women’s artistic gymnasts in the age categories of beginners, youngsters, pre-juniors, juniors and children.
Furthermore, the acrobats will join the event. Women’s Groups, Women’s Pairs, Mixed Pairs and Men’s Pairs included into the age categories of juniors, pre-juniors and children will demonstrate their mastery on the field of play. The second day of the tournament will continue with the performances of the acrobats as well.
Finally, the men’s artistic gymnasts will compete for the medals at the end of the competitions. The events will be completed with decisive performances of the athletes in age categories of juniors, pre-juniors, children, youngsters, minors and babies.