Bakıda 2-ci dəfə bədii gimnastika üzrə 25-ci Avropa Çempionatı keçirilmişdir.
Bakıda təşkil olunan bədii gimnastika üzrə Avropa Çempionatında komanda hesabında (Aliyə Qarayeva, Anna Qurbanova) gümüş medal qazanılmışdır.
Bakıda keçirilən bədii gimnastika üzrə Avropa Çempionatında gimnast Anna Qurbanova topla hərəkətlərlə final mərhələsində bürünc medal əldə etmişdir.
Bakıda təşkil olunan bədii gimnastika üzrə Avropa Çempionatında gənclərdən ibarət qrup hərəkətləri komandası (Səbinə Abbasova, Nigar Abdusalimova, Yevgeniya Jidkova, Ayelita Xələfova, Kamilla Məmmədova və Lalə Məhərrəmova) 5 lentlə finalda gümüş medal qazanmışdır.
AGF-nin nümayəndəsi Nihad Haqverdiyev Lillestrom şəhərində (Norveç) təşkil olunan FIG Şurasının iclasında həmin təşkilatın İntizam Komissiyasına yenidən üzv seçilmişdir.

The 25th European Rhythmic Gymnastics Championships were held in Baku for the second time.
The Silver medal was won in a Team Competition (Aliya Garayeva, Anna Gurbanova) at the European Rhythmic Gymnastics Championships in Baku.
The Bronze medal was won by gymnast Anna Gurbanova in Final routine with a Ball at the European Rhythmic Gymnastics Championships in Baku.
The Silver medal was won by an Azerbaijani Junior Team in Group Exercises (Sabina Abbasova, Nigar Abdusalimova, Yevgeniya Zhidkova, Ayelita Khalafova, Kamilla Mammadova and Lala Maharramova) in Final with 5 Ribbons at the European Rhythmic Gymnastics Championships in Baku.
A re-election of AGF representative Nihad Hagverdiyev as a member of the FIG Disciplinary Commission within the framework of the FIG Council Meeting in Lillestrøm (Norway).