Gimnastikanın iki fərqli növü bir arada
1 və 2 dekabr tarixlərində ənənəvi gimnastika saatında Milli Gimnastika Arenası (MGA) öz qapılarını idman sevərlərin üzünə açacaq. Bu dəfə arenada bədii gimnastika üzrə 23-cü Bakı Çempionatı və Birinciliyi, aerobika gimnastikası üzrə isə 2-ci Azərbaycan Çempionatı və Bakı Birinciliyi təşkil olunacaq.
Yarışların ilk günü bədii gimnastika üzrə balacalar (2006-2008, alətsiz, halqa, top), yeniyetmələr (2004-2005, alətsiz, ip, top, gürzlər) və gənclər (2001-2003, ip, halqa, top, gürzlər) yaş kateqoriyasında yer almış idmançılar öz çıxışlarını nümayiş etdirəcəklər.
Daha sonra balacalar yaş kateqoriyasında (2006-2008) yer almış 8 qrup hərəkətləri komandasının alətsiz və topla əsrarəngiz çıxışlarının şahidi olacağıq.
Yarışların ikinci günü bədii gimnastlarla yanaşı, aerobika gimnastikasının nümayəndələri də öz qüvvələrini sınayacaqlar. Fərdi və üçlük proqramı üzrə uşaqlar (7-8 yaş), balacalar (9-11 yaş), yeniyetmələr (12-14 yaş), gənclər (15-17 yaş), böyüklər (18 yaş və daha böyük) kateqoriyasında yer almış gimnastlar çıxış edəcəklər.
Ümumilikdə 141 gimnast Bakı Gimnastika Məktəbi, “Ocaq Sport”, “Gömrükçü”, “Sərhədçi”, “Spartak” klubları, DİN-nin İdman Cəmiyyəti, Respublika Kompleks İdman Məktəbi və Şağan Olimpiya İdman Kompleksini təmsil edəcəklər.
Turnir boyunca təqdim olunacaq fləşmoblar, müsabiqələr tamaşaçılara yüksək əhval-ruhiyyə bəxş edəcək. Həmçinin, yarışın facebook səhifəsində aktiv istifadəçilər tərəfindən paylaşılan şəkillər yarış zalında quraşdırılmış böyük monitorda görüntülənəcək. Təbii ki, bu da öz növbəsində həm tamaşaçılara, həm yarış iştirakçılarına maraqlı anlar yaşadacaq.
Yarışlara biletləri Arenanın kassasından, "Bazarstore" mağazalar şəbəkəsinin Xətai və "28 mall" filiallarından əldə edə bilərsiniz. Biletlərin qiyməti 3 manatdan başlayır.

Два разных вида гимнастики на одной соревновательной площадке
1 и 2 декабря Milli Gimnastika Arenası (Национальная Арена Гимнастики) откроет свои двери любителям спорта в традиционное время соревнований по гимнастике. На этот раз, на арене пройдет 23-й Чемпионат и Первенство Баку по художественной гимнастике, а также 2-й Чемпионат Азербайджана и Первенство Баку по аэробной гимнастике.
В первый день соревнований, спортсмены, входящие в возрастные категории “малышей” (2006-2008 - без предмета, мяч, обруч), “пре-юниоров” (2004-2005 - без предмета, скакалка, мяч, булавы) и “юниоров” (2001-2003 - скакалка, обруч, мяч, булавы) продемонстрируют свои выступления.
Позже, мы станем свидетелями захватывающих выступлений 8 команд в групповых упражнениях (без предмета, мяч), состоящих в возрастной категории “малышей” (2006-2008).
Во второй день турнира, помимо художественных гимнасток, за медали будут бороться и представители аэробной гимнастики. Гимнасты, входящие в возрастные категории “детей” (7-8 лет), “малышей” (9-11 лет), “пре-юниоров” (12-14 лет), “юниоров” (15-17 лет) и “взрослых” (18 лет и старше), выступят в индивидуальной программе, а также в составах трио.
В целом, 141 спортсменов представят Бакинскую Школу Гимнастики, Клубы “Оджаг” Спорт, “Гемрюкчю”, “Сярхядчи”, Спортивное Общество Министерства Внутренних Дел, Республиканскую Комплексную Спортивную Школу и Олимпийский Спорткомплекс Шаган.
В ходе турнира, флэш-мобы и конкурсы подарят зрителям хорошее настроение. Также, фотографии, опубликованные активными пользователями на “Facebook” странице соревнований, будут отображены на большом экране, установленном в соревновательном зале. Таким образом, зрителей и участников турнира ожидают не только интересные соревнования, но и захватывающие моменты, развлекательного характера.
Билеты на соревнования можно приобрести в кассе MGA, а также в сети магазинов "Bazarstore" (Хатаи, "28 Mall"). Стоимость билетов начинется от 3-х манат.