Mən qızların çıxışlarından razıyam. Zöhrə Ağamirova və Veronika Hudis – hər ikisi gəncdirlər, idman karyeralarına yeni başlayıblar. Ümid edirəm ki, bu ağıllı qızlar öz çıxışlarını uğurla davam etdirəcəklər.
Bu barədə AZƏRTAC-a Azərbaycanın bədii gimnastika üzrə yığma komandasının baş məşqçisi Mariana Vasileva Bakıda keçirilən dünya kubokunun beynəlxalq turnirinin yekunları barədə müsahibəsində deyib.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasına və azarkeşlərə dəstəyə görə minnətdarlığını bildirən Mariana Vasileva gimnast qızların və onların məşqçilərinin Milli Gimnastika Arenasında təşkilatçılıq səviyyəsindən çox razı qaldıqlarını vurğulayıb.
“Biz praktik olaraq, hər həftə yeni turnirdə iştirak edirik. Mən istəmirəm ki, bu, lovğalıq kimi səslənsin, lakin Azərbaycanda gimnastika üzrə turnirlərin təşkilatçılığı doğrudan da ən yüksək səviyyədədir. Biz əcnəbi dostlarımıza öz qonaqpərvərliyimizi və hörmətimizi nümayiş etdirməyə çalışırıq. Bizdə ab-hava gözəldir, azarkeşlər güclü dəstək göstərirlər. Bir də bu il yenilik etmişik – bu indiki turnirimizin Qur-Qur adlı maskotudur. Qur-Qur gözəl təəssürat, şən əhval-ruhiyyə yaradır, hamı sevinir və tamaşaçı da onu səmimi salamlayır”, - deyə Azərbaycanın bədii gimnastika üzrə yığma komandasının baş məşqçisi sonda əlavə edib.

Я очень довольна выступлением девочек. Зохра Агамирова и Вероника Гудис – они обе очень юные, только начинают свою спортивную карьеру. Я надеюсь, что эти очень умные девочки успешно продолжат свои выступления.
Об этом в интервью АЗЕРТАДЖ сказала главный тренер сборной Азербайджана по художественной гимнастике Мариана Василева, подводя итог международного турнира Кубка мира в Баку.
Поблагодарив Федерацию гимнастики Азербайджана и болельщиков за поддержку, Мариана Василева сказала, что все гости турнира, гимнастки и их тренеры очень довольны организационным уровнем на Национальной гимнастической арене.
«Мы практически каждую неделю участвуем в новом турнире. Я не хочу, чтоб это прозвучало как хвастовство, но организационный уровень турниров по гимнастике в Азербайджане поистине лучше всех. Мы стараемся продемонстрировать нашим зарубежным друзьям наше гостеприимство и уважение. Атмосфера у нас прекрасная, болельщики оказывают сильную поддержку. А ещё в этом году появилось новшество- маскот нынешнего турнира. Это Гур-гур, который создает хорошее впечатление, настроение, все радуются. И публика его тепло приветствует», - добавила главный тренер сборной Азербайджана по художественной гимнастике.