Bunu Trend-ə Bakıda keçirilən batut gimnastikası üzrə Dünya Kubokunun iştirakçısı, türkiyəli gimnast Gürkan Mutlu deyib.
"Bu, mövsümün ilk Dünya Kubokudur və mən öz çıxışımdan razı qaldım. Hər şey planlaşdırdığım kimi keçdi. Ümid edirəm ki, növbəti mərhələdə də proqramı uğurla yerinə yetirəcəyəm. Bakıdakı yarış çox vacibdir, çünki yeni qaydalara uyğun keçirilir", - deyə o bildirib.
Gimnast qeyd edib ki, yarışların təşkilindən çox razıdır.
"Azərbaycana ilk dəfə deyil ki, gəlirəm və burada beynəlxalq yarışların gözəl təşkil olunduğunu bilirəm. Təşkilatçılar idmançılar üçün lazım olan bütün xırdalıqları nəzərə alıblar. Özümü burada hər zaman rahat, evdəki kimi hiss edirəm", - idmançı deyib.

Об этом сообщил “Trend”-у участник Кубка мира FIG по прыжкам на батуте в Баку, турецкий гимнаст - Гуркан Мутлу.
“Это первый Кубок Мира в сезоне и я доволен своим выступлением. Все прошло по плану. Надеюсь, что на последующих этапах тоже успешно реализую свою программу. Соревнования в Баку очень важны, потому что они проводятся по новым правилам”, — сказал он.
Гимнаст сказал, что очень доволен организацией соревнований.
“Это не первый мой визит в Азербайджан, и, я знаю, что здесь хорошо организованы международные соревнования. Организаторы учли все детали, необходимые для спортсменов. Здесь, я всегда чувствую себя комфортно, как дома“, - сказал гимнаст.