Bunu Trend-ə ikiqat mütləq dünya çempionu və üçqat Avropa çempionu, rusiyalı gimnast Dina Averina deyib.
Bakıda il dəfə çıxış edən gimnast tamaşaçılardan bu cür dəstək gözləmədiyini deyib:
"Tamaşaçılar bilirdi ki, mən gürzlə hərəkətlərdə "Şərq nağılları" mahnısı altında çıxış edirəm. Mən hələ xalçaya çıxmamış, onlar məni dəstəkləməyə başladılar. Bu, çox kömək edir".
D.Averina eyni zamanda öz çıxışından razı qalmadığını deyib:
"Tam razı qalmadım, bəzi səhvlər oldu. Finallarda onların öhdəsindən gəlməyə çalışcacağam".
Qeyd edək ki, 26-28 aprel tarixlərində Bakıda bədii gimnastika üzrə Dünya Kuboku keçirilir. Turnirdə 39 ölkədən ümumilikdə 200-dən çox gimnast mübarizə aparır.
Ötən gün Z.Ağamirova halqa ilə hərəkətlərdə 19.800 xal toplayaraq həmin alət üzrə final mərhələsinə vəsiqə qazanıb.

Дина Аверина: Не ожидала увидеть такую горячую поддержку в Баку
Двукратная абсолютная чемпионка мира по художественной гимнастике Дина Аверина, претендующая на победу на Кубке мира в Баку, поделилась эмоциями от своего выступления, передает azerisport.com.
«В первый раз выступаю в Баку и, признаться, не ожидала, что болельщики будут так горячо меня поддерживать. Они знали, что упражнение с булавой я исполняю под композицию «Восточные сказки». Я еще не вышла на ковер, а любители спорта уже тепло меня встретили, и это было очень приятно», - заметила россиянка.
Также она отметила организацию соревнования. «Все замечательно. Здесь 11 ковров для разминок, тренируешься и выступаешь в удовольствие. Зал очень хороший, мне все нравится», - добавила Дина.