Gimnastikanın iki fərqli növü bir arada
1 və 2 dekabr tarixlərində ənənəvi gimnastika saatında Milli Gimnastika Arenası (MGA) öz qapılarını idman sevərlərin üzünə açacaq. Bu dəfə arenada bədii gimnastika üzrə 23-cü Bakı Çempionatı və Birinciliyi, aerobika gimnastikası üzrə isə 2-ci Azərbaycan Çempionatı və Bakı Birinciliyi təşkil olunacaq.
Yarışların ilk günü bədii gimnastika üzrə balacalar (2006-2008, alətsiz, halqa, top), yeniyetmələr (2004-2005, alətsiz, ip, top, gürzlər) və gənclər (2001-2003, ip, halqa, top, gürzlər) yaş kateqoriyasında yer almış idmançılar öz çıxışlarını nümayiş etdirəcəklər.
Daha sonra balacalar yaş kateqoriyasında (2006-2008) yer almış 8 qrup hərəkətləri komandasının alətsiz və topla əsrarəngiz çıxışlarının şahidi olacağıq.
Yarışların ikinci günü bədii gimnastlarla yanaşı, aerobika gimnastikasının nümayəndələri də öz qüvvələrini sınayacaqlar. Fərdi və üçlük proqramı üzrə uşaqlar (7-8 yaş), balacalar (9-11 yaş), yeniyetmələr (12-14 yaş), gənclər (15-17 yaş), böyüklər (18 yaş və daha böyük) kateqoriyasında yer almış gimnastlar çıxış edəcəklər.
Ümumilikdə 141 gimnast Bakı Gimnastika Məktəbi, “Ocaq Sport”, “Gömrükçü”, “Sərhədçi”, “Spartak” klubları, DİN-nin İdman Cəmiyyəti, Respublika Kompleks İdman Məktəbi və Şağan Olimpiya İdman Kompleksini təmsil edəcəklər.
Turnir boyunca təqdim olunacaq fləşmoblar, müsabiqələr tamaşaçılara yüksək əhval-ruhiyyə bəxş edəcək. Həmçinin, yarışın facebook səhifəsində aktiv istifadəçilər tərəfindən paylaşılan şəkillər yarış zalında quraşdırılmış böyük monitorda görüntülənəcək. Təbii ki, bu da öz növbəsində həm tamaşaçılara, həm yarış iştirakçılarına maraqlı anlar yaşadacaq.
Yarışlara biletləri Arenanın kassasından, "Bazarstore" mağazalar şəbəkəsinin Xətai və "28 mall" filiallarından əldə edə bilərsiniz. Biletlərin qiyməti 3 manatdan başlayır.

Two different gymnastics disciplines at the same time
Milli Gimnastika Arenası (MGA, National Gymnastics Arena) will open its doors to sports fans at traditional gymnastics hour on December 1 & 2. This time, there will be held the 23rd Baku Rhythmic Gymnastics Championship and the 2nd Azerbaijan and Baku Aerobic Gymnastics Championship among age categories at the Arena.
On competitions’ first day, youngsters (2006-2008 - without apparatus, a hoop, a ball), pre-juniors (2004-2005 - without apparatus, a rope, a ball, clubs) and juniors (2001-2003 - a rope, a hoop, a ball and clubs) will demonstrate their performances.
Later, we will watch splendid performances of 8 groups in team exercises in the youngsters category (2006-2008) to be executed without apparatus and with balls.
On the second day of the tournament, along with rhythmic gymnasts, representatives of aerobic gymnastics will demonstrate their skills. The sportsmen included into the categories of children (7-8-year-old), youngsters (9-11-year-old), pre-juniors (12-14-year-old), juniors (15-17-year-old) and seniors (18-year-old and elder) will compete in the individual and trio programs.
141 gymnasts in total will represent Baku Gymnastics School, "Ojaq Sport", “Gomrukchu”, “Sarhadchi”, “Spartak” clubs, Sports Society of the Ministry of Internal Affairs, Republican Complex Sports School and Shaghan Olympic Sports Complex.
Flash mobs, contests for the audience to be held in the course of the event, will facilitate to the presence of good mood among spectators. The photos shared by active users on the competitions’ Facebook page will be displayed on a large screen installed in the competition hall. Naturally, both the spectators and competitors will experiences exciting moments.
The events can be watched on CBC Sport TV channel and official website of Azerbaijan Gymnastics Federation (www.agf.az) to be broadcasted live.
The more detailed information about the event is available on the federation’s website.
Tickets for events can be purchased at the ticket office of MGA, as well as at "Bazarstore" supermarket (Khatai, "28 Mall"). Ticket prices starts from 3 manats.
More detailed information can be found by calling (+994 12/51 566-96-99), as well as on official website of Azerbaijan Gymnastics Federation (www.agf.az).