"Aerobika gimnastikası üzrə Dünya Yaş Qrupları Yarışları mənim ilk əhəmiyyətli turnirimdir və Bakıda keçirilməsinə çox şadam", bunu Portuqaliyalı gimnast Tyaqo Pineyro deyib.
T.Pineyro bildirib: "Seçmə mərhələdə yaxşı çıxış etdim. Əlbəttə, hələ çalışmalı, daha çox məşq etməl lazımdır ki, növbəti dəfə nəticə daha yaxşı olsun. Rəqiblərdən danışsaq, düşünürəm ki, Rusiyalı gimnastlar yaxşı hazırlıq göstərirlər".
İdmançı əlavə edib ki, Bakıdakı yarışlar yüksək səviyyədə təşkil edilib: "Təşkilat yaxşıdır, əla şərait yaradılıb, Bakıda Aerobika gimnastikası üzrə Dünya Yaş Qrupları Yarışlarının keçirilməsi üçün hər şey mükəmməl hazırlanıb".

The Aerobic Gymnastics World Age Group Competition is the first important tournament for athlete from Portugal Tiago Pinheiro.
"I am very glad that the competition is being held in Baku, Pinheiro told. "I performed well in the qualifying competitions. Of course, we still need to work, train more, so that next time the result will be better. If we talk about opponents, I think that gymnasts from Russia are well trained."
The athlete added that the competitions in Baku have been organized at a high level.
"The conditions are excellent, everything in Baku has been perfectly prepared for such a significant event," Pinheiro said.