Azərbaycan Gimnastika Federasiyası xeyli sayda irimiqyaslı yarışlar keçirir və onlar həmişə yüksək səviyyədə təşkil olunur.
Bu barədə Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının Batut gimnastikası üzrə texniki komitəsinin birinci vitse-prezidenti Nikolay Makarov deyib.
“Azərbaycanın Gimnastika Federasiyasında yaxşı komanda çalışır. Hər kəs öz işini yaxşı bilir. Onlara batut gimnastikası və tamblinq üzrə Dünya Kubokunda da, gələcək yarışlarda da qələbə arzulayıram”, - deyə o bildirib.
Nikolay Makarov Bakıda keçiriləcək batut gimnastikası və tamblinq üzrə Dünya Kubokunun təşkilatı işlərini yüksək dəyərləndirib.
“Gözlənildiyi kimi, şərait əladır, məşq zalı isə çox yaxşıdır. İdmançılar üçün hər şey – rahat yaşayış şəraiti, nəqliyyat hazırdır. Bütün struktur “saat kimi” çalışır. Ümid edirəm, bu, yarışların nəticələrinə yaxşı təsir edəcək”, - deyə N.Makarov əlavə edib.
O vurğulayıb ki, Bakıda keçirilən Dünya Kuboku lisenziya xarakteri daşıdığı üçün idmançılar üçün olduqca böyük əhəmiyyət daşıyır.
“Biz bilirik ki, Olimpiya Oyunlarına lisenziya xarakteri daşıyan dünya kuboklarına müxtəlif ölkələrdən çoxlu iştirakçı gəlir. Hamı lisenziya almaqda maraqlıdır və buna görə də yarışları izləmək çox maraqlı olacaq”, - deyə N.Makarov bildirib.
30 ölkənin 150-dək gimnastının mübarizə aparacağı builki turnir 2020-ci Tokio Olimpiya Oyunlarına lisenziya xarakterli yarış olacaq.

Условия на Кубке мира в Баку превосходные - член техкомитета FIG
Федерация гимнастики Азербайджана проводит много крупномасштабных соревнований, и уровень их организации всегда очень высокий. Об этом сказал член технического комитета по прыжкам на батуте Международной федерации гимнастики (FIG) Николай Макаров.
"В Федерации гимнастики Азербайджана работает хорошая команда. Все молодцы, каждый четко знает свою работу. Желаю им успехов и на Кубке мира по прыжкам на батуте, и акробатической дорожке, и на следующих соревнованиях", - сказал он.
Николай Макаров дал высокую оценку проведенной организационной работе к Кубку мира по прыжкам на батуте и акробатической дорожке в Баку.
"Как и ожидалось, условия превосходные, очень хороший разминочный зал. Для спортсменов все подготовлено: комфортные условия проживания, транспорт. Вся структура работает, как часы. Надеюсь, это хорошо повлияет на результаты соревнований", - добавил Макаров.
Николай Макаров подчеркнул, что Кубок мира в Баку для спортсменов имеет важное значение, так как носит лицензионный характер.
"Мы видим, что на Кубки мира, носящие лицензионный характер на Олимпийские игры, приезжает больше участников из разных стран. Все заинтересованы в получении лицензии, и поэтому очень интересно будет наблюдать за соревнованиями", - сказал он.
Отметим, что Кубок мира по прыжкам на батуте и акробатической дорожке пройдет в Национальной арене гимнастики в Баку 15-16 февраля. В Кубке, который носит лицензионный характер на Олимпийские игры Токио-2020, примут участие 150 гимнастов из 30 стран.