"Bakıda keçirilən bədii gimnastika üzrə Dünya Kuboku yüksək səviyyədə təşkil edilib", bunu Gürcüstan gimnastı Ketevan Arbolişvili deyib.
O bildirib ki, Dünya Kubokunda əsas hədəfi yaxşı çıxış etməkdir:
"Əlbəttə, koronavirus pandemiyası yarışların keçirilməsinə təsirini göstərib. Yarışların böyük əksəriyyəti tamaşaçısız keçirilir. Etiraf edim ki, tamaşaçıların olmadığı, dəstək hiss olunmayan zalda çıxış bir qədər çətindir. Bakıdakı Dünya Kubokundan əvvəl Bolqarıstanda yarışlarda iştirak etmişəm, ona görə də yeni qaydalara uyğunlaşıram. Heç nəyə baxmayaraq yaxşı nəticə göstərməyə çalışıram
Gimnast əlavə edib ki, Bakıda yarışların təşkilat komitəsinin işi çox dəqiqdir:
"Hamı nə edəcəyini yaxşı bilir, işlər qüsursuz yerinə yetirilir. Azərbaycanda artıq beşinci dəfədir ki, yarışlarda çıxış edirəm. Əvvəllər buraya gənclər yaş kateqoriyasında olarkən gəlmişəm. Burada hər şey mənim xoşuma gəlir".

"Кубок мира по художественной гимнастике в Баку организован на высоком уровне", сказала грузинская гимнастка Кетеван Арболишвили.
"На Кубке мира в Баку у меня основная задача выступить хорошо. Конечно, пандемия коронавируса внесла свои коррективы и в проведение спортивных соревнований. Большинство турниров в мире проходят без зрителей. Признаюсь, мне немного сложно выступать в зале, где нет зрителей - никто не аплодирует, не подбадривает, ты не ощущаешь поддержку. Перед Кубком мира в Баку я была на соревнованиях в Болгарии, так что привыкаю к новым правилам. Стараюсь, несмотря ни на что, показать хороший результат", - сказала она.
"Работа организационного комитета соревнований в Баку - отточенная, все прекрасно знают свое дело, выполняют работу безукоризненно. Участвую в соревнованиях в Азербайджане уже в пятый раз, раньше приезжала сюда, еще будучи юниоркой. Мне здесь все нравится", - добавила Арболишвили.