Aprelin 1-də Gürcüstanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Zurab Pataradze Milli Gimnastika Arenasında davam edən Kişi və Qadın İdman Gimnastikası üzrə FIG Dünya Kubokunda iştirak edən gürcüstanlı gimnastlarla görüşüb.
Görüşdən sonra səfir Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidməti ilə görüş barədə və ölkəmizdə keçirilən Dünya kuboku barədə təəssüratlarını bölüşüb.
- Bu möhtəşəm zalda birinci dəfə deyil ki, yarışları izləyirəm. Çox şadam ki, Azərbaycanda digər vacib mötəbər tədbirlərlə yanaşı, bu cür yüksək səviyyəli yarışlar keçirilir. Ölkənizdə turizm və idman sahəsi, eləcə də idman turizmi ildən-ilə inkişaf edir. İdman gimnastikası üzrə Dünya kubokunda gürcüstanlı idmançılar da qüvvələrini sınayırlar. Yaxşı nəticələrə ümid edirik. İnanıram ki, idman sahəsindəki dostluq əlaqələrimiz bundan sonra da uğurla davam etdiriləcək. Azərbaycanda idmanın yüksək səviyyəli maddi-texniki bazası mövcuddur. Milli Gimnastika Arenasında dünya səviyyəli yarışlar keçirilir. Burada həmçinin əcnəbi komandalar təlim-məşqlərdə iştirak edirlər. Ümid edirəm ki, tezliklə biz də Azərbaycan idmançılarını Gürcüstanda görəcəyik.
Gürcüstan idmançıları ilə görüşümdə onlar Azərbaycanla bağlı xoş təəssüratlarını mənimlə bölüşdülər. Bildiyiniz kimi, Azərbaycan və Gürcüstan arasında mədəniyyət, adət-ənənələr baxımından ortaq cəhətlər mövcuddur. Qeyd edim ki, Azərbaycan Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi eləcə də, Gənclər və İdman Nazirliyi ilə Azərbaycan və Gürcüstan arasında uğurlu əməkdaşlıq həyata keçirilir. İnanıram ki, ölkələrimiz bundan sonra da bir-birini dəstəkləyəcək və qarşılıqlı təcrübə mübadiləsi həyata keçiriləcək.

On April 1, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to Azerbaijan - Zurab Pataradze met with Georgian gymnasts participating in the FIG Artistic Gymnastics Apparatus World Cup at “Milli Gimnastika Arenasi” (National Gymnastics Arena).
After the meeting, the Ambassador shared his impression on the meeting and the World Cup in our country with the Press Service of Azerbaijan Gymnastics Federation.
“This is not the first time I watch the competitions in this magnificent Arena. I am very glad that such high-level competitions are held in Azerbaijan, along with other major events. Tourism and sports, as well as sports tourism are developing in your country year-by-year. Georgian athletes also take part in the FIG Artistic Gymnastics Apparatus World Cup. We hope for good results. I believe that our friendly relations in the field of sports will continue successfully. Azerbaijan has up-to-date facilities and technical resources. Major competitions are held at “Milli Gimnastika Arenasi”. Foreign Teams also take part in the training camp here. I hope that we will also see Azerbaijani gymnasts in Georgia soon.
When I met with Georgian gymnasts, they shared their good impression on Azerbaijan with me. As you know, Azerbaijan and Georgia have common features in terms of culture and traditions. I would like to emphasize that there is a successful cooperation between the Ministry of Culture and Tourism and the Ministry of Youth and Sports of Azerbaijan and Georgia. I believe that our countries will continue to support each other and exchange experiences.