Bakıda ilk dəfə Batut Gimnastikası, Tamblinq və İkili-mini Batut üzrə 26-cı Avropa Çempionatı uğurla keçirilmişdir.
Bakıda keçirilən çempionatda tamblinqçimiz Mixail Malkin qızıl medal qazanmışdır.
Bu çempionatda sinxron cütlükdə çıxış edən Azərbaycanın qadın batutçuları Svetlana Makştaryova və Veronika Zemlyanaya gümüş medal qazanmışlar.
Bakıda keçirilən çempionatda Azərbaycanlı 2 kişi və 2 qadın batutçular 2019-cu ildə Belarusun paytaxtı Minskdə təşkil olunacaq 2-ci Avropa Oyunlarına lisenziya əldə etmişlər.
Belçikanın Antverp şəhərində baş tutan akrobatika gimnastikası üzrə 26-cı Dünya Çempionatında gimnastlarımız 2019-cu ildə 2-ci Avropa Oyunlarına qarışıq cütlük proqramında lisenziya əldə etmişlər.
Bakıda ilk dəfə olaraq, bədii gimnastika üzrə “AGF Junior Trophy” adlı beynəlxalq turnir uğurla təşkil edilmişdir.

Успешное проведение 26-го Чемпионата Европы по прыжкам на батуте, двойном мини-батуте и акробатической дорожке (тамблинг) впервые в Баку.
Завоевание золотой медали нашим прыгуном на акробатической дорожке Михаилом Малкином на Чемпионате, проведенном в Баку.
Завоевание серебряной медали азербайджанскими батутистками Светланой Макштаровой и Вероникой Земляной, выступающих в синхронной программе на этом Чемпионате.
На Чемпионате, проведенном в Баку, завоевание 2-х лицензий нашими гимнастами по прыжкам на батуте среди мужчин и женщин на 2-е Европейские Игры, которые пройдут в 2019г. в столице Беларуси, Минске.
Завоевание лицензии азербайджанскими гимнастами в составе смешанных пар на 2-е Европейские Игры на 26-ом Чемпионате мира по акробатической гимнастике, прошедшем в бельгийском городе Антверпен.
Успешное проведение 1-го международного турнира по художественной гимнастике, "AGF Junior Trophy" в Баку.