Bakıda 2-ci dəfə bədii gimnastika üzrə 25-ci Avropa Çempionatı keçirilmişdir.
Bakıda təşkil olunan bədii gimnastika üzrə Avropa Çempionatında komanda hesabında (Aliyə Qarayeva, Anna Qurbanova) gümüş medal qazanılmışdır.
Bakıda keçirilən bədii gimnastika üzrə Avropa Çempionatında gimnast Anna Qurbanova topla hərəkətlərlə final mərhələsində bürünc medal əldə etmişdir.
Bakıda təşkil olunan bədii gimnastika üzrə Avropa Çempionatında gənclərdən ibarət qrup hərəkətləri komandası (Səbinə Abbasova, Nigar Abdusalimova, Yevgeniya Jidkova, Ayelita Xələfova, Kamilla Məmmədova və Lalə Məhərrəmova) 5 lentlə finalda gümüş medal qazanmışdır.
AGF-nin nümayəndəsi Nihad Haqverdiyev Lillestrom şəhərində (Norveç) təşkil olunan FIG Şurasının iclasında həmin təşkilatın İntizam Komissiyasına yenidən üzv seçilmişdir.

Проведение 25-го Чемпионата Европы по художественной гимнастике в Баку во второй раз.
Завоевание серебряной медали в командном зачете (Алия Гараева, Анна Гурбанова) на Чемпионате Европы по художественной гимнастике в Баку.
Завоевание бронзовой медали гимнасткой Анной Гурбановой в финальном упражнении с мячом на Чемпионате Европы по художественной гимнастике в Баку.
Завоевание серебряной медали юниорской командой Азербайджана в групповых упражнениях (Сабина Аббасова, Нигяр Абдусалимова, Евгения Жидкова, Аелита Халафова, Камилла Мамедова и Лала Магеррамова) в финале с 5-ю лентами на Чемпионате Европы по художественной гимнастике в Баку.
Переизбрание представителя AGF Нихада Хагвердиева в члены Дисциплинарной Комиссии FIG в рамках Совета FIG, проведенного в Лиллестрем (Норвегия).