Noyabrın 11-12-də Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının yenidən qurulmasının 20 illiyinə həsr olunmuş bədii gimnastika üzrə 27-ci, aerobika gimnastikası üzrə 6-cı birgə Bakı çempionatı keçiriləcək.
Bədii gimnastika üzrə yarışlarda balacalar (2012-2014-cü illər) fərdi çoxnövçülük, alətsiz, top və halqa ilə, yeniyetmələr (2010-2011-ci illər) fərdi çoxnövçülük, halqa, top, gürzlərlə proqramlarını nümayiş etdirəcəklər.
Gənclər (2007-2009-cu illər) və böyüklər (2006-cı il və daha böyük) yaş kateqoriyasında mübarizə aparacaq gimnastlar fərdi çoxnövçülük, halqa, top, gürzlər, lentlə hərəkətlərin icrasında öz aralarında qalibi müəyyənləşdirəcəklər.
Aerobika üzrə yarışlarda yeniyetmələr (2008-2010-cu illər) fərdi qadınlar, üçlük və qrup, gənclər isə (2005-2007-ci illər) yalnız fərdi qadınlar proqramında  mübarizə aparacaqlar.
Yarışda iştirak etmək arzusunda olan tamaşaçılar biletləri onlayn qaydada https://iticket.az/ saytından və şəhərin kassalarından əldə edə bilərlər. Biletlərin qiyməti 3 manat təşkil edir.

11-12 ноября состоится объединенный 27-й Чемпионат Баку по художественной гимнастике и 6-й Чемпионат Баку по аэробной гимнастике, посвященный 20-летию реструктуризации Федерации гимнастики Азербайджана (AGF).
В соревнованиях по художественной гимнастике - малыши (2012-2014гг.) продемонстрируют свои программы в индивидуальном многоборье, без предмета, с мячом и обручем, а пре-юниорки (2010-2011гг.) в индивидуальном многоборье, с обручем, мячом и булавами.
Гимнастки, которые будут соревноваться в возрастных категориях юниорок (2007-2009гг.) и взрослых (2006г. рождения), определят между собой победителя в индивидуальном многоборье, в упражнениях с обручем, мячом, булавами и лентой.
В соревнованиях по аэробной гимнастике юниорки (2008-2010гг.) будут соревноваться в индивидуальной женской программе, в составе троек и групп, а юниорки (2005-2007 гг.) будут выступать только в индивидуальной женской программе.
Зрители, желающие наблюдать за соревнованиями, могут приобрести билеты онлайн на сайте https://iticket.az/ и в кассах города. Стоимость билета составляет 3 манат.