"Aerobika gimnastikası üzrə Dünya Yaş Qrupları Yarışları mənim ilk əhəmiyyətli turnirimdir və Bakıda keçirilməsinə çox şadam", bunu Portuqaliyalı gimnast Tyaqo Pineyro deyib.
T.Pineyro bildirib: "Seçmə mərhələdə yaxşı çıxış etdim. Əlbəttə, hələ çalışmalı, daha çox məşq etməl lazımdır ki, növbəti dəfə nəticə daha yaxşı olsun. Rəqiblərdən danışsaq, düşünürəm ki, Rusiyalı gimnastlar yaxşı hazırlıq göstərirlər".
İdmançı əlavə edib ki, Bakıdakı yarışlar yüksək səviyyədə təşkil edilib: "Təşkilat yaxşıdır, əla şərait yaradılıb, Bakıda Aerobika gimnastikası üzrə Dünya Yaş Qrupları Yarışlarının keçirilməsi üçün hər şey mükəmməl hazırlanıb".

"Всемирные соревнования среди возрастных групп по аэробной гимнастике – первый мой серьёзный турнир, и я очень рад, что он проходит в Баку", сказал спортсмен из Португалии Тьяго Пинейро.
«В квалификации выступил хорошо. Безусловно, нужно еще работать, больше тренироваться, чтобы в следующий раз и результат был лучше. Если говорить о соперниках, то думаю, что гимнасты из России демонстрируют хорошую подготовку», – отметил Пинейро.
Спортсмен из Португалии добавил, что соревнования в Баку организованы на высоком уровне: «Организация хорошая, условия созданы прекрасные, в Баку все отлично подготовлено к проведению такого значимого события, как Всемирные соревнования среди возрастных групп по аэробной гимнастике».