Azərbaycanda gimnastikanın bütün növləri sürətlə inkişaf edir və idmanın bu növü ölkədə çox populyarlaşıb.
Bunu Trend-ə açıqlamasında Milli Olimpiya Komitəsinin (MOK) vitse-prezidenti Xəzər İsayev deyib.
Onun sözlərinə görə, Azərbaycan Gimnastika Federasiyası öz işini çox yüksək səviyyədə görür:
"Ölkədə beynəlxalq yarışların keçirilməsindən danışarkən qeyd etməliyik ki, Azərbaycan Gimnastika Federasiyası uzun illərdir ki ən yüksək səviyyədə irimiqyaslı tədbirlər təşkil edir".
MOK-un vitse-prezidenti bildirib ki, Bakıda ilk dəfə keçirilən akrobatika gimnastikası üzrə Dünya Kubokuna ictimaiyyətin böyük diqqəti var:
"Biz zalda xeyli sayda tamaşaçı görürük, onlar yarışları böyük məmnuniyyətlə izləyir və idmançılara fəal şəkildə azarkeşlik edirlər. Bakıda akrobatika gimnastikası üzrə Dünya Kuboku dünya standartlarına uyğun olaraq çox yüksək səviyyədə keçirilir".

В Азербайджане все виды гимнастики развиваются стремительно, и этот вид спорта стал очень популярным в стране, сказал Trend в субботу вице-президент Национального Олимпийского комитета Хазар Исаев.
По его словам, Федерация гимнастики Азербайджана проводит работу на самом высоком уровне.
"Если говорить о поведении международных соревнований в стране, то Федерация гимнастики Азербайджана на протяжении многих лет организовывает масштабные мероприятия на самом высоком уровне", - сказал Исаев.
Вице-президент НОК отметил, что Кубок мира по акробатической гимнастике в Баку проводится впервые и к нему приковано большое внимание общественности.
"Мы видим большое количество зрителей в зале, которые активно болеют за спортсменов и с большим удовольствием наблюдают за ходом соревнований. Кубок мира по акробатической гимнастике в Баку проходит на самом высоком уровне, в соответствии с мировыми стандартами", - подчеркнул Хазар Исаев.