Kişi və qadın idman gimnastikası üzrə milli çempionat həyəcanı başlayır!
25 və 26 noyabr tarixlərində Milli Gimnastika Arenasında “Kişi idman gimnastikası üzrə 29-cu, qadın idman gimnastikası üzrə 8-ci ölkə çempionatı və birinciliyi” yarışları keçiriləcək.
Yarışlarda balacalar (2015-2016), kiçiklər (2017-ci il), uşaqlar (2013-2014), yeniyetmələr (2011-2012), gənclər (2007-2010) və böyüklər (2006-cı il və daha böyük) yaş kateqoriyaları üzrə gimnastlar mübarizə aparacaqlar.
İdmançılar gimnastika atı, sərbəst hərəkətlər, dayaqlı tullanma, halqalar, paralel qollar, turnik üzrə proqramlarda öz məharətlərini göstərəcəklər.

Начинаются мужские и женские национальные соревнования по спортивной гимнастике.
25 и 26 ноября на Национальной арене гимнастики пройдут 29-й Чемпионат Азербайджана и Первенство Баку по мужской спортивной гимнастике, 8-й Чемпионат Азербайджана и Первенство Баку по женской спортивной гимнастике. Соревнования проводятся среди малышей (2015-2016 гг.), детей (2017 г.), пре-юниоров (2013-2014 гг.), пре-юниоров (2011-2012 гг.), юниоров (2007-2010 гг.) и во взрослой (2006 г. и старше) возрастных категориях. .
Спортсмены покажут свое мастерство в программах на гимнастическом коне, в вольных упражнениях, на опорном прыжке, кольцах, параллельных брусьях и на турнике.
Желаем успехов каждому спортсмену, который примет участие в этой напряженной и захватывающей борьбе.