"Bakıda Aerobika gimnastikası üzrə Dünya Yaş Qrupları Yarışlarının final mərhələsinə çıxmağımız bizi sevindirdi, çünki biz çalışmışdıq və turnirə tam hazırlaşmışdıq", bunu trio tərkibində çıxış edən Azərbaycanlı gimnastlar deyib.
Xatırladaq ki, trio tərkibində çıxış edən Sara Əlixanlı, Aliyə İsmayılova və Sənəm Kazımova 12-14 yaş qrupu kateqoriyasında 17.950 xalla finala vəsiqə qazanıblar.
S.Əixanlı bildirib: "Finala çıxdığımız üçün çox şadıq. Hər birimiz böyük bir səylə yarışa hazırlaşdıq, səmərəli çalışdıq. Turnirə hazırlıq hər gün davam etdi, dörd saat məşq etdik".
Aliyə İsmayılovanın sözlərinə görə, səylərimiz buna dəydi: "Müsabiqələrdə yaxşı çıxış etmək üçün öz üzərimizdə çalışdıq, bacarıqlarımızı artırdıq. Finala çıxdığımız üçün xoşbəxtik".
Sənəm Kazımova qeyd edib ki, ölkəmizdə keçirilən bir yarışmaya qatılmaq çox məsuliyyətlidir: "Bu turnir bizim üçün çox vacibdir, burada gələcəkdə mütləq lazımlı olacaq təcrübə əldə edirik. Finalda məşqçilər razı qalacaq şəkildə çıxış etməliyik. Əlimizdən gələni etməyə çalışacağıq".

Reaching the finals of the Aerobic Gymnastics World Age Group Competition made us happy, because we tried, fully prepared for the tournament, said Azerbaijani gymnasts, who are part of the trio.
Azerbaijani trio consisting of Sara Alikhanly, Aliya Ismailova and Sanam Kazimova reached the final in the age category of 12-14 years old with a score of 17.950 points.
"We are very glad that we reached the final, each of us prepared for the competition with great diligence, worked fruitfully. Preparations for the tournament went on daily, we trained for hours, closer to the competition the load increased," Sara Alikhanly said.
According to Aliya Ismailova, the efforts were worth it: "We worked on ourselves, improved our skills in order to show a good performance at the competitions. We are happy to have reached the finals."
"Of course, the responsibility is high when participating in a competition held in your home country. This tournament is very important for us, here we get a lot of experience, which will definitely come in handy in the future. In the final, we must perform in such a way that the coaches are satisfied, we will try to do everything in our power," Sanam Kazimova said.