Bakı arenası indiyədək çıxış etdiyim ən yaxşı meydançalardan biridir.
Bunu cümə günü Trend-ə yarış iştirakçısı isveçrəli idmançı Loren Qryuniger Bakıda keçirilən bədii gimnastika üzrə Dünya kubokundakı kvalifikasiya çıxışlarından sonra deyib.
"Yarışlar möhtəşəm keçir. Bakıdakı Milli Gimnastika Arenasında məşqlər üçün böyük sahənin, çoxlu xalçaların, lazımi işıqlandırmanın olması xoşuma gəlir", - deyə o qeyd edib.
Gimnast bu gün proqramı yerinə yetirərkən kiçik nöqsanlara yol verdiyini deyib.
"Bəlkə də həyəcan özünü göstərirdi. Bu gün kvalifikasiyada birinci qrupda xalçaya çıxdım, etiraf edim ki, yarışın əvvəlində çıxış etmək xoşuma gəlir. Lakin dünən məşqi gec bitirdim və lazımınca dincələ bilmədim. Sabah daha iki məşq nümayiş etdirməliyəm və yarışın ikinci günü artıq kvalifikasiyanın sonunda çıxış edəcəyəm. Buna görə də hazırlaşmaq üçün daha çox vaxt var", - deyə isveçrəli gimnast əlavə edib.

Гимнастическая арена в Баку – одна из лучших площадок, где я когда-либо выступала. Об этом в пятницу сказала Trend спортсменка из Швейцарии Лорен Грюнигер после квалификационных выступлений на Кубке мира по художественной гимнастике в Баку.
"Соревнования проходят замечательно. Нравится, что в Национальной арене гимнастики в Баку большое пространство для тренировок, много ковров, подходящее освещение", - отметила она.
Гимнастка сказала, что сегодня в ходе выполнения программ допустила небольшие недочеты.
"Возможно, сказалось волнение. Сегодня в квалификации выходила на ковер в первой группе, признаюсь, мне нравится выступать в начале соревнований. Но вчера поздно завершила тренировку и не смогла как следует отдохнуть. Завтра предстоит продемонстрировать еще два упражнения, и во второй соревновательный день выступлю уже в конце квалификации, и поэтому есть больше времени подготовиться", - добавила грация из Швейцарии.