Avropa Çempionatında öz gimnastlarını dəstəkləmək üçün Bakıya gələn Rusiyalı gimnastların azarkeşlərdən ibarət dəstək qrupu yarışların təşkilindən razı qalıblar.
“Hər şey yaxşıdır, çempionat da gözəl təşkil olunub” – bu sözləri bazar günü dəstək qrupunun üzvü Mariya Titova “Trend” saytına bildirib.
Bundan əlavə o, yarışın keçirildiyi Milli Gimnastika Arenasının möhtəşəmliyini xüsusi vurğuladı.
“Biz tez-tez müxtəlif çempionatlarda iştirak etmişik, xüsusilə ötən il və ondan öncəki illərdə Dünya və Avropa çempionatlarında olmuşuq. Biz dəstək qrupundayıq, bizi yarışlara qızlarımıza dəstək olmaq üçün dəvət edirlər” – Titova qeyd edib.
O, Bakıda keçirilən Avropa Çempionatının bütün iştirakçılarına uğurlar arzuladı. “Qoy güclü qalib gəlsin” – deyə, dəstək qrupunun üzvü əlavə etdi.
13 iyun tarixində Bakıda Milli Gimnastika Arenasında bədii gimnastika üzrə sayca 30-cu yubiley Avropa Çempionatı start götürüb. Bakıda artıq 3-cü dəfədir ki, keçirilən yarışda 33 ölkədən 258 gimnast iştirak edir.Onlar 9 cüt medal uğrunda mübarizə aparırlar.

The support group of the Russian gymnasts, who has come to Baku for the European Championships to support their athletes, are very content with the organization of the event.
“Everything is very good and the championship is excellently organized," a representative of the support group Maria Titova said to Trend prior to the event.”
In addition, she especially emphasized beauty of the National Gymnastics Arena hosting the European Championships.
“We often take part in various championships, in particular, we were at the World and European Championships in the past two years. We are a part of the support group and we cheer for our girls," Titova said.
She wished successes to all the participants of the European Championships in Baku. "May the best one win!,” the representative of the support group said.
The anniversary, the 30th Rhythmic Gymnastics European Championships have started at the National Gymnastics Arena in Baku on June 13. 258 athletes from 33 countries of the world are taking part in the event hosted by Baku for the third time. They are competing for the nine sets of awards.