Bakıda keçirilən bədii gimnastika üzrə 35-ci Avropa Çempionatının açılış mərasimi çox xoşuma gəldi. Bunu Trend-ə İsrailli gimnast Mişel Mixailts deyib.
M.Mixailts bildirib: "Mən Bakıya üçüncü dəfədir gəlirəm, burada olmağı çox sevirəm. Bakıda həmişə təşkilat gözəl olur - böyük və rahat zal, çox sayda xalça var. Bizim üçün bütün şərait yaradılıb, hər şey çox rahatdır".
Gimnast qeyd edib ki, açılış mərasimi onun çox xoşuna gəlib: "Açılış mərasimi çox gözəl və baxımlı idi".
Öz komandasının çıxışını şərh edərkən gimnast bildirib ki, səhvlərə yol verilib: "Çıxış zamanı əşyanın itirilməsi baş verib. Əlbəttə, bu, yaxşı deyil. Şənbə günü biz 5 lentlə hərəkətlərdə çıxış edəcəyik, ümid edirəm ki, yaxşı nəticə göstərəcəyik".
Qeyd edək ki, ötən gün Bakıda Milli Gimnastika Arenasında bədii gimnastika üzrə 35-ci Avropa Çempionatı start götürüb.

The opening ceremony of the 35th European Championships in Rhythmic Gymnastics in Baku was great, I really liked it, Israeli gymnast Mishel Mihailetz told Trend.
"It is my third time in Baku, and I really like being here. There is always an excellent organization in Baku - a large and comfortable hall, many carpets. All the conditions have been created for us, everything is very convenient," said the Israeli athlete.
The gymnast said that she really enjoyed the opening ceremony: "It was very beautiful and spectacular."
Commenting on the performance of the team, in which she performs in group exercises at the Championship, the gymnast said that mistakes were made.
“An object was dropped during the performance, which of course is not good. We will perform exercises with five ribbons on Saturday, and I hope that we will show good results," she added.