İdman

gimnastikadan

başlayır

İLİN İLK YARIŞI

İLİN İLK YARIŞI

Yarış haqqında

 

Fevralın 1-2-də bədii gimnastika üzrə 20-ci Bakı birinciliyi keçiriləcək.

Yarışlarda 6 yaş qrupuna (senior və yunior, həmçinin, 2001-2002, 2003, 2004-cü və 2005-ci il təvəllüdlü) bölünəcək 93 gimnast, həmçinin 3 qrup kollektivi iştirak edəcək.

Gimnastlar ancaq çoxnövçülükdə medallar uğrunda mübarizə aparacaqlar.

"Neftçi" və Bakı Gimnastika Məktəbi, Respublika Kompleks İdman Məktəbi və "Spartak", Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti və "Sərhədçi"nin gimnastları ilə yanaşı, “Bakı” Peşəkar İdman Klubu və Nizami rayonunun Uşaq-gənclər yaradıcılıq mərkəzinin idmançıları da iştirak edəcəklər.

 

Yarışlar saat 10.00-da başlanır

Məkan: Bakı Olimpiya İdman Kompleksi

Ünvan: Olimpiya küçəsi, 7

Gediş: “Gənclik” metro stansiyası

 

 

 

Faydalı məlumatlar

Şirkət Telefon Min. məbləğ
Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Nominal Adı Dəyəri
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 1.9881
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.5449
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3304
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.0235
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.1927

Proqram

 

09.30–09.55 Hakimlərin püşkatması
09.55–10.00 Hakimlərin təqdimatı
10.00–10.45 2005-ci il təvəllüdlü gimnastların alətsiz və topla çıxışları (A qrupu)
10.45–11.30 2005-ci il təvəllüdlü gimnastların alətsiz və topla çıxışları (B qrupu)
11.30–11.45 Fasilə
11.45–12.30 2004-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz və topla çıxışları (A qrupu)
12.30–13.15 2004-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz və topla çıxışları (B qrupu)
13.15–13.30 Açılış və 2005-ci və 2004-cü il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimi
13.30–14.00 Fasilə
14.00–14.45 2003-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz və topla çıxışları (A qrupu)
14.45–15.30 2003-cü il təvəllüdlü gimnastların alətsiz və topla çıxışları (B qrupu)
15.30–15.40 2003-cü il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimi
15.40–16.00 Fasilə
16.00–17.15 2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, top və lentlə çıxışları (A qrupu)
17.15–18.30 2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, top və lentlə çıxışları (B qrupu)
18.30–18.45 Fasilə
18.45–20.00 2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, top və lentlə çıxışları (C qrupu)
20.00 2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimi

 

10.30–10.55 Hakimlərin püşkatması
10.55–11.00 Hakimlərin təqdimatı
11.00–12.20

1998-99-2000-ci və 1997-ci il təvəllüdlü gimnastların halqa və 
topla çıxışları

12.20–12.40 Fasilə
12.40–14.00

1998-99-2000-ci və 1997-ci il təvəllüdlü gimnastların gürzlər və 
lentlə çıxışları

14.00–14.20 Fasilə
14.20–14.40 Qrup hərəkətləri
14.40–15.25 Qala-konsert
15.25 Mükafatlandırma və bağlanış mərasimi
 

İştirakçılar

İştirakçılar

2005-ci il təvəllüdlü gimnastlar(В qrupu)

Cabbarova Elnarə Azər qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
İbrahimli Məryam Emin qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Məmmədova Milana Ceyhun qızı Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti
Nağızadə Emiliya Faiq qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Şəfiyeva Xədicə Rüfət qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Yusubova Dəniz Rafiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

2005-ci il təvəllüdlü gimnastlar(A qrupu)

Abdullazadə Leyla Rasim qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Hacızadə Selcan Elxan qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Şabanova Ayşən Ruslan qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Xudatova Ləman Rasif qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

2004-cü il təvəllüdlü gimnastlar(A qrupu)

Əliyeva Aysu Zaur qızı Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti
Mahmudova Emiliya Mahmud qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Qurbanova Fatimə Əli Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Şəfiyarzadə Fəridə Alif qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Səlimova Emiliya Emin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Səmədova Nərminə Fariz qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Vişnevetskaya Alyona Oleq İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi

2004-ci il təvəllüdlü gimnastlar (B qrupu)

Ağakişiyeva Lalə Fikrət qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Cəfər-zadə Nəzrin İlqar qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəlilova Arzu Natiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Əliyeva Zərniyar Həsən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hüseynli Aysu Hafiz qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi

2003-ci il təvəllüdlü gimnastlar (B qrupu)

Babayeva Lətifə Əli qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Dünyamaliyeva Ayan İlham Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti
Entezari Elina Həmid qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Farşbafşəhriyari Darya Məhəmməd İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynova Ləman Seyran “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Kaçmazova Diana Konstantin “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Məmmədova Zəhra Vasif qızı Nizami rayonu Uşaq-Gənclər yaradıcılıq mərkəzi
Nurəliyeva Emiliya Fuad “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti

2003-ci il təvəllüdlü gimnastlar (A qrupu)

Ağamirova Türkan Atil qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Ağayeva Aydan Aydın “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Bayram Əzizə Hikmət qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Əli Nigar İlqar “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Əliyeva Sara Ramal qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Əsədli Şeyla Tacəddin qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastlar (A qrupu)

Ağamirova Zöhrə Atil qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Bəydiyeva Minə Arani “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Əsədova Turan Vuqar “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hacıyeva Ləman Elçin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Məmmədova İlahə Akif qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mustafayeva Mədinə Toğrul qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mustafazadə Mərziyyə Samir “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Sorokina Darya Romanovna “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti

2000-2001-ci il təvəllüdlü gimnastlar (С qrupu)

Əliyeva Xumay Namiq qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
İbrahimova Leyli İlqar “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Quliyeva Natalya Mehman qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Rəhmanova Sona Vaqif “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Seyuşeva Ayana Mahmud İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Soltanova Nigar Yusif qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

2000-2001-ci il təvəllüdlü gimnastlar (B qrupu)

Babayeva Fidan Araz qızı Nizami rayonu Uşaq-Gənclər yaradıcılıq mərkəzi
Cəfərova Ayna Bəxtiyar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəfərova Fatimə Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Cəfərova Günel Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Hüseynbəyli Ləman Vüqar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qafitulina Aleksandra Ruslan qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

1998-99-2000-ci və 1997-ci il təvəllüdlü gimnastlar

Bağırova Lalə Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Bayramova Ayşən Ramiz qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəfərova Simarə Siyavuş qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Durunda Marina Sergeyevna Milli komanda
İsmayılova Züleyxa  Etibar qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Mustafayeva Ayşə Vahid qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Piriyeva Jalə Azad qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Səttarova Ruqiyyə Vəli qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Yusifova Lalə Məzahir qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

Nəticələr