Bakıda keçirilən bədii gimnastika üzrə 35-ci Avropa Çempionatının açılış mərasimi çox xoşuma gəldi. Bunu Trend-ə İsrailli gimnast Mişel Mixailts deyib.
M.Mixailts bildirib: "Mən Bakıya üçüncü dəfədir gəlirəm, burada olmağı çox sevirəm. Bakıda həmişə təşkilat gözəl olur - böyük və rahat zal, çox sayda xalça var. Bizim üçün bütün şərait yaradılıb, hər şey çox rahatdır".
Gimnast qeyd edib ki, açılış mərasimi onun çox xoşuna gəlib: "Açılış mərasimi çox gözəl və baxımlı idi".
Öz komandasının çıxışını şərh edərkən gimnast bildirib ki, səhvlərə yol verilib: "Çıxış zamanı əşyanın itirilməsi baş verib. Əlbəttə, bu, yaxşı deyil. Şənbə günü biz 5 lentlə hərəkətlərdə çıxış edəcəyik, ümid edirəm ki, yaxşı nəticə göstərəcəyik".
Qeyd edək ki, ötən gün Bakıda Milli Gimnastika Arenasında bədii gimnastika üzrə 35-ci Avropa Çempionatı start götürüb.

Очень понравилась церемония открытия 35-го Чемпионата Европы по художественной гимнастике в Баку, сказала Trend в четверг израильская гимнастка Мишель Михаилц.
«Я в третий раз приезжаю в Баку, очень люблю здесь бывать. В Баку всегда прекрасная организация – большой и удобный зал, много ковров. Для нас созданы все условия, все очень удобно», - сказала израильская спортсменка.
Гимнастка отметила, что ей очень понравилась церемония открытия: «Было очень красиво и зрелищно».
Комментируя выступление команды, в составе которой она выступает в групповых упражнениях на Чемпионате, гимнастка подчеркнула, что были допущены ошибки.
«Во время выступления была потеря предмета. Конечно, это не хорошо. В субботу мы выступаем в упражнениях с пятью лентами, надеюсь, что покажем хороший результат», - добавила она.