"Bakıda keçirilən bədii gimnastika üzrə Dünya Kuboku yüksək səviyyədə təşkil edilib", bunu Gürcüstan gimnastı Ketevan Arbolişvili deyib.
O bildirib ki, Dünya Kubokunda əsas hədəfi yaxşı çıxış etməkdir:
"Əlbəttə, koronavirus pandemiyası yarışların keçirilməsinə təsirini göstərib. Yarışların böyük əksəriyyəti tamaşaçısız keçirilir. Etiraf edim ki, tamaşaçıların olmadığı, dəstək hiss olunmayan zalda çıxış bir qədər çətindir. Bakıdakı Dünya Kubokundan əvvəl Bolqarıstanda yarışlarda iştirak etmişəm, ona görə də yeni qaydalara uyğunlaşıram. Heç nəyə baxmayaraq yaxşı nəticə göstərməyə çalışıram
Gimnast əlavə edib ki, Bakıda yarışların təşkilat komitəsinin işi çox dəqiqdir:
"Hamı nə edəcəyini yaxşı bilir, işlər qüsursuz yerinə yetirilir. Azərbaycanda artıq beşinci dəfədir ki, yarışlarda çıxış edirəm. Əvvəllər buraya gənclər yaş kateqoriyasında olarkən gəlmişəm. Burada hər şey mənim xoşuma gəlir".

Rhythmic Gymnastics World Cup in Baku organized at high level - Georgian gymnast
The Rhythmic Gymnastics World Cup in Baku is organized at a high level, Georgian gymnast Ketevan Arbolishvili told.
"At the World Cup in Baku, my main task is to perform well. Of course, the coronavirus pandemic has made changes in the conduct of sports competitions. Most tournaments in the world are held without spectators. I must admit that it is a little difficult for me to perform in a hall where there are no spectators - no one applauds, encourages, support can’t be felt. Before the World Cup in Baku, I was at a competition in Bulgaria, so I get used to the new rules. I try, despite everything, to show good results," she said.
"The work of the organizing committee of the competitions in Baku is polished, everyone knows their job perfectly, they do their job flawlessly. I participate in competitions in Azerbaijan for the fifth time. I came here before when I was a junior. I like everything here," Arbolishvili added.