İyunun 27-də Bakıda bədii gimnastika üzrə 19-cu Azərbaycan çempionatı keçiriləcək. Yarışlarda həm seniorlar, həm də 1997-1999-cu il təvəllüdlü idmançılar çıxış edəcəklər. Gimnastlar mütləq çoxnövçülük və ayrı-ayrı proqram növlərində medallar uğrunda mübarizə aparacaqlar.
Ardıcıl 4 ildir Azərbaycan çempionu olan Aliyə Qarayeva bu dəfə də titulunu qorumağa çalışacaq. Aliyə yarışlarda avqustun əvvəlində London Olimpiadasında təqdim edəcəyi proqramla çıxış edəcək.
Birincilik uğrunda onun əsas rəqibləri Lalə Yusifova və Ayşə Mustafayeva olacaq. Adıçəkilən idmançılar bu ildən böyüklər kateqoriyasına keçiblər.
Çempionatda "Neftçi"nin gimnastları ilə yanaşı, Respublika Kompleks İdman Məktəbi və "Spartak"ın idmançıları, habelə Bakı Gimnastika Məktəbinin, "Sərhədçi", Gəncə, Sumqayıt və Xırdalan gimnastları çıxış edəcəklər.
Bədii gimnastika üzrə 19-cu Azərbaycan çempionatı canlı yayımı iyunun 27-də bizim saytımızda! Yarışlar Bakı vaxtı ilə saat 12.15-də (GMT+4) başlayır

The 19th Azerbaijan Rhythmic Gymnastics Championship will be held in Baku on June 27. Both seniors and sportswomen born in 1997-99, will take part in the competition. The gymnasts will compete for the medals in the all-around, as well as with separate apparatus.
The present Azerbaijani Champion for the last 4 years is Aliya Garayeva who is ready to defend her title this time as well. In Baku, Aliya will perform with the programs which she presents at Olympic London in early August.
Her main rivals in the contest for the top ranking will be Lala Yusifova and Aysha Mustafayeva who have switched over to the senior category starting from this year.
Along with the gymnasts from “Neftchi”, Republican Complex Sports School and “Spartak”, sportswomen from Baku Gymnastics School, “Sarhadchi”, Ganja, Sumgayit and Khirdalan will also perform in the tournament.
Live broadcast of the 19th Azerbaijan Rhythmic Gymnastics Championship on our site on June 27! Competitions start at 12.15 - Baku time (GMT+4)