Bunu Trend-ə Bakıda keçirilən batut gimnastikası üzrə Dünya Kubokunun iştirakçısı, türkiyəli gimnast Gürkan Mutlu deyib.
"Bu, mövsümün ilk Dünya Kubokudur və mən öz çıxışımdan razı qaldım. Hər şey planlaşdırdığım kimi keçdi. Ümid edirəm ki, növbəti mərhələdə də proqramı uğurla yerinə yetirəcəyəm. Bakıdakı yarış çox vacibdir, çünki yeni qaydalara uyğun keçirilir", - deyə o bildirib.
Gimnast qeyd edib ki, yarışların təşkilindən çox razıdır.
"Azərbaycana ilk dəfə deyil ki, gəlirəm və burada beynəlxalq yarışların gözəl təşkil olunduğunu bilirəm. Təşkilatçılar idmançılar üçün lazım olan bütün xırdalıqları nəzərə alıblar. Özümü burada hər zaman rahat, evdəki kimi hiss edirəm", - idmançı deyib.

Turkish gymnast, participant of the FIG Trampoline Gymnastics World Cup in Baku Gurkan Mutlu; stated during his interview content to Trend.
“This is the first World Cup of the season and I am content with my performance. Everything went according to my plan. I hope that I will successfully execute the program at the next series as well. The competitions in Baku are very important because they are held under the new Code of Points,” he said.
The gymnast said that he was very content with the organization of the competition.
“This is not my first visit to Azerbaijan and I know that international competitions are well organized here. The Organizers took into account all the details necessary for the athletes. I always feel comfortable here, like at home,” the gymnast said.