Bosniya və Herseqovina Gimnastika Federasiyasının prezidenti Rene Starçeviçlə hazırladığımız müsahibəni sizə təqdim edirik.
Milli Gimnastika Arenasını bəyəndinizmi?
- Milli Gimnastika Arenası olduqca gözəldir. Düşünürəm ki, bundan böyük kompleks görməmişəm. İdman sizin ölkəniz üçün çox önəmli sahələrdəndir. Bunu beynəlxalq aləmdə qazandığınız uğurlar sübut edir. Bu, uğurlu şəkildə icra edilən işlərin nəticəsidir. Gimnastikanız daim inkişaf edir.
Azərbaycana ilk səfərinizdir?
- Bəli, ilk dəfədir ki, buraya gəlirəm.
Bakıda ən çox nəyi bəyəndiniz?
- Məncə, çox gözəl və füsunkar şəhərdir. Burada biz yeni tikililər və İçərişəhərə baş çəkdik. Müasir və tarixi infrastruktur arasındakı ziddiyyət çox maraqlı təsir bağışlayır.

Представляем Вашему вниманию интервью с Президентом Федерации гимнастики Боснии и Герцеговины Рене Старчевич.
Вам понравилась Национальная арена гимнастики?
- Национальная арена гимнастики – прекрасна. Я не думаю, что видела когда-либо комплекс больше, чем этот. Для Вашего государства очень важен спорт. Он важен для народа, для детей. Об этом говорят Ваши успехи на международной арене. Это серьезная и хорошо проделанная работа. Вы прогрессируете.
Это Ваш первый визит в Азербайджан?
- Да, я тут впервые.
Что Вам больше всего понравилось в Баку?
- Я думаю, это очень красивый и впечатляющий город. Здесь мы увидели и новые здания и «Ичеришехер». Интересен контраст современной и древней инфраструктуры.