Lüksemburqda keçirilən akrobatika gimnastikası üzrə Avropa çempionatında qızıl medal qazanan Raziyə Seyidli ilə müsahibəni təqdim edirik.
Raziyə, sizi qazandığınız uğur münasibətilə təbrik edirik. Özünüzə "qızıl medal qazanacağam" sözünü vermişdiniz və bu sözü yerinə yetirdiniz.
– Bəli, qarşımıza belə bir məqsəd qoymuşduq. Amma hələ iki proqramımız qalıb. Daha iki medal qazanacağımıza ümid edirik. Demək olar ki, artıq dördqat Avropa çempionuyuq.
Bu gün sizə heç kimin rəqib ola bilməyəcəyinə nə zaman əmin oldunuz?
– Qələbəyə inam bizdə hər zaman var, hansı şəraitdə olursa, olsun. Seçmə mərhələdə bütün gücümüzü ortaya qoyduq. Nəyə qadir olduğumuzu göstərdik.
Deməli, seçmə mərhələdən sonra uğuru artıq hiss edirdiniz?
– Yox, elə deməzdim. Biz sadəcə ən yaxşısı üçün çalışırdıq. Axırda istədiyimiz kimi alındı. Avropa çempionu olduq. Qələbəyə həmişə inanmaq lazımdır. Biz də inandıq.

Представляем Вашему вниманию интервью с Разией Сейидли, выигравшей золотую медаль на чемпионате Европы по акробатической гимнастике в Люксембурге в смешанной парной программе темповых упражнений с Агасифом Рагимовым.
Разия, поздравляем с успехом. Вы дали себе слово, что выиграете «золото» и сдержали его.
- Да, ставили перед собою такую цель. Но, у нас есть еще две программы впереди. Мы рассчитываем еще на две медали. А так, мы уже четырехкратные чемпионы Европы.
Когда у Вас появилась уверенность в том, что сегодня Вам не будет равных?
- Что касается веры в победу, то она есть у нас есть всегда, при любых обстоятельствах. Мы постарались полностью выложиться в квалификации. Показали, на что способны.
Получается, Вы уже предвкушали успех после квалификации?
- Нет, я бы так не сказала. Мы просто выполняли свою работу. А там, как получится. Получилось в итоге, как хотели. Стали чемпионами Европы. Всегда нужно верить в победу. Мы в нее верили.