Avropa Çempionatında öz gimnastlarını dəstəkləmək üçün Bakıya gələn Rusiyalı gimnastların azarkeşlərdən ibarət dəstək qrupu yarışların təşkilindən razı qalıblar.
“Hər şey yaxşıdır, çempionat da gözəl təşkil olunub” – bu sözləri bazar günü dəstək qrupunun üzvü Mariya Titova “Trend” saytına bildirib.
Bundan əlavə o, yarışın keçirildiyi Milli Gimnastika Arenasının möhtəşəmliyini xüsusi vurğuladı.
“Biz tez-tez müxtəlif çempionatlarda iştirak etmişik, xüsusilə ötən il və ondan öncəki illərdə Dünya və Avropa çempionatlarında olmuşuq. Biz dəstək qrupundayıq, bizi yarışlara qızlarımıza dəstək olmaq üçün dəvət edirlər” – Titova qeyd edib.
O, Bakıda keçirilən Avropa Çempionatının bütün iştirakçılarına uğurlar arzuladı. “Qoy güclü qalib gəlsin” – deyə, dəstək qrupunun üzvü əlavə etdi.
13 iyun tarixində Bakıda Milli Gimnastika Arenasında bədii gimnastika üzrə sayca 30-cu yubiley Avropa Çempionatı start götürüb. Bakıda artıq 3-cü dəfədir ki, keçirilən yarışda 33 ölkədən 258 gimnast iştirak edir.Onlar 9 cüt medal uğrunda mübarizə aparırlar.

ГРУППА ПОДДЕРЖКИ РОССИЙСКИХ ГИМНАСТОК: ЧЕ В БАКУ ПРЕКРАСНО ОРГАНИЗОВАН
Группа поддержки российских гимнасток, приехавшая в Баку на Чемпионат Европы, чтобы поболеть за своих спортсменок, очень довольна организацией турнира.
"Все очень хорошо, и Чемпионат прекрасно организован", - сказала Trend в воскресенье представительница группы поддержки Мария Титова.
Кроме того, она особо отметила красоту Национальной гимнастической арены Баку, в которой проходит Чемпионат Европы.
"Мы часто принимаем участие в различных чемпионатах, в частности, были на Чемпионатах мира, Европы в прошлом и позапрошлом годах. Мы входим в группу поддержки, нас привозят на соревнования, и мы болеем за девочек", - сказала Титова.
Она пожелала всем участницам Чемпионата Европы в Баку удачи. "Пусть победит сильнейший!", - сказала представительница группы поддержки.
13 июня в Национальной гимнастической арене в Баку стартовал юбилейный, 30-й Чемпионат Европы по художественной гимнастике. В турнире, который проводится в Баку уже третий раз, принимают участие 258 спортсменок из 33 стран мира. Они борются за девять комплектов наград.