Azərbaycan Gimnastika Federasiyası milli yarışlar mövsümünə bədii gimnastika ilə davam edir.
Belə ki, 6-9 dekabr tarixlərində Milli Gimnastika Arenasında bədii gimnastika üzrə 25-ci Azərbaycan Birinciliyi və 5-ci Bölgələrarası Kubok keçiriləcək.
Yarışların ilk 3 günü fərdi gimnastlar “balacalar”, “yeniyetmələr”, “gənclər” yaş kateqoriyasında, qrup hərəkətləri komandaları isə “balacalar” və “yeniyetmələr” yaş kateqoriyasında mübarizə aparacaqlar. İdmançılar arasında Ocaq Sport Klubu, Bakı Gimnastika Məktəbi, Respublika Kompleks İdman Məktəbi, AyUlduz Klubu, Zirvə “International” İdman Klubu, Sərhədçi İdman Olimpiya Mərkəzi, Su İdman Sarayı, Zabrat İdman Klubu, həmçinin Sumqayıt şəhəri, Qusar, Gəncə, Mingəçevir, İsmayıllı, Kürdəmir, Şirvan və Göyçay rayonlarının yetirmələri yer alacaqlar.
Turnirin son günü isə Bölgələrarası Kubok start götürəcək. Sayca 5-ci olan bu kubokda bölgələrimizi təmsil edən gimnastlar həm fərdi, həm də qrup hərəkətləri proqramında öz çıxışlarını hakimlərə nümayiş etdirəcəklər.
Yarışların ən maraqlı məqamı da məhz son günə təsadüf edəcək. Belə ki, ötən il olduğu kimi, bu il də təşkilatçılar “Qızıl Yaş” adlı şou hazırlayaraq, tamaşaçılara məşqçilərin iştirakı ilə maraqlı gimnastika nömrələri təqdim edəcəklər.
4 gün davam edəcək bədii gimnastika üzrə turnirə biletləri Arenanın kassasından, həmçinin onlayn (https://ticketing.mga.az/az/) əldə edə bilərsiniz. Biletlərin qiyməti 10-15 manat təşkil edir.

25-й Чемпионат Азербайджана и 5-й Кубок Регионов по художественной гимнастике
Федерация гимнастики Азербайджана продолжает сезон национальных соревнований проведением турнира по художественной гимнастике.
Итак, 6-9-го декабря в Milli Gimnastika Arenası (Национальная арена гимнастики) пройдет 25-й Чемпионат Азербайджана и 5-й Кубок Регионов по художественной гимнастике.
В течение первых 3-х дней соревнований, индивидуальные гимнастки будут соревноваться в возрастных категориях “малышей”, “пре-юниоров” и “юниоров”, а команды в групповых упражнениях в возрастных группах “малышей” и “пре-юниоров”. Спортсмены представят клуб “Оджаг Спорт”, Бакинскую Школу Гимнастики, Республиканскую комплексную спортивную школу, клуб “АйУлдуз”, Спортивный клуб “Zirva International”, Олимпийский спортивный центр “Сярхядчи”, “Aquatic Palace” (Дворец водных видов спорта), спортивный клуб Забратa, а также Сумгаит, Гянджe, Мингечаур, Гусар, Исмаиллы, Кюрдямир, Ширван и Гейчай.
А в последний день турнира стартует Кубок Регионов. В 5-ом Кубке Регионов, гимнастки, представляющие наши регионы, продемонстрируют судьям свои выступления как в индивидуальной программе, так и в составах команд в групповых упражнениях.
Самый интересный момент соревнований приходится именно на последний день. Итак, как и в прошлом году, организаторы подготовили шоу под названием “Золотой Возраст”, где зрители увидят интересные гимнастические выступления с участием тренеров.
Билеты на 4-х дневный турнир по художественной гимнастике можно приобрести в кассах Арены, а также онлайн (https://ticketing.mga.az/az/). Цена билетов составляет 10-15 манат.